bugün

entry'ler (161)

2 yıl boyunca koltukta sıkışıp kalmak

Teknik olarak imkansız olan olaydır. Şu soruyu akıllara getirir;

Bu adam nasıl sıçtı? (sıçmadıysa nasıl hala hayatta?)

türk kızlarının facebookta birbrlerini övme çabası

Nazlarıyla usandırdıkları erkeklerden ilgi görememeleri nedeniyle, ego tatminlerini kendi aralarında halletme çabalarıdır. Bunların bide erkek versiyonları vardır ki onlar çok fenadır.

-Kanka çok yakışıklı çıkmışsın.
-Kardeşim çok coolsun.

sözlükte dakika başı seksle ilgili başlık açılması

Sözlük yazarları arasında azımsanamayacak ölçüde ergen, erkek yazar bulunmasıyla açıklanabilecek durum.

kız peşinde koşunca abazan koşmayınca da abazan

Dünyaya egemen olmak isteyen feministlerin hain bir oyunudur.

fotoğraf çekilirken tek ayak üstünde duran kız

Erkek gözüyle bakıldığında, hiç bir mantıklı açıklaması bulunamayan davranış bozukluğu.

kürtlerin dünyaya kattıkları

Kesinlikle ırkçı ve kürt düşmanı değilimdir. Hatta çok sevdiğim arkadaşlarım vardır fakat büyük şehirlerdeki kapkaç, darp, cinayet, sarkıntılık gibi suç olaylarına baktığınızda kürt kökenli vatandaşlarımızın azımsanamayacak üstünlüğü hemen göze çarpmaktadır. Peki sorarım size, aklınıza gelen herhangi bir kürt başarısı varmıdır? insan önce biraz düşünür; ben ne verdimki ne istiyorum... Bu yüzden puanım 1,5'dan 2.

hoşlanılan kızın gözlerinin mavi olması

Kızdan hoşlandıktan sonra, gözlerinin renginin mavi veya yeşil olması (göz yuvaları boş olmadığı müddetçe) pek bir önem arz etmemektedir.

ekmeğin arasına pizza koyup yiyen hayvanat

Kuru fasulyenin ekmek arası yapıldığını görmüştüm ama pizzanın ekmek arası yapılması çok ilginç. Şöyle ki; pizza alacak kadar paran varsa peynir, ekmek, zeytin, yumurta al, mükellef bir sofra kur. Değil mi yaw?
Gerçi ben bu kuramı açlık üzerine kurdum. Ama adam hayvansa veya fantazi yapıyosa ona mantıklı bi açıklama getiremeyeceğim.

otobüs şoförlerinin fren yapmayı bilmemesi

Fren yapmayı bilmeyen kamyon şoförlerinin genetik ikizleridir kendileri.

bir ekşi sözlük yazarının sabah kahvaltısı

Şokella, mısır gevreği, simit ve poğaça türevleri olması muhtemeldir.

halı saha maçında hücum pres yapan futbolcu

Yıllarca bırakın koşmayı mekik bile çekmemiş bünyeyi aşırı zorlayan ve neticede haftalarca kolunu kaldıramayacak, kendini yakacak bünyedir.
(bkz: Kendimden biliyorum)

sadri şener

Üst üste gelen puan kayıplarından sonra, Her Trabzonlu gibi kendi başarısızlığını örtpas etmek için etrafına saldırmaya başlamış ve talihsiz açıklamalarda bulunmaya başlamıştır. Ligin ilk yarısı bitene kadar hiçbir sorun yokken birden federasyon Fenerbahçe'yi destekler olmuştur, ilginçtir.
[null http://www.htspor.com/tra.../599017-senerden-aciklama]
Edit: Ligin en çok gol atan takımına, siz önce ceza sahasına girin diyerek ayar verdiğini sanmak, boş konuşmaktan başka birşey değildir...

mhp ye oy vermeme sebepleri

Aklı başında, karizmatik ve güçlü bir liderinin olmayışı en önemli neden olabilir.

mutluluk veren kokular

uzun bir tatil dönüşü insana, hiçbir koku kendi evinin kokusu gibi güzel ve mutluluk verici gelmez herhalde...

doğduktan sonra söylenilecek ilk cümle

ilk sözcükler doktorun poposunu tokatlamasından sonra ağzından dökülür.
Sanırım şu şekilde olur;
-ingaaaaaaaaaa...

şeytana sorulacak tek soru

Yakışıyo mu?

sözlük yazarlarının gitmek istediği ülkeler

Bilimum iskandinav ülkeleri veeeee tai-land görmeyi ve yaşamayı arzu ettiğim diyarlardır.

hürremciler vs mahidevrancılar

Mahi devran son bölümde bel altı vurmuş, halkın haklı tepkisini almıştır efendim...

muhteşem yüzyıl

Tez mahi devran'ın kellesi vurula. Mundar etti güzelim hatunu...
Edit: Yanlışlıkla eksilendiğimi farz edip, hakkımı helal ediyorum...

fatih sultan mehmet bulvarı

Bir zamanlar bataklık olduğu söylenen (gözlerimle görmedim) ihsaniye ve Ataevler'in arasından geçen ve bir tarafı Beşevler'e bağlanan, diğer tarafıda hürriyet'e bağlanan, bursa'nın gözbebeği Nilüfer'in yegane zaman geçirilesi bulvarıdır.