bugün

müşterilerine "kar payı" veren bankalardan sadece biri.
personeli olduğum ancak bünyesinde çalışmaktan haz duymak isteyip de haz duyamadığım bankadır.
borsadaki işlem gören hisse senedi albrk olan banka.
bunyesinde teftiste bulunmaktan onur duydugum faizsiz bankacılıgın temsilcisi olan katılım bankası.
saadet partisi ve ak parti mensuplarının ya da bu partilere gönül veren sempatizanlarının aynı çatı altında buluştuğu ender yerlerden biridir. * balıkesir şubesinde zengin olan yaşlı müşterilerine banka memurları, "hacı amca, hacı nine, hafız teyze" şeklinde seslenip ellerini öperek çok güzel jestlerde bulunurlar.
sırf isminin okunuşundaki o yumuşaklık, seksilik için tercih edilesi banka. * *
6 milyon dolar harcayarak logosundaki "Türk" kelimesini kaldıran ve artık sadece albaraka olan katılım bankası.
çocukluğumda adını duyunca kafamda bir baraka oluşturan isim. sonradan baraka sözcüğünün bereket demek olduğu, bereket vakfı diye bir vakıfları olduğu, bir de bereket döner vardı ya neyse o alakasız, gibi şeyleri öğrendiğim banka. bu tür bankalara ilişkin faizsiz tabiri aslında yanlış. çünkü kredi verirken sanki vade farkı koymuyormuş intibaı uyandırıyor. en doğrusu katılım bankası. daha da doğrusu kısıtlı banka demek. bazı bankacılık işlemlerini (nakit kredi, hazine bonosu satışı vs) yapamayan banka anlamında.
yağmur yağınca bile , personelinin "şu allahin rahmetine bak be" diyip iman gazına geldiği eşsiz banka.. fantastik kazanç yöntemleriyle bizleri geleceğe rızklı bir birey yapmak için uğraşir (aman aman)..
arapça'daki "bereket" kelimesini ingilizce yazmaya çalışırsanız bu çıkar karşınıza, yani "al baraka", yani "el beraka". böyle de harf oyunlu cin fikirli bir islami para cukkalama kuruluşudur...
http://www.albarakaturk.com.tr/bizi_taniyin/detay.aspx?SectionID=AvW7CcOUELQlQzfWvBQMfQ%3d%3d&ContentID=SjpzafdvjZK8baQMqwSZQQ%3d%3d
Türk finans sistemi içerisinde bankacılık faaliyetinde temelinde var olan faiz haram olduğu için, girişimciler tarafından faizden kaçan kesimin tasarruflarını faiz dışında değerlendirmeyi ilke edinerek finansal faaliyet göstereceğini söyleyen kurum, ancak bankacılık sistemi içerisindeki rekabet, finansal entrümanlardaki çeşitlilik ve de yasal mevzuat pek de öyle olmadığını göstermekte yani faiz ismi kullanılmadan sistem içerisinde yol alan aslında bankacılık faaliyeti.
bilinenin aksine cemaatçilik içermeyen kurumdur. din merkezli yol alan bankalardan biridir fakat tarikat, cemaat dışında sürdürür bu varlığını. faizsiz işlem yapması halka cazip geleceği yerde milletimiz faize düşkün olduğu için tam tersi yönde etkilemiştir. bu yüzden çok da rağbet gören bir kurum değildir.
VERSE VERSE BARAKA VERiR.
iSMiNDEN cismini okumak bu olsa gerek.
aslı olan el baraka dan cemaatçiliğe çevrimi ancak baraka olabilmiş.
türklüğünü rededen bu adamların, paraya sempatik görünmek adına türk kelimesini de yavşakça sömürmesi var ya çıldırtıyor beni.
türk ü yerden yere vur ama parasını türk söylemiyle al.
yavşaklığın türkçesi de bu olsa gerek.
bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olanların, hakkında gerzekçe konuştuğu katılım bankası.

helal ve haram kavramlarını kendi kafasında henüz oturtamamış insanların anlamaya dahi çalışmadığı bir finans modelini türkiye'de en kararlı ve muhafazakar biçimde uygulayan bankadır aynı zamanda.
Bir kaç sözlük yazarının bildiğinin aksine adı hala Albaraka Türk'tür ve sektöründe faaliyet gösteren 4 katılım bankasından biridir. Ayrıca bir çok bankaya nazaran personeline insanca muamele yapan ve modern kölelik kavramını uygulamayan sayılı bankalardandır. Personeli olamaktan gurur duyduğum bankadır. Logosu bereketi simgeleyen biri kırmızı biri turuncu iki adet su damlasıdır.
yeşil para diye adlandırılan bankadır. kar payı adı altında yine kişiye "hakkı olmadan" para dagıtmaktadır. belirli kesime hitap eder.
ümraniyedeki yelken konseptli yeni binasına taşınmıştır kendisi.
kavacık şubesi de hizmete açılmış.
faizsiz kazanç adı altında mudisine nasıl kar payı verdiğini yıllardır çözemediğim bankamsı oluşum.
faiz olayını islama uygulamaya çalışan katılım bankalardan birisi. faizsiz kazanç diyorlar, faiz yerine kar payı verdiklerini iddia ediyorlar, bu da değişik bir bakış açısı tabi.

bu arada kadın çalışanı yok gibi bir şey, en azından ben hiç rastlamadım.
işe alırken imzalattığı süresiz iş akdi ile ayrılmak isteyen çalışanlara ızdırap olan 5 yıllık çalışanından bile verdiği süper eğitimin parasını isteyebilen hakka hukuka acayip riayet eden banka.
genel müdürlükleri evimin dibinde aradıkları iş pozisyonlarına uygun adayım.sözlükten olupta işe girmeme yardım edecek çalışanları varsa hiç çekinmesin bana ulaşsın.
hemen her şirkette bulunan insan kaynakları bu şirkette bulunmamaktadır. bu bölümün yerine insan kıymetleri diye bir bölüm açmışlar ve şaşırtıcı gelse de çalışanlarına kıymet gözüyle bakmaktadır.

buna karşın faizsiz bankacılık nasıl oluyor onu ben de bilemiyorum.
Önümde 2 kişi var, yani her banko da bir kişi. Tam olarak 26 dakikadır bekliyorum. inanılmaz yavaş. Böyle bir rezalet sistem olamaz.