bugün

entry'ler (10)

babanın şarap çanağı

tuvalet gibi mübarek, her sinirlenen ona sıçıyor. hayır kutsal bir şey bu. olur olmadık yerde içine etmenin alemi ne?

bebeğini 14üncü kattan atan kadın

annelik mertebesine ulaşamayacak olan kadındır, gerçi kadınlığından hatta insanlığından bile şüphelerim var. katlanamıyorsan bırak bir klise avlusuna, sahip çıkan olur muhakkak.

arda turan

istanbul bayrampaşa'da ismine tesis açılan futbolcu. ayrıca galatasaray'ın adını tam olarak öğrenemeden transfer oldu ya, işte ben ona çok üzülüyorum. gaasaray, gaasaray deyip duruyor yahu!

rengin

bir döneme damgasını vurdu, sonra da ortadan kayboldu. bunu yapmamalıydı bize, çocukluğumuzun şarkıcısı olarak kalmamalıydın, içinde bulunduğumuz dönemde de dinlemeliydik.

(bkz: aldatıldık)

kılıbık

karısını çokça seven ona hiç mi hiç kıyamayan erkektir. hemen öyle hanım köylü muamelesi yapmamak lazım, yazık.

albaraka türk

faiz olayını islama uygulamaya çalışan katılım bankalardan birisi. faizsiz kazanç diyorlar, faiz yerine kar payı verdiklerini iddia ediyorlar, bu da değişik bir bakış açısı tabi.

bu arada kadın çalışanı yok gibi bir şey, en azından ben hiç rastlamadım.

aytaç

şu sıralar reklamlarında hasan kaçan oynuyor. sloganları ise, helal olsun. yani biz helal ürünler üretiyor demek istiyorlar.

dön bebeğim

bir tarkan klasiğiydi taa ki ekşi sözlük açılana kadar. ekşi sözlük açılınca ne oldu peki; önce reklam aldı, sonra yazarlara reklamsız görünüme ulaşmaları için bir buton yapıldı. (ah ssg sen ne zekisin) peki bu botonuun adı ne oldu? tabi ki dön bebeğim.

işte işte bu yüzden, her ne kadar şuan kullanılmasa da, o bir ekşi sözlük klasiğidir.

ülkü ocakları

bir çok bıyıklı erkeğin, delikanlı kızların toplanıp, 'vatan, millet, sakarya' naralarıyla ülkeyi kurtardıkları sevimli ocaklar, ocakcıklardır. bu ocaklara takım elbise olmadan girilmiyor hatta öyle ki kızlar bile takım elbise giyiyor sanırım.

akp nin iktidar olduğu türkiye

şuan içinde bulunduğumuz, anamızdan emdiğimiz sütün burnumuzdan geldiği türkiyedir. çok mutluyuz biz böyle yahu.

(bkz: al gülüm ver gülüm kezban)

(bkz: alan razı satan razı)