sevdiği entry'ler

kalbin mühürlenmesi

Kalp mühürlenmesi, bir kalbin küfür ve isyanla katılaşmak ve kararmak suretiyle imanı kabul edemez hâle gelmesi şeklinde tarif edilir.

nitekim bunlardan bazısı bu platformda olduğu gibi küfrü dava edinir ispata çalışır.

Allah cc küfür dışında her günahın tevbe ile bağışlanabileceğini ayette bildirmiştir.

bir kula Allah'ın en büyük cezası ne felçtir, ne kör olmasıdır, ne başka bir musibettir. en büyük lanet idrak yollarının kapanmasıdır. yani kalbinin mühürlenmesi. bunu ise kul kendisi yapar.

ahmak akılsız kimse değildir aklını kullanamayan kimsedir.

nitekim hz. isa'yı koşarken gören biri zorla yetişmiş ve neden kaçtığı sormuş, hz. isa bir ahmaktan kaçtığını söylemiş. ism-i azamı köre okudum gözleri açıldı, dilsize okudum konuştu, ölüye okudum dirildi ama ahmağa okudum, bir daha okudum fayda vermedi onu taşlar kadar hissiz gördüm buyurmuş.

Ahmaklık Allah'ın lanetidir.

aşık olmak

Aşık olunurken çok güzel gelen sonradan ben ne bok yedim diyeceğiniz durum. Burnunuzdan fitil fitil getirirler... Mutluluğu acısına değmez.

günümüz ilişkileri

günümüzde ilişki mi kaldı?
her iki tarafta aynı anda sayısız kişiyi gözüne kestiriyor, göz kırpıyor.

her şeyden önce artık sevgiden doğan ilişkiler yok.
daha ötesi mi var?

yok güzel, yok hoş, yok çekici, yok tarz.
bunlarla sevgili mi olunur? daha güzeli, hoşu gelince ne olacak peki? ayrılıp, doğruca ona.

karşılık gütme olayı daha vahim.
cinsellik-para.. bunun adına da sevgililik dedik, kelimenin içini tamamen boşalttık.

yanlış, yanlış, yanlış.
inatla antika kafa direnmeye devam.

bir kızın memelerine bakmama olgunluğuna erişmek

o zamanla olan bir şeydir. Ben almanya´da ilk başlarda kadınların serbestliğinden, türklüğümüzden dolayı, hepsini orospu olarak damgalamakta bir sakınca görmezken, sonradan - o sonrası da bundan 18 yıl falan önceki bir zaman tekabül eder- ben 20 yıldir almanya´dayım çünkü- o işin hiç de benim düşündüğüm gibi olmadığını görmek zorunda kaldım.

hiçbirisi orospu falan diildi. ama çoğu sütyen takmıyor, ama bakarsan, ve o bunu farkederse ve rahatsız olursa, direkt polisle başın derde girer.

bakmamayı geç ,farketmiyorsun bile...size bu garip gelebilir, ama herkes öyle olunca o işin harbiden bir esprisi kalmıyor. çünkü hepsine bakamıyorsun, ve kendine diyorsun ki, lan olm bunlar böyle görmüş böyle yaşıyolar, adamın karısı yanında mini etek giymiş- daha bugün gördüm, ve sütyen takmamış, adam da uzunca bir pantolon giymiş, sakallı bir herif- yanlarında da biri 9 diğeri 6 yaşında iki oğlan. biraz lafladık, havuza gidiyolarmış. adam mikrobiyolog, mini etekli hatun da avukat çıktı !!...türk zihniyetine göre o adam gavat, karısı da orospu şimdi- di mi?...

götün yiyosa o avukat hanıma "memeleriniz çok güzelmiş" falan desene ?!...

o oğlanlar, annelerini öyle tanımışlar. sizce o oğlanlar ileride kadınların memelerine bakarlar mı? size 100 euroluk soru !!...

ama tabii bu soru çoğunuzu rahatsız eder...di mi- bütün avrupalı kadınlar zaten "orospu" dur...öyle diil mi?

siz sanıyor musunuz ki o 9 yaşındaki oğlan, biz orada otururken, yanımızdan elli tane minili hatun geçti- çoğu sütyen takmamıştı...sanıyor musunuz ki o 9 yaşındaki oğlan kafasını kaldırıp o kadınların memelerine baktı?...

türkiye´dekilerin 25 yaşında erişemediği o olgunluğa o küçük velet 9 yaşında ulaşmıstı...neden? çünkü kendi annesi de öyle giyiniyor !! o onu içselleştirmiş- gayet normal birşey o oğlan için o olay.

bunun üzerinde düşünün.

t i b b ve profesyonel kamikaze pilotu ii

Kamikaze pilotunu yedirmeyiz ama tibb’i harcayacaksananız beni de çağırın.

100 bin entry girmek

sözlük adına ufak oytunkaran için normal bir adım on birinci nesil için büyük bir adımdır. sözlüğe 100 bin bilgi dolu herkesi aydınlatan entry bırakmaktır.

sözlük macerasına 2011 yılında başlayan oytunkaran karakteri gayet kendi halinde normal entryler giren o zamanki sözlüğün içeriğini bilen biriydi. buraya üye olmamı sizlerin sonradan gıcık olup kim lan bu işsiz demesine vesile olan hala yazıyorsa selam olsun ki bildiğim kadarıyla yazmıyor kelaynak mahlaslı abimle üniversiteden arkadaştık ve üniversitenin sözlüğünde tanışmıştık. sonrasında gel lan uludağ daha büyük yer hem iyi yazıyorsun daha büyük kitleler okuyor dediğinde gelme fikri oluştu ve geldik. geldiğim dönemce sözlük baya iyiydi art arda aynı tip 5 başlık aç çaylak olurdun modlar daha çalışkandı zall tahminim 30'lu yaşlardaydı moonlight sonata bere takıyordu gerçi hala takıyor salca sözlükte hala yazardı cool adam vardı hbbia efsane bluevelve devam eder protest sanayici yardırır kukla hikaye uydururdu.

sözlükte çok dost edindim güzel insanlar tanıdım burada şu an itibariyle bulunan ergen tayfası yoktu belki bizden büyük nesiller için biz ergendik o zaman bir saygı vardı sözlükte skandal olsa bile bir adabı vardı şimdi bakıyorum pek kalmadı.

oytunkaran normal şekilde entry giren bir yazarken neden bu şekle evrildi? aslında sözlüğe bir tepkiydi. çok entry giriyordum evet ama yine bir adabı vardı diyorum ya bir yanlışta çaylaktık hemen. belkide bu sözlüğün en çok çaylak olan yazarlarından biriyimdir. 20 gün yazarsam 20 gün çaylaktım o derece. yıllar geçti nesiller değişti sözlük değişti anlamsız şekilde sözlüğün düşünce yapısı değişti ve bozdu. aslında oytunkaran hep bir tepkiydi ben bozdukça sözlük bozdu ben daha bozdum sözlük bozdu. oytunkaran bugün ki sözlüğün tepkisiydi ki bir ara sözlük öyle bozuldu ki oytunkaran bile yetişemez oldu. böyle güzel aslında sıcak ve aslında eğlenilen eğlenirken bir şeyler kaptığımız ortam artık kalmadı. daha ne kadar yazarım bilmiyorum fakat ne eski heves ne eski ortam var. o güzel insanlar gerçekten atlarına binip gittiler.

sözlükte dediğim gibi çok kişi tanıdım hepsini tek tek saymam zor ama pangea vardı ona selam vermeden geçemem. gece 2'de sözlüğe giren kızın amacı başlığını beraber bulup bir ara sözlükte en popüler başlık yaptık her gece 2'de mutlaka canlandırırdık. güzel zaman geçirdik. kimi ergen dedi kimi işsiz kimi kadın dedi kimi bilmem ne dedi. burada hiçbir şey olmadan çok şey olmanın adı oytunkaran'dı. bu 100 bininci entryimi geri kalmış tüm şaka lan şaka kendime armağan ediyorum. belki son demlerdir bilmiyorum ama sonuçta bir oytunkaran geçti diyebilirsiniz. hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum. tarihe tanıklık ediyorsunuz uzun yazdım lan. hahahasiktir evet evet evet.

artık kendinize gelin beyler gerçekleri görün

artık kendinize gelin beyler gerçekleri görün

Beni tanıyan tanır sözlükte, dostunuz, arkadaşınız olarak yazıyorum. ister dikkate alın, ister dikkate almayın. Bu yazılanlar sizin canınızı sıkmak için değil, sizin gözünüzü açmak için yazılıyor.

1) Kızlar ego hastasıdır.

2) Kızlar aşık olmaz, sevmez.

3) Kızlar egoları için sizi bir başkasına harcar, çünkü egosunu diğer insan daha çok tatmin etmiş, bir taraflarını daha çok kaldırmıştır.

4) Vazgeçemiyorum diye bir şey yok, vazgeçer ağzınıza da sıçarlar.

5) Kavgalarda yalandan ağlarlar.

5) Kavga da her zaman haklı olan taraf onlardır. ilk özrü ilk adımı onlar bekler, adımı atarsınız, ağzınıza ederler. Bıktım sıkıldım triplere maruz kalırsınız.

6) Hepsi cinsel içerikli aramaları yapar internette, videolar izler.

7) Siz kıskanırsınız, güvenmiyor musun olur, o kıskanır yine sana güvenmiyordur.

8) Her şeyi göze alırsınız, kilometrelerce yol gidersiniz, yaranamazsınız.

9) Vicdanları yoktur.

10) Acıma duyguları yoktur. He zaten acınak adamlar değilsiniz. Adamsınız.

11) Vazgeçilme korkuları vardır, ta ki sizden vazgeçecek birini bulana kadar.

12) Yatıyorum diyip, whatsappda facebookda takılırlar. Bitanem sen uyudun sandım uyku tutmadı diye bahaneler bulurlar. Size yazmak istememiştir. Sıkılmıştır artık. Bunu siz yapsanız 1 hafta trip yersiniz beyler.

13) Siz hatasından dolayı hoşlanmadığınız hareketinden dolayı uyarmaya bile çekinirken, içinize atarken, onlar sizin ağzınıza sıçar.

14) Sorsanız, bir başkasını sizi sevdiği kadar sevmemiştir.

15) Mutlu uyumasını sağlayıp, hiç bir zaman mutlu uyanmasını sağlayamazsınız.

16) Zor günlerinizde size yardımcı olmasına izin verirsiniz, zor günlerinde asla siz onlara ulaşamazsınız. Başkaları çoktan ulaşmıştır.

17) Peşinden koşmayın, en güzel yıllarınızı karşılıksız sevdalara vermeyin. Çünkü ilk görüşte aşka inanıyordur. Ya da arkadaşı olarak görüyordur. ilerleyen zamanlarda Ahmet'i Mehmet'i görmeyecektir.

18) Siz ihanet ederim korkusuyla yolda başkasına bakmazsınız, onlar yoldan geçen erkeklere iç geçirirler.

19) Yalan makinasıdırlar. Durdurulamaz dürtüleri vardır.

20) Bir kere soğudularsa bir daha ısınmazlar. Siz gözü karartmışsınızdır. Onlar gözünü kapamıştır.

21) Yedekte, kafalarında her zaman bir kişi tutarlar.

22) ilgi manyağıdırlar.

23) Sen çok değiştin gibi sözleri vardır. Değişen onlardır. Sizin sevginiz artarken, değişen sıkılan onlardır.

24) Paraya önem verirler.

25) Ağlatmayacağım seni mutlu edeceğim gibi sözler vermeyin. Boktan şeylere ağlayıp yüzünüze vururlar.

26) Triplere girip şu an konuşmak istemiyorum derler, whatsappda facebookta takılırlar.

27) Çoğu zeka yoksundur. Zeki olduğunu söylemeyin, pişman olursunuz.

28) Çok iyi stalk yaparlar. Eski sevgilileri reddedildikleri hızlı aramasında, kayıtlı linklerindedir.

29) Pişman eder, pişman olmazlar.

30) Sadece para kazanma amaçlı yazılan kitaplar okur, gerçek aşk hakkında palavralara inanırlar. Siz en iyi yazarsınız beyler, sevgiyi aşkı bilirsiniz. Ben daha iyi severim ben daha çok severim gibi muhabbetlere girmeyin. Ters teper.

31) Gündem hakkında bilgileri yoktur. Çoğu etkilenmiştir, kendi fikirleri yoktur.

32) Çocuk sahibi olmak istemeyen kadından korkun, kalp kırmaya alışıktır.

33) Özlemezler. inanmayın beyler.

34) Annesi babası ona karışmıyordur beyler, siz kim oluyorsunuz?

35) Annesinden babasından daha çok düşündüğünüz konusunda ikna olmazlar, çabalamayın.

36) Gittiği yerde ahmet mehmet vardır, arkadaşıdır sahip çıkar rahat olun.

37) Zayıf olduğunuz anları güçsüz olduğunuz anları zaafınız olduğunu bilmesin. Ağzınıza ederler.

38) Sabah uyandığında ilk yazdığı kişi siz değilsiniz beyler. Zeynep vardır, emre vardır. Size yazmaz ilk.

39) Planlarının çoğuna sizi dahil etmezler.

40) Planlarınızın çoğuna dahil olmak isterler, denge merkezinde olmak isterler.

41) Her zaman unutamadıkları birileri vardır.

42) Beyler asla yalan söylemeyin, unutmazlar.

43) Asla üzmeyin, unutmazlar.

44) Her küfrü bilirler, ederler. Siz edince ağzınıza ederler. Hiç küfür duymamışcasına ezerler.

45) Annesini babasını sevmeyen kızlardan korkun beyler.

46) Asla merkezinize koymayın, vazgeçilmeyecek olduğunu hissettirmeyin. Bir gün vazgeçmek zorunda kalacaksınız.

47) Muhakkak başkaları kalbini kırmıştır, size acı çektirirler. inanmaz güvenmezler.

48) kadınlar o kadar aşağılık yaratıklardır ki dinler bile bunları pıstırmak için üretildi. paranız varsa her konuda sizinle hem fikir olurlar, çok iyi insan taklidi yaparlar. ne derseniz tebessüm ederler. götünden de siktirir bol bol. baktı tam anlamıyla elindesin, yavaş yavaş sömürür seni ve bunu gururlu, onurlu bir kadın izlenimi vermeye çalışarak yapar. biraz da acındırır kendini. musluk az akmaya başladığında saçma sapan şeyleri dert edip ayrılmaya bakar. paran varsa her kadını elde edersin. bak her kadını diyorum.

Böyle kızlar için üzülmeyin demiyorum. Üzülün ama gittikleri vakit gittiğine değil, sizin vaktinizi harcadıkları için üzülün beyler. Akıllanın. Böyle kızlardan korkun beyler. Uzak durun. Size değer verdiğini hissetmiyorsanız kaçın beyler. Sevmeyi, sevilmeyi gerçekten bilen kızlarda var dışarı. Onları bulun. incitmeyin. Bu dönemde, böyle dönemde iyi kız iyi niyetli kızlar bulmak zor. Boynuz kulağı geçti beyler. Duygusuz bir nesil yetişti. Yetişiyor. inşallah bir gün hepiniz gerçekten sever, sevilir hak ettiğiniz değeri bulursunuz.

kitap alıntıları

"hepimiz aynı televizyon programlarını izliyoruz. radyoda aynı şeyleri duyuyoruz, birbirimize aynı şeyleri söylüyoruz. hep aynı şeyler olup duruyor. tekrarlar. hepimiz aynı televizyon programlarıyla büyüdük. sanki hepimize aynı suni hafızadan takılmış. çocukluğumuzla ilgili hiçbir şeyi hatırlamazken, komedi dizilerinin ailelerinin başına gelenlerin hepsini gayet iyi biliyoruz. hepimizin belli başlı hedefleri aynı. hepimizin korkuları aynı. çok yakında aynı anda aynı şeyleri düşünmeye başlayacağız. mükemmel bir uyum içinde olacağız. senkronize. birleşmiş. eşit. katı. karıncalar gibi. böcekler gibi. koyunlar gibi.
her şey bir diğerinin türevi."

fertility hollis
gösteri peygamberi
chuck palahniuk

filistinlilerin ihanetleri sıralı tam liste

baya bir uzun olacak listedir.
o yüzden tanım falan faslını kısa tutarak filistinlilerin yakın tarihte bize yaptığı ihanetleri listelemeye başlayalım...

♦yıl 1882.
bundan 50 sene önce(1830'lar) filistin'de sadece 9000 olan yahudi nüfusu, padişah ve halife abdülhamid'in yahudilere toprak satışını yasaklamasına rağmen, filistinli hain arapların yahudilere toprak satması üzerine 50.000'e çıktı. bu sayede 1882'de filistin'de 2. yahudi yerleşimi kuruldu.

----------------------------------------
♦yıl 1915. kanal harekatı.
bu harekata halife'nin çağrısına uymayıp katılmamakla kalmayan filistinli hain araplar, türk askerine cephe gerisinden saldırmış ve türk askerini iki ateş arasında bırakarak 14.000 askerimizin şehit, binlerce askerimizin de esir olmasını sağlamıştır.
bu harekatta bizi vuran hain filistinli araplar ekseriyetle gazze'li araplardır.
görsel

♦Yıl 1917,
filistinli arap hainler,lawrence ile bir oluyor ve akabe baskını'na katılıyor, akabe'deki tüm askerlerimizi şehit ediyorlar.
bu kahpelik dolu icraatlarını da çöle lawrence'in rölyefini yaparak ölümsüzleştiriyorlar.
(bkz: lawrence in rölyefini yapan filistinli araplar)
görsel

♦yıl yine 1917.
kudüs filistinli hainler tarafından ingilizlere teslim ediliyor.
görsel

yukarıdaki görselde elinde baston ve sigara olan kudüs belediye başkanı hüseyin efendi, yanındakiler de filistinli hain arap sözde osmanlı subayları.
vatanlarına ihanet edip, kudüs'ü ingilizlere teslim etmekten gayet memnunlar.

ve kudüs'ü ingilizlere teslim eden bu hainler,
ingiliz komutan general edmund allenby'i kudüs'e girerken "el-nebi"(peygamber) olarak karşılıyorlar.
görsel

hatta allenby'i peygamber olarak karşıladıktan sonra, onunla birlikte şam'a gidiyorlar, yeni peygamberlerine(!) eşlik ediyor, allenby'nin şam'daki selahaddin eyyubi türbesi sandukasını tekmeleyen çizmelerini filistinliler parlatıyor.

♦filistin bayrağı, zaten bu ihanetin tek başına resmi sembolüdür.
görsel

--------------------------------------------------
♦yıl 1978,
terör örgütü pkk, ortadoğu'da işbirliği yapacak bir terör örgütü arıyor.
ve filistin kurtuluş örgütü, pkk'ya kucak açıyor, pkk ile eşgüdüm içerisinde türkiye aleyhine faaliyetlerde bulunmaya başlıyorlar.
(bkz: pkk ve filistin kurtuluş örgütü kardeşliği)

♦Yıl 1980.
filistin halk kurtuluş cephesi lideri george habash, lübnan'ın sidon şehrindeki kamplarını asala terör örgütü'ne açıyor, asala'nın diplomatlarımızı katlettiği eylemlerine bu filistinli şerefsiz teröristler de destek veriyor.
görsel

♦yıl 1989.
yaser arafat adlı hain, "ermenistan'ın haklı davasını destekliyoruz" açıklamaları yapıyor.
bu vesileyle, karabağ işgaline ve ermeni katliamlarına destek veriyor.
görsel

♦yıl 1993.
filistinli hain araplar, mesud barzani'nin "bağımsız kürdistan" fikrine de destek oluyor.
görsel

--------------------------------------------
♦yıl 2009,
filistin devlet başkanı, erdoğan'ın kankası mahmut abbas, kıbrıs'a gidiyor ve "kıbrıs'ta türk askeri işgalcidir" açıklaması yapıyor.
(bkz: türk askeri kıbrıs ta işgalcidir)
(bkz: filistin in kıbrıs rum kesimine destek vermesi)

♦yıl 2012. al nakba kupası.
bu kupada filistin sözde kürdistan takımını da davet ediyor ve kürdistan ile maç yapıyor.
bu turnuvada oynanan bazı maçlar;
(bkz: 15 mayıs 2012 moritanya kürdistan maçı)
(bkz: 19 mayıs 2012 kürdistan endonezya maçı)

♦yıl 2015.
sözde ermeni soykırımı'nın 100. yılı dolayısıyla filistinli hainler "ermeni soykırımı hatıra pulu" bastırıyor...
(bkz: filistin in bastığı ermeni soykırımını anma pulu)
görsel

---------------------------------------
bonus;
(bkz: merhaba ben bir filistinliyim bize yardım etmeyin/#37310208)

galerideki en anlamlı fotoğraf

görsel

daha önce sevgilisi olmamış 21 yaşındaki erkek

iki yil once ben de oyleydim. ancak simdi 'daha once sevgilisi olmammis 23 yasindaki erkek'im.

edit: gece hafta 24e bastim lan.

edit2: 25.

edit3: 26.

Edit4: 27.

Edit5: 28

edit6: 29

edit7: 30

edit8: 31