bugün

Kaliteli olanlarının asgari ücretten biraz yüksek maaş alması gereken memur tipi. Yok öyle beleşten 3 ay yatış.
yalan haber.
Ölümün olduğu yerde daha ciddi ne konuşulurki?
(bkz: öğretmen naaşları)
Penceresi cam cama muallim.
Milletvekili maaşı ile aynı olmalıdır.
Hemşireliğe ara vermiş biri olarak asla haberlerde verilen hemşire maaşı yatmadı. Şuan nasıl bilmiyorum ama değişen bir şey yoktur.

Öğretmenlerde de durum öyledir.
Öğretmen maaşları değil, 'öğretmen naaşları' rahatsız etmeli sizi, belki o zaman aynı olur; gözyaşlarımızın rengi!
öğretmen yüksek maaş almıyor siz kötü koşullarda yaşıyorsunuz.
oldukça yüksek maaş.
Tüm memur maaşları sorgulanmalı.

O zaman lan bu Ötv götümüzden nasıl çıkarı çözersiniz.
Lisede bir dil ve anlatım hocası vardı. Adamın kafası kırıktı. Üst üste girdiği 2 ders süresinde ritimli bir şekilde sıraların arasında dolaşır kendi kendine konuşurdu. 2 yıl boyunca ağzından işime yarayacak tek kelime çıkmamıştır. Müdüre falan şikayet edildi, ne denetlendi ne de kimse umursadı. Ve bu adam bu şekilde emekli oldu. Yani demek istediğim çok çalışmak, işini düzgün yapmak falan hiç önemli değil. Bu ülkede yalnızca doğru zamanda doğru yerde olacaksın. Bu da biraz şans işi. Gerisi hikaye.
Yarısını bile hak etmiyorlar maalesef. Büyük çocuğunluğu boş beleş çalışıyor.
iktisat, katalan dili ve edebiyatı, halkla ilişkiler, moleküler biyoloji ve genetik mühendisliği gibi iş bulamama garantili bölümleri okuyup sonra iğritminlir miişlirini hikitmiyir gibi saçma salak cümleler kuruyorsunuz.

Öğretmenler mi dedi size evde bulaşık yıkamaktan kaçın diye öpündürük bölümlere gidin diye. Akşam akşam sinirlendiriyorsunuz be.
ilkokul terk her bir genç pırıl pırıl beyne sahip, nöronları zehir gibi çalışan zıpkın gibi delikanlı adayıdır.

aklınız varsa çocuklarınızı lisede aöf ten mezun olmaya teşvik edersiniz, gereksiz okul masrafları yüzünden sağlık, beslenme, eğlence harcamalarından kısmak zorunda kalmazsınız hem, hem de hayatı daha küçük yaşta internetten takip ede ede, iş sektöründe beyaz yaka personellerin altında ezile ezile öğrenir, 12-13 yaşlarında makine, elektronik alanında stajyerliğe, çıraklığa başlayan çocuk ileride üniversite mezunu olmak ister, tertemiz beyinle sabah akşam çalışıp gider itüyü, odtüyü kazanır.

yanında çalıştığı ezip sünepe tipleri de, kıytırık üniden mezun olan mankafaları da siker atar.

sizde evladınızla gurur duyarsınız!
yakın bir arkadaşın hanımı doğuya atandı, her bayramda çocukları ıskatayla nasıl dövdüğünü harıl harıl anlatıyor, vah amına koyayım gören de zanneder ki halden getirdiği malları tokatlayarak teşhir eden pazarcı...

bunları maaşa bağlayan sistemin ta a... koyayım ben.

çocuklarınızı devlet okullarına göndermeyin!

mümkünse hiç okutmayın!

high tech işlerde varsa bir dayınız, direkt işe sokun, meslek öğrensin!

ne okulda akran şiddetine maruz kalır, ne de her gün öğretmenlerden dayak ve fırça yiye yiye beyinsizleşir.
Hakkıyla görevini yapan öğretmen maaşını sonuna kadar hakeder. Tatilleri çok değil, işleri çok fazla beyin yoran bir iş.
itirazlara tepkimi medyamda 3. Fotoda görebilirsiniz.
Gayet yeterli.
Tamamına katılıyorum. Ben evladımı medreseye göndereceğim. Ordaki hocalar camide yatıp kalkıyor 7 24 görev başındalar.
Fazla.
Devletin sırtına yük.
Oturan insanlara bu kadar vermek neden?
Bu paralar bu vergiler ogretmenler yılın yarısı tatil yapsın diye mi veriliyor?
%90'ının zaten hak etmediği maaşlardır. sebebini zaten biliyorsunuz, özellikle kadınlar rahat iş diye öğretmenliği seçiyor. sabah 9, öğlen 3 oh gün bitti git evine. sonra maaşı beğenme. iyi valla ya.

bir işçi gibi sabah 8 de iş başı yapıp, akşam 6.30 işten çıkıp 17 bin maaş alın da göreyim sizi...
adamlar hak ediyor abisi.
(bkz: sadece maaş için yapılmaması gereken meslekler)
Bütçe aynı kalmalı, maaşlar yarı yarıya indirilmeli. Böylelikle öğretmen sayısı artmış olur, hem de “atanacaz diye götömöz çokoyor” gibi boş laflar da erimiş olur.