bugün

okan bayülgen in eski programının adı
programın maskotu..
(bkz: eşek)
geç saatlerde yayınlanmasıyla ünlü bir zamanların meşhur programıydı. Gece kuşları için birebirdi.
ilk duyduğunda ne tuhaf bir program adı bu deyip de tiryakisi olmaktan kurtulamadığımız showlardan biriydi
boşnakça eşek anlamına gelen kelime.
engin günaydın'ın süper skeçleri vardı. en güzelide tolat'tı.
okan bayülgen in yaptığı son iyi program ve hatta iş.
dunyanın en acayip medya du$manı programı.
güney amerika ülkelerinde kıç anlamında kullanılır...
okan bayülgen in hazırlayıp sunduğu makina'nın muhteşem orkestrası.
(bkz: ayılar)
okan bayülgen en az konuk aldıgı eski programı.
makina'nın daha çılgın hali.bu program çok başarılı olmuştur yıllarca. ama okan bayülgen artık sıkıldığını yapımcıya beyan etmiştir ve formatını değiştirmek istediğini söylemiştir.
yapımcılar önceleri konukların masa etrafında sohbet edilen programların izlenmediğini sölemişlerdir, fakat sonra ikna olmuştur. işte o zaga şimi makina'dır hiçbirşey kaybetmemiştir aksine çok şey kazanmıştır.
ozlenen program, hemde cok...
daha baslamadan tv'de ki tanitimlari dun gibi aklimda.
zafer algoz, koca kari kiliginda legende camasir yikarken, bagiriyordu, daha ne istiyon ne bekliyon iste. zaga geliyor zaga diye. yine okan bayulgenin baslamadan bir gece once beyaz show'a katilmisti. programda ali poyrazoglu vardi. sonradan gelmisti elinde kahve ile, adamda ki rahatlik inanilmazdi. ali ile birlikte corap show yapmislardi. of be daha o gunden belliydi efsane bir program baslatacagi. okannnn* duy sesimizi, geri getir zagayi.
(bkz: geri getirin lan)
geri gelmeyecek, en zevkli programlardan birisi.
yaratıcılık için (bkz: okan bayülgen)
son dönemlerinde (özellikle son 6 ayında) tek bir elle tutulur güzel bölümü olmayan (tek bir istisna dışında ceza ve fuatın katıldığı program) televizyon yapımı.
o kadar markalaşmış bir program ismidir ki, bundan sonra cem özer bile sunsa reklam alacaktır.
sabah sabah dilime takılan jingle'a sahip program;

yine zagalasan bizi aslında bizi zagalasan da zagalamasan da bizi zagalasana.
program yayına girmeden önce yayınlanan reklamlarda okan bayülgen yaşlı bi kadın kılığında sandalyede oturmuş birşeyler örerdi. "daha ne istiyonuz? ne bekliyonuz!" diye bağırırdı bize. *program başlayana kadar zaga ne bilemedik. eşşek ikonu da aklımdan çıkmıyor bir türlü.
gece kuşu ve televizyon çocuğu zamanında kendini bilmeyen bir birey olarak okan bayülgen'in yaptığı en iyi iş diyebileceğim program. az bayıla bayıla izlemezdim.
okan bayulgen'in yaptığı en iyi programdır.
bir zamanlar sırf okan bayulgen "programımdan sonra program hakkında elestirileri sozlukten okuyorum" dedi diye eksi sozlukte altina entry'ler girilen basliktir.
(bkz: belki ustumuzden bir kus gecer bayulgen beni de kesfeder)
türkiye'de ilktir. belki kendi formatında dünyada ilk olan programdır. hatta belki okan beni de keşfeder...
çok özlenen programdır, yerine gelen televizyon makinası ve makina bir nebze onun yerini tutabilmişlerdir. lakin disko kralı ile kesinlikle gözler zaga günlerini arar oldu.
(bkz: once upon a time)
(bkz: geçmiş geçmiştir)
(bkz: bugüne bak)