bugün

entry'ler (479)

burcix

elimde buyudu kerata

justin bieber

10 senesi kalan velet.. 27de gocup efsane olacaktir..

(bkz: direnveefsaneoljustin)

fatih sultan mehmet

sezarin manevi oglu augustusun romaya getirdigi iki asirdan fazla suren refah, baris, zenginligin, justinyenin dogu romaya getirdigi refahin, cok daha zorunu osmanliya getirmis yuce insandir, ta ki fransiz ihtilaline kadar. ondan sonra gelenler islamin koruyucusu adi altinda herseyi bok ettiler. avrupa kendi icindeki dini ve siyasi meseleleri 20. yuzyila kadar cozemedigi icin osmanli cihan harbine kadar ayakta kalabildi. tabi bugun katolikligin ne kadar boktan bi inanc oldugu malum fakat insan dusunmeden edemiyor, acaba romayida alip toptan halki kendisi gibi katolik yapsaydi tarihin akisi nasil gelisirdi.

en büyük osmanlı padişahı

fatih disinda isim sayanlar ya beyinsizdir yada kralcidir.

atiye deniz

(bkz: evlen ulan benimle allahsiz)

süleyman seba

kendisinin miti toplayip besiktasin sahipsiz olmadigini gostermesi lazim.

banu güven

su boktan dunyada en nefrettigim olaylardan biri evliliktir fakat banu gibi che sevdalisi, futbolu seven, besiktasi barcelonayi tutan, gitar calip sarki soyleyen, led zeppelin fanatigi.. ki dunyalar guzeli olusundan bahsetmiyorum bile.. evet bulsam bi salise dusunmezdim.
http://twitpic.com/5n3h94

tanim; bir kadinin, kadin gibi kadinin ulasabilecegi en son nokta, climax.

türkler

bazi ustun tarih uzmanlari alevi kesen 1. selim, siki keyfinde dolanan 1. suleyman, menderes, erbakan, erdogan hatta arinc gibilerini de katar liderler kategorisine. sonrada tarih okumus birisine at gozlugu takiyor, bok atiyor diye gotunden sallarlar. bilader yazili tarih orada ac oku. bi turk dunyaya bedel gaziyla yazilmaz tarih. hicbir turk bu yuce iki insandan daha fazla etkilememistir turk ve turkun bulundugu cografya tarihine..

türkler

son 1000 senede sadece iki lider cikartabilmis millet. ikisinin de genc yasta zehirlenerek oldurulmesi tarihin akisini degistirmistir.

(bkz: ikinci mehmet)
(bkz: mustafa kemal)

behzat ç

ayilarak bayilarak izledikten sonra sonunda acigini yakaladigim dizi. behzat amirim raki ve bira haricinde bir kari ickisi olan visne votka tuketmektedir. new yorkta bir barda bundan isterseniz size ibne gozuyle bakarlar.

pirates of the caribbean on stranger tides

bi ayi bulmadan bi milyar dolar gise yaparak johnny abimeze ceyrek milyarini kazandiran cerez filmi olmustur. serinin hicbirisini izlemedim eksikligini hissetmiyorum bu arada..

behzat ç

sezonu bitirdik ama aklimizdan cikmiyor.. simdi bi kac fact verelim. sezonda toplam 38 bolum cekildi. her bolum ortalama bi bucuk saat son bolum 2 saat surdu. bir sezon icinde amerikan house dizisini baz alirsak yaklasik 80 bolum cekilmis sayilir bu da 3 sezondan daha fazla surmus anlamina gelir. bu bakimdan tum ekibe sukranlarimizi sunmamiz gerekir.

rafael nadal

bu yil 5. kez beynine verilen, muhtemelen gelecek aylarda bir kac kez daha ve son grand slam us open'da novak reyizden son defa ayar verilecek olan donunu da alip gitmesini istedigim has katalan olmasina ragmen kraliyetci davranan antipatik tenisci.

recep tayyip erdoğan

sike sorusturmasi sonrasi fener kume dusurulurse ilk defa kendisi icin helal olsun diyebilecegim basbakan..yine de tememnnimiz bir an evvel gitmesi yonunde olsa da 2024'e kadar basimizda kalacaktir sayet birileri sikmazsa bi yerlerine..

şebnem ferah

bu guzel ablamiz kesinlikle sirasiyla sezen, ajda ve nilufer sarkilarinin hepsini tek tek yorumlasin. unzile, masum degiliz ve erkekler aglamazi ondan dinledikten sonra asil sahiplerini dinleyesi gelmiyor insanin.

gerard pique nin yahudi olması

bizzat kendim o duvara gidip aynisini yaptigim icin bunun gotten uydurma oldugunu diyebilirim. kotel yani aglama duvari kutsal oldugu icin yaklasmak icin kafaya kibbah takarsiniz. yahudiler aglar, yahudisizler dilek tutar bi kac kagit sikistirip. bi nevi bizim samanistik agaca caput baglama gibi. burdan ne anliyoruz, yahudisi turku hepimiz insaniz yok birbirimizden farkimiz.

ps; katalan adamdan yahudi olmaz gotunuzden uydurmayin.

behzat ç günleri

bir zamanlar friends gunleri olurdu. bikmadan usanmadan izledigimiz dizinin dvdlerini takip takip tekrar izlerdik. aynisinin behzat amirim icinde yapilmasi gerekir, cikarin sansursuz dvdleri, her hafta raki meze esliginde tekrar tekrar ardarda izlemek istiyorum. bu mudur budur!

erdal beşikçioğlu

--spoiler--
bernaaaaaaaaaaaaaaa bernaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa bernaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
--spoiler--

kulaklarimiz cinliyor amirim!

ankara

tek kelimeyle gri sehir. insan sevemiyor belki sehir merkezi kizilirmak yada golbasi kenarina yapilsa en azindan bir berlin paris havasi olabilirdi. isvicrede denizin dsi yok butun sehirler nehirlerin gollerin yanina yapilmis adamlar biliyo isi. bunun disinda cocuklugumun 4 senesi gecti burada, hic sevemedim ama behzat amirim sagolsun gurbette ozletti la...

ekin türkmen

http://twitpic.com/2oh7ct

bunu gordukten sonra burdan soruyorum, will you marry me ms turkmen???

tanim; turk kizlarinda nadiren gorulen sempatikligi olan oyuncu..