bugün

gözlerdir. saçın başın değişse de bir yerlerin değişmez.
azizim huy ve bakışlardır.
bazı insanların cümleleri. onlar asla değişmez hep aynıdırlar. hayaller. kendine iyi baklar asla değişmez.
(bkz: ajda pekkan)
umut asla değişmez bi ara sıfıra vurur ama bi bakmissin aslinda umudu bile umuy etmişsin.
degismeyen tek sey degisimin kendisidir.

(bkz: herakleitos)
asla olmayacak olan şeylerdir. hayatta herşey değişebilme yetisine sahiptir ve nitekim değişirde; göz, bakış, cümleler, sesler, kokular, görüntüler ve daha birçok şey. küçücük bir yapıda bozulma bile değişimin göstergesidir. ve eğer ki biraz daha olaya genel kullanıma göre bi anlamla yaklaşırsak kesinlikle kaybedilen bir kişinin arkasından duyulan acıdır. üstünden ne kadar zaman geçerse geçsin her zaman o acıyı hissedersiniz, unutulur zamanla hafifler falan gibi kendini kandıran sahte teselli sözlerine itibar etmeyin. eğer gerçekten sevilen biriyse o acı hep tazedir.
Türkiyedeki sokak dugunleri.
Gwen Stefanidir.
kadir topbaş, melih gökçek ve aziz kocaoğlu'nun belediye başkanlıkları. sanırsın ki bu işi belirli bir süre için değil ömür boyu yapıyorlar.
Benim icin söylemek gerekirse, bundan 8 yıl önce de yurdun bahçesine çıkıp çay, kitap,muzik üçlüsüyle insanlardan kaçardım, hala da ayni, hatta şu anda aynı.
insanın kişiliğidir yıllar sonra hala kisiliğilim aynıdır.
Tırnaklarımı yememdir mesela veya sekiz yıllık saç stilim.
manevi açıdan da sürekli aynı problemlerin nüks etmesi.
değişmediğini anladığım andan itibaren tepkim : Bu bizim kaderimiz .
gözlerin ve gözdeki bakışın asla değişmediğini duymuştum. onun dışında bana kalırsa hiçbir şey değişmez. her şey sadece dönüşüm geçirir.
Yılların geçmesi.
karpuzun tadı. hastasıyız dede.*
(bkz: hakan peker)
efes pilsenin adı , vodka redbull un tadı.
o kadın.
Aksan amk aksan.

Yıllar geçiyor, eleman doğup büyüdüğü anadolu 'memleket'inden çıkıp medeniyete açılıyor, o aksan gitmiyor amk, o ağız gitmiyor.

Herkese bazı ağızlar sevimli bazıları da oldukça itici gelmiştir. Şu zamana kadar bu konuda kimle konuşsam ege ağzının diğer ağızlara oranla daha 'sevimli' geldiğini söylediler. Ben de pek çok ağza tercih ederim ege ağzını ama genel anlamda çok sevdiğim bir şey değil, onu da söyleyeyim.

Sanırım bu ege ağzı sempatisi duyanların fazla olmasının sebebi, benim de ege Bölgesinde geçirdiğim yılların fazla olması ve sorduğum kişilerin de genellikle bu bölgeden olması. Karadenizli birine de oraların ağzı daha hoş gelir herhalde.

Nasıl oluyor da bu aksan hiç gitmiyor bazılarında, çok şaşırtıcı. Adam yıllardır bambaşka bir şehirde yaşıyor mesela, yok arkadaş o Adana aksanı hâlâ ağzında.

Ben şeye sinir oluyorum, bu insanların türkçe öğretmeni olmasına. Ya da sınıf öğretmeni. Sonuçta sınıf öğretmeni bir öğrencinin ilk Türkçe öğretmenidir.
Sen o ağız ile türkçeyi nasıl düzgünce öğreteceksin?

Hele bir de şöyle daha büyük bir sorun var ki; mesela adam Çine'de doğmuş büyümüş. Gidiyor bambaşka bir ilin bir Üniversitesinde türkçe Öğretmenliği okuyup mezun oluyor. Bir zaman sonra kendi memleketine tayin oluyor ve oradaki çocuklara türkçe öğretmeye başlıyor. Şimdi bu öğretmenin aksanı var zaten. Aynı aksan çocuklarda da var. E ne olacak, bu çocuklar o aksanı dillerinin genel-geçer aksanı sayacaklar bilincinde olmadan.
Ben sevmiyorum aksanlı türkçe öğretmenlerini, onaylamıyorum da.
insanların bu zihniyeti. insanlar bu kadar mal olur mu ya.
matematik.
Bıkkınlığım değişmedi sanırım doğma nedenim de anne karnından bıkmam.
egosal açıdan bakarsam ben. dinsel açıdan bakarsam islam. bilimsel bakarsam dunyaya her yil düsen yagmur orani. siyasal bakarsam akp. toplumsal bakarsam onyargı. bu açıdan bakarsam 360.
Fotoğraflar.