bugün

entry'ler (2055)

gece mezarlıkta dolaşırken

bu başlık ve türevlerini bir ara viral yapmıştım. hala açılıyor mu acaba?

sözlük yazarlarının itirafları

hey gidi. eskiden bu başlık nasıl dolu olurdu. 00.00'da herkes yazardı. şimdi in cin top oynuyor.

bayram sevinci yaşayan kaldı mı

nerede o eski bayramlar?

üsteki yazara soru sor

neden her yerde sen varsın?

bir üstteki yazar hakkında düşünülenler

hangi başlığa gitsem karşıma çıkıyor. yeter da.

yazarların kurban bayramı planları

karasu'ya gidecektim ama çocuğuma bakacak birini bulamadım. olsun, onunla yalnız geçirdiğim vakit de benim için tatil.

üstteki yazar hakkındaki varsayımlarınız

varsayıma gerek yok adam kendini kullanıcı isminde açıklamış.

alttaki yazardan kendin için bir şey iste

ayıpsın. o iş bende.

ben ne isteyeceğimi bilemedim, alttaki yazar benim için kendine bir şey seçsin.

ekleme: geldi aklıma. benimle heybeliada'ya gel. 20 yılı geçti görmeyeli. çocukluğumu orada yaşadım, her yerini hala hatırlıyorum. anılarımı yad ederken eşlik et bana.

zevk alınan ufak sapıklıklar

bir yerim kanadığında emmek olabilir. boşa gitsin istemiyorum.

üstteki yazar hakkındaki niyetini söyle

SEVMEK. HEP BiR PANDAM OLSUN iSTEMiŞTiM.

erkekleri kalitesiz gösteren detaylar

küçük hesaplar.

dekolte giyip eliyle kapatan kadın

vallahi çok ayar oluyorum bu tarz insanlara. iş yerinde de var.
masama gelip bilgisayara doğru eğiliyor, kapatıyor.
sigara içerken o oturuyor ben ayaktayım, kapatıyor.
asansörde boy farkımız var, kapatıyor.

ulan niye dekolte giyiyorsun o zaman? hayır, bakmıyorum da yani rahatsız olmasın kimse diye. madem sürekli kapatacaksın, daha uygun kıyafetler giy de ne ben ne sen uğraşma. Sırf göstermek istedikleri kişilere göstermek için mi giyiyorlar anlamadım. Ciddi manada sinir oluyorum bu tarz insanlara. giyme abicim o zaman. giyme. sürekli kapayıp, sapık muamelesi edeceksen giymeyeceksin.

sevgilinizin yalan söylemesi

direkt ayrılık sebebidir. küçüğü, büyüğü yok. güven denilen şey tek kullanımlıktır. severek ayrıldığım bile oldu bu yüzden. kimsenin gözünün yaşına bakamam. seven insan, kaybetmek istemeyen insan, o güveni kaybetmemek için yalan söylemeyi dahi göze alamaz. Eğer alıyorsa geleceğimde o insana yer vermem.

erkekler neden bacak kıllarını almıyor

almayan kim? bakımlı erkekler alıyor. ben de alıyorum ama öyle pürüzsüz olacak şekilde değil. o ne öyle ibne gibi. erkeğin tabiatına aykırı. erkek dediğinde kıl olacak her türlü.

uludağ sözlük

2000'li yıllarda bazı sohbet programlarında odalar olurdu da herkes kafasına göre takılırdı. Aynı o sohbet odalarına dönmüş işte sözlük. her başlık ayrı bir sohbet odası olmuş. Herkes sohbet eder gibi cevaplar giriyor, üstteki yazara laf atıyor vs. bu ne perhiz bu ne lahana turşusu?

yaşlanmayı hızlandıran etkenler

dert, tasa. uzak durun size kötü gelen insanlardan. bu konuda biraz bencil olmakta fayda var ruh sağlığınız için.

300 küsürden ansızın bir gün 300 puan düşmüş. yıllardır aktif olmadığım için sanırım.

dertleşecek insan veritabanı

Eskiden uludağ'ı çok severdim. sonra çok gözardı edildi, aktiflik düştü, yeteri kadar gelişme yapılmadı ve yazarlara kulak verilmedi. haliyle akıbeti de kaçınılmaz oldu. dertleşmek isteyen varsa dertleşelim dostlar.

bira içmelik arkadaş veritabanı

istanbul'dan katıldığım veritabanı.

ekşi sözlük vs uludağ sözlük

yıllarca ekşi sözlük platformunda yazar olmama rağmen uludağ sözlük'ün sıcaklığından, samimiyetinden ve alışmışlığından dolayı ekşide yazmıyordum.

sözlük olaylarına ara verdikten sonra ekşi'de biraz yazayım dedim ve uludağ'ın eksikliğini o kadar çok hissettim ki size anlatamam.

eksileri:
- istatistiksel veriler yok.
- merakımızı giderip sözlük içerisinde kaliteli bilgilere ya da günlük beğenilenler dışındaki beğenilenlere ulaşmak mümkün değil.
- moderasyon ekibine kesinlikle ulaşamıyorsunuz.
- saçma sapan girdileri raporladığınızda geri dönüş olmuyor.
- sorununuz olduğunda bir muhatap bulamıyorsunuz.
- yazılı şekilde belirli bir format olmadığı için kurallar zaman içinde esneyerek saçma sapan bir hale evrildi.
- trollüğün bile tanımını bilmemeleri ve müsaade etmeleri. haliyle kalitesizlik.
- karma sistemi.

artıları:
- ekşi şeyler platformu.
- ünlüleri ağırlayıp onlara soru sorma imkanı tanımaları.
- aktiflik.

şahsen ekşi'yi beğenmiyor olsam da sadece ve sadece daha çok insana ulaştığını bildiğim için orada yazmaya devam ettim. engellenmiş haliyle bile buradan daha çok aktifliğe sahip maalesef. bu sözlük kendini geliştirmeye devam etti ama ekşi her zaman olduğu yerde saydı. kaynağı ve geliri daha fazla olmasına rağmen yazarlara kulak asmayıp kendi bildiklerini okudular. yerinde saymaya devam ettiler.

keşke uludağ sözlük'ün aktifliği daha yüksek olsaydı da hak ettiği rağbeti görseydi.