bugün

Nihilist yazar,sokak edebiyatının huysuz ihtiyarı Bukowski'nin bir şiiri.

don't worry, nobody has the
beautiful lady, not really, and
nobody has the strange and
hidden power, nobody is
exceptional or wonderful or
magic, they only seem to be
it's all a trick, an in, a con,
don't buy it, don't believe it.
the world is packed with
billions of people whose lives
and deaths are useless and
when one of these jumps up
and the light of history shines
upon them, forget it, it's not
what it seems, it's just
another act to fool the fools
again.

there are no strong men, there
are no beautiful women.
at least, you can die knowing
this
and you will have
the only possible
victory.
Aynı zamanda bir emery şarkısıdır.

on the way to grey
i could hardly wait
to see you again
to feel your hands

covering me
til the storm is done
what seemed to be the end
was not the end at all

when i hear the rain
should i be afraid
for my, for my
for my... life

why do you look at me that way?
i told you
that i was too busy to see you
i would never
keep a secret from you
from you
from you

is it over?
i am fine
thank you dearly
for your time

i'll be leaving
don't you cry
i'll be back soon
at least i'll try

can't you see
there is no time to think
selfishly

yesterday's gone
tomorrow's here
can't turn back now
i won't quit

i still love you
i swear
i always will
size dünyanın en büyük sırrını veren; önemli kişisel gelişimciler, quantum fizikçisi, deneyerek keşfedenler tarafından hazırlanan filmdir. kendinize bir iyilik yapın, bu filmi izleyin.

(bkz: bir film izledim hayatım değişti)

----
geçmişte yaşayan bütün önemli insanlar sırrı biliyorlardı: Plato, Newton, Carnegie, Beethoven, Shakespeare, Einstein... ama bu yasayı açıklamadılar. eğer öğrenirseniz, yaşama bakışınız ve hayatınız değişecek. bu, bir film değil; hayatınızla ilgili büyük bir sır. aralarında tavuk suyuna çorba serisinin yazarının da bulunduğu insanlar tarafından açıklanıyor; yaşanmış örneklerle... kavradığınız zaman ise hiç bir şey eskisi gibi olmayacak...
----

http://www.whatisthesecret.tv
http://www.thesecret.tv/ adresinden trailerini beleş, filmin tamamını 4.95 usd izlenebiliyor. yok ben izleyemem diyenlere konu yazıya dökülmüş, kitap yazılmış ve türkçe'ye çevrilmiştir. http://www.derki.com/mambo/content/view/820/45/

--spoiler--
konu itibariyle izledikten sonra olan bitene inanmasanız bile kendinizi rahat hissetmenizi sağlıyor. sürekli hayal etmeyi amaçlıyor. bu hayale odaklanılırsa gerçekleşebiliyor. filmde örnekleri de mevcut. en azından bu şekilde istediklerimizi düşünmek elde edemesek bile iyi hissettirdiği bir gerçek.
--spoiler--
neredeyse dünyanın her yerinde en çok okuna kitap. *
varolan bir gerçeği, insanlara anlatmayı görev edinen bir yazara sahiptir.
hayatım boyunca izlediğim en manalı belgesel.eşe dosta tavsiye ederkenki ısrarımı mesleğimde göstersem bölge müdürü olmuştum şimdiye. *
bazı çevrelerce yanlış algılanan bir sır.* Bu dönemde kimse birbirine bedava bişey vermiyor ve tabi ki bu işi ticari yollarla yapıcaklar ama anlayamadığım neden insanlar gerçekleri anlamktan acizler. olay tamamen açık. Sadece para , iş ,kariyerden bahsetmiyor kitapta. Okuyun derim , filmini de izleyin. Hepimiz aynıyız :S bi bunu kabullenemiyorum *
(bkz: sır)
dünyayı kasıp kavuran kitap!!! okuyanlar bu sırrı keşfedebildiklerini söyleyip bir okuyanın tekrar okuması gerektiği görüşünü savunuyorlar. en çok satanlar listesinde. **arka kapaktan:
Bu sırrın ne olduğunu söyleyemem.Tek söyleyebildiğim varolduğu."(Alexander Graham Bell-Telefonun Mucidi) Çağlar boyu nesilden nesile geçerken, bir çok insan ona göz dikti, onu gizledi, kaybetti, çaldı, büyük paralar karşılığı satın alanlar oldu. Tarihteki en önemli insanların bazıları yüzyıllar kadar eski olan 'Sır'ra vakıf olmuşlardı. Eflatun, Galileo, Beethoven, Edison, Carnegie, Einstein ve diğer mucitler, bilim adamları ile büyük düşünürler 'Sır'rı biliyorlardı; ve şimdi 'Sır' dünyaya açıklanıyor.

'Sır'rı öğrendiğinizde, istediğiniz her şeyi elde etmeyi, yapmayı, ya da istediğiniz her şey olmayı da öğrenmiş olacak; asıl kimliğinizi bulacak ve hayatta sizi bekleyen gerçek ihtişamın ne olduğunu göreceksiniz.

Sizce dünya nüfusunun sadece %1lik bir kısmını oluşturan bir kesimin tüm maddi gelirin %96'sına sahip olması bir tesadüf mü?

Olağanüstü bir servete sahip olmak ister misiniz? Muhteşem bir malikanede yaşamak ister misiniz? Ömrünüz boyunca hiç sıkıntıya düşmeden bolluk, bereket içinde yaşamak ister misiniz? Ruh eşinizi bulmak ya da huzurlu, mutlu bir evlilik yaşamak ister misiniz?

Peki kendinize sorun. Gerçekten ne, ama ne istersiniz?Amaçlarınıza ulaşmak için bu kitabı kullanmaya başlayabilirsiniz. Yaşamınızdaki herhangi bir şey için bir cevap, bir rehber arıyorsanız, sorunuzu sorun, cevap alacağınıza inanın ve bu kitabı rastgele açın. Açılan sayfada aradığınız cevabı ve tavsiyeyi bulacaksınız.
"Sır tüm olmuşların, olanların ve olacakların cevabıdır." (Ralph Waldo Emerson-Filozof)

Yazar hakkında:
Yazar RHONDA BYRNE'da, hepimiz gibi, kendi keşif yolculuğunu yapıyordu. Yolculuğu sırasında, 'Sır'rı dünyaya kazandırmak, ve bu vizyon sayesinde milyonlarca insana mutluluk getirmek için, yazarlar, öğretmenler, film yapımcıları, tasarımcılar ve yayıncılardan oluşan muhteşem bir ekibi bir araya getirdi.

Kitaba katkıda bulunanlar şöyle:
John Assaraf, Michael Bernard Beckwith, Lee Brower, Jack Canfield, Dr.John F. Demartini, Marie Diamond, Mike Dooley, Bob Doyle, Hale Dwoskin, Morris Goodman, Dr.John Gray, Dr.John Hagelin, Bill Harris, Dr. Ben Johnson, Loral Langemeier, Lisa Nichols, Bob Proctor, James Arthur Ray, David Shirmer, Marci Shimof, Dr.Joe Vitale, Dr.Denis Waitley, Neale Donald Walsch ve Dr.Fred Alan Wolf.
yaşamayı arzu ettiklerinizi evrenden isteme sürecei,ne istediğinizi netleştirmeniz konusunda bir fırsattır.zihniniizn içinde net olduğunuz zaman ise,zaten istemiş olursunuz.

inanmak;istemiş olduğunuz şeyi şimdiden elde etmiş olduğunuzu düşünerek,öyleymiş gibi konuşup,öyleymiş gibi davranmayı da gerektirir.isteklerinizi elde etmiş gibi frekans yaydığınızda çekim yasası insanları,olayları ve koşulları harekete geçirerek arzunuza kavuşmanızı sağlayacaktır.

elde etmek aşaması ise,dileğiniz gerçekleştiğinde hissedeceklerinizi hissetmeyi gerektirir.şu an kendinizi iyi hissetmeniz,sizi dileğinizle aynı frekansa getirir.

ayrıca çok gülücük,bol şükür..
belgeselin ilk dakikalarını youtube'tan izleyip 7 dakika dayanabildim.
etkileyici efektlerle girişin ardından göz boyama bitip sadede gelince
gülerek youtube'dan çıkmam bir oldu. dünyanın %1'lik kesiminin
global gelirin %96'sına sahip olmasını 'the secret''a bağlamalarının sonu lmwh'dir.
iyi de o zaman bu belgeseli izleyenler veya sonrasında çıkan kitabını okuyanlar
nasıl zengin olucak? zaten küreselleşme almış yürümüş, şirketlerin devletleri
yönettiği bir dünyada açıkçası bu 'the secret' fenomenini yaratan 'akıllı'lar
müşterilerine kalan %4'ü bölüşmeyi mi yoksa o 'sır'ra ermiş %1'e girmeyi mi
tavsiye ediyorlar? şunu da belirtiyim ki 'the secret'la kastettikleri şeyin
ne olduğunun bende farkındayım ama en azından bu sözlükte entry yazarak
hem kendimi tatmin etmiyorum hem de insanlara saygı duyuyorum çünkü
o artık 'secret' olmayan 'the secret'; kitapla, sinemayla insanlara
verilebilecek bir bilgi değil tam aksine deneyimlenmesi gereken ve herkesin
kendi iç dünyasında sezgiyle ulaşabileceği ezoterik bir 'bilgi'dir.
-e madem öyle bu film veya kitap kapıyı açmaz mı? veya
yayınlandığı her ülkede bestseller olması boşuna mı?
şeklinde sorular gelebilir. bana göre uzak durulması daha faydalı bir eser.
ayrıca yurdumuzda da en çok satan kitaplar listesinde başı çeken bu kitabın
dizaynı ve adı farklı olsaydı acaba kaç satardı merak ediyorum.
yazarının tüm dünyada orijinal ismiyle basılmasını şart
koşmuş olması pazarlamayı iyi çözdüğünün bir göstergesi.

'the secret'ın bana en büyük faydası insanların tatminsiz
hayatlarından sıyrılmak için nasıl da kıvrandığını göstermiş olması.
son olarak şu söylenebilir: kitapta 'istek'ten bahsediliyordu.
doğru istersen olur vs. gibisinden. ben de şöyle bir ''sır'' veriyim
hem de bedava. hayatınızın merkezine 'istek' yerine öncelikle kendini
'kabullenme'yi ve sonrasında 'zevk alma'yı koyun. o zaman
herşey daha güzel oluyor 'the secret'ı uygulamaya kıyasla...

edit-1: kitapla ilgili radikal cumartesi
ekinden bir eleştiri yazısı için
http://www.radikal.com.tr...p?ek=cts&haberno=6639

edit-2: bir yazıda radikal kitap ekinden
http://www.radikal.com.tr...p?ek=ktp&haberno=6505
iyi bir pazarlama taktiğiyle ortaya çıkmış ve daha sonrası belgesi çekilmiş kuantum düşünce tekniğini anlatan yapım. bir benzeri için
(bkz: What the Bleep Do We Know)
Kitabı en çok satılanlar arasına sokan milyonlar gibi ben de kitapçıya koştum isteklerimi gerçekleştirecek,hayatımı değiştirebilecek kitabı almak için. bilmiyorum;belki kitap hayatımın dönüm noktası olacak,belki de kütüphanemin bir köşesinde diğer kitaplarla birlikte tozlanacak.Ama kitabın kanıtladığı inkar edilemez en önemli gerçek türkiye'de ve dünyada memnun olmadığı yaşamı yaşayan ne kadar da çok kişi olduğudur...
bu aralar bütün dünyada en çok satan kitaplar listesinde bir numarada dolaşan "the secret" kitabının tamamında "çekim yasası" denen bir yasada bahsediyor. bu yasanın tıpkı yerçekimi yasası gibi kesin, gerçekliğinin tartışılmaz ve yine yer çekimi yasası gibi "fiziksel" bir yasa olsuğunu savunuyor. şöyleki yazar yasaya göre birşeyi düşündüğümüzde, o düşündüğümüz frekanstaki düüşncenin evrene gidip benzer frekanstaki düşünceler saniyeler içerisinde çekip bize getirdiğini söylüyor. böylece iyi şeyler düşünürsek başımıza iyi eyler geleceğini ve başımıza gelen kötü şeylerin nedenininde kötü şeyleri aklımızdan geçirdiğimiz için gerçekleştiğini söylüyor. bunuda televizyonun frekansına benzetiyor. bildiğiniz gibi her kanalın bir frekansı var ve kanalı değiştirmek için aslında yaptığımız şey, frekansını değiştirmek. yazarında dediği şey şu:eğer izlediğin programı beğenmiyorsan, frekansı değiştir. yada kendini mutsuz hissediyorsan, kesin aklından olumsuz düşünce geçiriyorsundur. mtlu olmak istiyorsan aklında iyi şeyler düşün. örnekle anlatırsak, kanalı değiştir. fakat yasada çok büyük bir boşluk var gibi. ısrarla üstünde durduğu ve "fiziksel ve gerçek" dediği çekim yasası sözde aynı, benzer şeyleri çekip sana getiriyor. halbuki bildiğimiz üzere doğada aynı kutuplar birbirini iter. zıt kutularsa bir araya gelmeye uğraşır. bu benim tespitim ama yinede okunması ve incelenmesi gereken bir kitaptır önem verilmelidir.
en çok satan kitaplar arasında şu an. aslında bildiğimiz şeylerin bir tekrarından ibaret, tabii bu düşünceyi yakın bulanlar için, baskısı güzel anlatımı hafif.

bir ileri aşaması için, ilgilenenlere tibetin gençlik pınarını önerebilirim, bir dilek tut hayatın değişsin de bu tarzdır. en azından, bizi mutlu eden ve gerçekleşmesini istediğimiz hedeflere konsantre olmak ve bunu yaparken zihinsel ve bedensel meditasyon yapmak yararlıdır. sadece bunu düşünüp kendimize biraz zaman ayırmak yararlı olacaktırdiye düşünüyorum.

bu tip inanışlara sahip olmayanlar için ise sadece saçmalık olarak nitelendirilecek bir tarzdır.
Dvd si ve kitapı en çok satanlar listesinde ilk sıralarda olan Rhonda Byrne kitabi. kitabın temelinde iyi düşünürsen istediklerine sahip olabilirsin mantığı var olan asıl sırrın bir şeyi gönülden istemek olduğun vurgulayan okunası kitap.
Bir arkadaş tavsiyesi ile merakla okumuş olduğum kitap. Maalesef beni doyurmayı başaramamış pek bir yavan kalmış.Evet nsan gerçekten kendisini mutlu edecek şeyleri yapmalı,keyif almadığı şeyi yapmamalı, olumlu şeyler düşünmeli vs ama anlatım açısından çok zengin değil, derin değil. ilk başta merakla okuduğunuzdan etkileniyor bir süre sonra sıkılıyorsunuz. Kitap kötü demiyorum anlattıkları güzel şeyler ancak diğerlerinden farkı yok.

Bunları zaten birçoğumuz düşünmüşüzdür, en olmadık anda karşımıza öyle şeyler çıkmıştır ki şaşırmışızdır, sorgulamışızdır. Belki sonra bunu zaten çok istediğimizi hatırlamış buna kendimizin sebep olduğunun farkına varmışızdır. Kendini hiç sorgulamadıysan zaten kitap okuyacağına kendini keşfetmeye zaman ayır derim.

Dehşete düşüren bir kitap değil asla sadece abartılmış iyi reklamı yapılmış bir kitap. Çok daha iyileri var ama bu kitap için gerçekten çok iyi paralar harcanmış tek fark bu.
Belki sizin hayatınız değişir benimki aynı *

Değişince yazarım söz.. *
kitabı okuduktan sonra her düşüncemi kontrol etmeye çalışırken kafayı yemekten korktuum ama yine de 'filmi de izlemeliyim' dediim beni kendine inandıran ve herkese şiddetle tavsiyede bulunduum var olan bir 'çekim gücünün' anlatımıdır.
düşünceleriniz geleceğiniz olduğunu söyleyen , ama insan elinde olmadan kötü şeyler düşünürüm ya o olursa diye korktuğu, korktukça kötü düşüncelerin beyninizi işgal ettiği, kafayı taktıkça kafayı yedirtecek kitap. amman dikkat!
son zamanlarda herkesden duymaya ba$ladigim "yeter ki iste, senin olacak" temali bir kitap daha... yeni bir felsefe olmamasina ragmen bu kadar ilgi gormesini amerikalilarin zeka seviyesine bizim de ozentiligimize ya da umutsuzlugumuza baglamak lazim. kitabin yazarına seslenmek gerek sanırım: bu bir sir degil, kitapcilarin ki$isel geli$im bolumu bu tarz kitaplarla dolu. okumadan ele$tirmek belki dogru degil ama sadece inanmakla istediklerimizi elde edebilecegimizi du$unmek, hayatin bu kadar kolay olduguna inanmak ne kadar gercekci olur bilemiyorum...
en çok satanlar listesinde bir numaraya yükselen ve haliyle en çok okunan kitaptır.
herkes tarafından okununca, bu gizem herkes tarafından çözülmüş olmayacak mı? herkes sırrı öğrenip, hayata geçirince, bu sefer herkes istediğine ulaşmayacak mı? hal böyleyken normallik ve zenginlik seviyesi yeni bir dengeye gelecek. yani reel olarak bir şey değişmeyecek..
tamamen sacmaliklarla dolu bir kitap.. safsata kelimesinin sozluk anlamini tam olarak kar$iliyor. sırlar dunyasindakiler bile daha gercekci burdaki oykulerden arkada$...

ben on gündür kar$ida oturan kizin kirmizi fanilasiyla yatagimda ziplamasini tahayyul ediyorum surekli. hani degi$en bi$ey yok kimse gelipde ileti$im kurmadi. hayir yanli$ bi$eymi yaptim kiz erkek arkada$iyla kavgaliydi ben manyetik dalgalari yaymaya ba$ladigimda $imdi ne$e dolu bi cift oldular lan ?!
(bkz: ne okumak istediğini bilmek/#1865713) entrysinde örnek olarak kullanılarak tanımlanmış, para vaadeden para tuzaklarından biri olan, sırf sayfalar ve cilt ihtiva ettiği için mecburen kitap.
(#1908423)
(bkz: çekim yasası)
ayse arman'in, yazariyla roportaj yaptigini sanip, oyuna geldigini anlayinca pek bir bozulmasina ve bunu yapanlara dava acmayi bile dusunmesine neden olan kitap.
türkiye'nin dışında herhangi bir yerdeyseniz, dünyayı kasıp kavurmadığını gördüğünüz, hatta adını bile duymadığınız kitap. (bkz: yapay gündem yaratma)