bugün

uuserin o gün başına gelenlerden yola çıkarak entry girmesi ve özellikle başlık açması durumudur.
(bkz: bir günlük olarak sözlük)
sevgili günlük diye başlayan entryler girmektir.
bir de şöyle bir şeyler var belki alakalıdır;

yazarın yaşadığı fazlasıyla özel bir durumu baslık olarak girmesi...işte bu..ama özelden kasıt 'özel hayatımın basına bu kadar yansımasını istemiyorum.' daki geçen özel kelimesi değildir..bu özele biz sıradışı,diğer insanların başına gelme ihtimali pek olmayan bir durum diyelim..mesele ise bunu başlık konusu yapmak..

bu tip başlıklar genellikle insanları eğlendirmek amaçlı yapılır..bu amaca tabiki saygımız var..hatta seviyoruz bile..fakat bu tip başlıkların altına (bkz: oha) (bkz: cüs) (bkz: yok devesinin nalı) (bkz: bunu yapabilen insanları tebrik etmek gerekir) dışında entrylerden başka bir entry girilemediğinden olacak ki bu başlıklar çöplüğe dönmektedir..nedeni ise aynı olayı(ki bunlar olay baslıklarıdır) başka kişilerin yaşama ihtimalinin epsilon düzeylerinde olmasıdır..

(bkz: arabaya binerken ayagın kayıp kafayı dikiz aynasına çarpmak) *

(bkz: muza basıp kayan kisinin üstüne düştügü kızdan çocuğunun olması) *

(bkz: tolgaların topunun kof cıkması)*

(bkz: annenin hemsire olup ek is olarak taksiye cıkması) *

(bkz: sevgilinin ayrılık hediyesi olarak dildo vermesi) *

sözün özü:kolaydır bunlardan yapmak..dakikada 20 tane üretilebilir..absürd olabilmek yeterlidir..
evden saat 6 30 da cıkmak.servisi kacırmak.hassittir deyip taksiye atlamak .taksicinin alkollü çıkması .zor bela ise gelip patrondan fırca yemek . mesai saatini zor bitirmek . işten eve gelir gelmez mısıl mısıl uyumak . iyi geceler sozluk . . .
Sevgili sözlük*.Seni bir süredir ihmal ettim,biliyorum.O yüzden bugün dersime çalışıp 6 tane entry girdim.
1. kadin pedi iade nedenleri/(#298858 )
2. ayakli kutuphane/(#298839)
3. masal aleminde yasamak/(#298803)
4. sogani isirarak yemek/(#298750)
5. herseye sorunsal gozuyle bakan yazar modeli/(#298679)
6. azicik asim agrisiz basim/(#298638)

Daha da çalışacağım sevgili sözlük*...Sana layık bir uuser olacağım.Bugün geç saatlere kadar senin için çalışıp bir kaç tane daha yaratıcı entry yazmayı umut ediyorum.Şimdilik sözlerime burada ara veriyorum.
Yarın görüşürüz.Hoşçakal...
''bana kalbin kadar temiz entryi ayirdigin için '' diye de başlanabilir.
hemen yanlış anlamamız gerekmiyor her gün sözlüğe girmek de sözlüğü günlük olarak kullanmaktır
(bkz: sözlükpad)
sözlüge ilk kayit oldugum zamanlardaki yeni bir seyi sonuna kadar sömürme heyecanim;
bu zamana kadar, sömürdügüm olusumun hayranlik veren imkanlarinin hayatima müthis etkilerinin bana katkilari ** kategorisine tasinsaydi eminim harika gerceklestirebilecegim bir eylem olurdu.

olmadi.
cani sagolsun.

ama hayiflaniyorum,
cevabindan korkuldugu icin sorulamayan aptal sorularin cevaplarini,
yüzüne karsi söyleyemedigin kelimeleri burda kusup rahatlasan,
sanali kötü emellerine alet etsen daha mi pervasiz yasarsin hayati..

zamaninda birbirimizi arkadastan dosttan bir adim öte görmedigimizi düsündügüm insanin onca muhabbetimizden sonra aptalca bir cikarimla benden süphe duydugunu anladigimda, beni nasil olupta yanlis anladigini anlayip binlerce kere kendine küfretmesini beklemek yerine *, sözlüge "güvenilen arkadasin ibne oldugunu anlamak" diye baslik acsam *;
canim cicim kuzucum diye yapmacik bir siritisla yüzüme gülüp, arkamdan cevirdigi dolaplara, ucuz kiskanclik numaralarina, "olmaz o kadar da canim, benim kuruntum" demek yerine sözlükte "bütün kizlara potansiyel rakip gözüyle bakan güvensiz cocuk" yazsam;
sevgilimden ayrilinca, eski sevgili basliklarinda salya sümük aglayabilsem;
platonik askima sözlükten seslenebilsem benim icin hayat daha mi yasanilir olurdu diye soruyorum.

e olmazdi.

cünkü ben hala klavyede de olsa direk iletisime, karsidakine biraz da olsa güvene dayali iliskiye inaniyorum.

hem sonra eskicide bi legen iki mandala takas ettim ben hepsini.
maksat ortalik temiz olsun.
oh mis.
sözlükpad ile artık zor olmayan durum.
sevgili sözlükpad...
(bkz: askim coraplarin da islandi mi)
(bkz: bir abazanın günlüğü)
sevgili sözlük,
artık akşam oldu. gözlerimde yavaş yavaş ağrımaya başladı. ayrılma vakti geldi yine. ben hiç sevmem vedaları biliyor musun... hiç ayrılmasak derim hep biriyle vedalaşacağım zaman. çok sevmediğim biri de olsa ayrıldığım yine de veda beni üzer. veda teyze vardı bir de, didem'in annesi. o da çok üzmüştü beni, kızıyla konuşmama izin vermemişti lisedeyken. tabi çocuktuk daha o zamanlar üzüldük geçti ama keşke üzülmeseymişiz, bak içime oturmuş 15 yıllık mevzu. bunu ilk defa seninle paylaşıyorum sözlük. daha önce kimseye dememiştim bunu, kendime bile dediğimi hatırlamıyorum. halbuki kendimle konuşurum ben böyle konuları. en iyi sırdaşız biz kendimle. ben kendimin herşeyini bilirim, kendim de benim herşeyimi bilir. iyi anlaşırız biz ama sehpamla anlaşamıyoruz sözlük. geçen akşam onunla konuştum pek tepki vermedi, sanırım biraz anlayışsız. en kısa zamanda değiştirmeliyim sehpamı.italyan sehpalardan alsam diyorum sözlük, ne dersin... belki biraz daha anlayışlı çıkar. neticede reformu rönesansı çıkarmış millet italyanlar, saygı duyulası insanlar değil mi... ama yook... engizisyonuda onlar bulmuştu, anlayışlı olslar aptal aptal sebeplerden insan yakmazlardı di mi... cadı diye yakımışlar bir sürü insanı canlı canlı. saçma değil mi cadı olsalar yaktırmazlardı kendilerini , uçarlardı yanacakları zaman. ben uçmaktan korkuyorum sözlük biliyor musun... uçakla uçmaktan yani, yoksa kendim uçabilsem neden korkayım ki, uçabiliyorsam düşmem ki... o zaman uçaklar neden düşüyor? mantıksız bir iş bu sözlük, en iyisi uçmamak. o zamanda trafik belası var daha tehlikeli, habire ışıklar var zaten kırmızılı yeşilli, istediğin gibi gidemiyorsun trafikte. bu trafik filmi bir sürü ödül almamış mıydı sözlük, sen bilirsin. ben seyretmiştim ama şimdi unuttum, tekrar seyretmem için bana hatırlatır mısın bir ara. ama o kadar güzel değilse hatırlatma.
sevgili dostum sözlük artık ben gideyim, gözlerim gerçekten batıyor gibi sanki. göz nasıl batarki sahibine? bir doktora gitmeli miyim sence? gözlerim benim kötülüğümü istemez, tanıyorum onları ben ama yine de betıyorlar.. sence de bir şey mi söylemek istiyorlar bana? bişey söyleyeceklerse neden konuşmuyorlar ki? konuşabilir mi ki gözler... hani şairler der ya sen sus gözlerin konuşuyor gibi.. benimkiler neden konuşmuyor benle... sorun ne olabilir... konuşmak istemiyorlar mı, benle konuşmak istemiyorlar mı yoksa konuşamıyorlar mı? eğer gözler konuşamıyorsa şairler yalan mı söylüyor bize? zaten hep abartır onlar herşeyi, güvenmem ben şairlere. dürüst değiller gibi geliyorlar.. ama biz yine de dedikodularını yapmayalım. belki içlerinde dürüst olanlar da vardır, üzülmesinler. zaten hiç sevmem ben dedikoduyu, iyi bişey değil başkasının arkasından konuşmak. en iyisi omzuna dokunursun, kişi sana döner ondan sonra konuşursun onunla. böylece arkasından konuşup laflarını ziyan etmezsin.

çay yaptım sözlük, içermisin? güzel çay demlerim ben. tavşan kanı değil ama. kanlı çay çok iğrenç olur, ben sadece bildiğin çay kullanırım, çok güzel oluyor içmesi.

seninle konuşması çok zevkli sözlük, inan kalmak isterdim ama artık gitmeliyim, evden beklerler. daha sehpamla konuşmam lazım, yenisini alacağım için kırılacaktır bana ama yapmak zorundayım. televizyonumla da ilgilenemedim epeydir, onun da gönlünü yapmam lazım. artık yarın sabah görüşürüz. sana iyi geceler sevgili sözlük.
sözlüğü açıp o gün yaşanılan detayları ve gazete haberlerini başlık yapmaktır.
(#3835855) elini vicdanina koy be arkadas. sozluk burasi.
sevgili sözlük..
iki noktalarımı eksik etmeden cümlelerime başlıyorum. ilk lafım nazan öncel dinlemeyip dinler gibi yapanlara.. gıcığım sözlük bildiğin gıcığım. ne bileyim ben bi emre aydın söylesin o söylesin bu söylesin ama gitme kal bu şehirde denmesin entrylerde.. hayır yani tecaviüz mü ettiler ruhuna sana ne oluyor?..sinirliyim sözlük..
ne bileyim ben bi ispanyaya gitsek orda bile ispanyol meyhanesi söylesek fena olmaz diye düşünüyorum. evet her şeyim bitti ispanyolcam kaldı sözlük..

ölsün hepsi sözlük.
sözlükte biraz çevre yaptıktan sonra alınacak bir blog adresiyle, üstesinden gelinilebilecek kötü alışkanlık.
günü geçince bozulacağından ötürü normal bir davranıştır.
başlığa kelimesi kelimesine 'sözlüğü günlük olarak kullanmak' yazdım ve hikmeti nedendir bilinmez, aratmadan enterlayıverdim..bi de baktım ki yanlız değilmişim..aman ne mutlu oldum sözlük bi bilsen..

yahu yeni yeni huylar edinmeye başladım sözlükçüğüm..şöyleki; ya başlık içinden başlık seçip döktürüyorum veyahut kendi başlığını kendin aç kampanyasıyla sözlükte ordan oraya koşturuyorum..hergün yapıyorum ben bunu..hatta başlanıldığında zor bırakılan şeyler başlığının altına da yazmalıydım..kafa izni falan kar etmiyor..iş var güç var ben yeni yazar olmanın verdiği enerjiyle bi bk yaptığımı sanıp epeyce bi takılıyorum buralarda..in short, im becoming an addicted

(bkz: git kendini çok sevdirmeden)
edit: biliyorum yeni huy olmaz ama.. *
"gün itibariyle , çalışıp yorulmaktan didinmekten dirsek çürütmekten ve tüm bunları anlatabilecek kimsem olmadığından bunu yapıyorum" şeklinde bir bahane ile karşılanabilir.
bunun bir de, mümkün olduğunca formata uydurmaya çalışılarak kullanılan biçimi vardır.

(#13122952):

--spoiler--

yeni taşınmış ve kafasına göre spor salonu bulamamış, köpek gezdirirken yürüyorum nasılsa diyen yazar.

--spoiler--

yazar burada başlığa tanım giriyor ama entry subjektiflikten can çekişiyor. evet, yeni bir yere taşınmışsın. evet, sana layık bir spor salonu bulamamışsın ve evet köpeğin var. akşamları ne yediği konusundaki bilgileri, bir başka entryde öğrenmek üzere diyoruz.
sevgili günlük froidviolace olmak çok zor. *
ortalama 500 kişiye özelini açıp özel olmaktan çıkarmaktır.
başlıklara sırayla entryler girmektir.

bir bayanın sözlüğü günlük olarak kullanması;

başlık: yakışıklı birinden hoşlanmak
entry: birisini görürsünüz işte aradığım bu dersiniz beyaz atlı prenstir o ve onu istersiniz.

başlık: hoşlandığın kişiye açılmak
entry: cesaretinizi toplar ve ondan hoşlandığınızı açıklarsınız.

başlık: sevgilinin yakışıklı olması
entry: bazen iyi bazen kötüdür. sonuçta herkes seni kıskanır ama sende onu kıskanırsın.

başlık: sevgilim beni aldatıyormu
entry: başka kızlarla çok konuşuyor telefondan gizli mesajlar atıyorsa bu düşünceye kapılırsınız.

başlık: başka kızları sevgilinden kıskanmak
entry: sorun kızlarda mı yoksa sevgilinde mi henüz anlayamamışsınızdır.

başlık:sevgilinin seni aldattığı düşüncesine kapılmak
entry: konuşma ve arkadaşlık ilişkilerini abartıyorsa kaçınılmaz bir gerçek.

başlık: sevgilinin seni aldatması
entry: şerefsizliktir.*
edit: ama gelip özür dilediyse pişman olduysa barışabilirsiniz.