bugün

Arkamızdan miras bırakmaktır.
Gençler bizi okuyup hallerine şükretsinler. swh.
subjektif entrylerin formata aykırı olmasından hareketle hatalı bir yazma biçimidir. lütfen yapmayın. en azından hala sözlüğe emek verenlere saygı duyun ve yapmayın.
iyi yazmalar dilerim.
sözlük formatına aykırı durum. şimdi '' ya sözlük bitmiş, sen ne diyorsun ? '' diyenler olacaktır da hala bu sözlüğe ve formatına değer verenler var. yapmayın abi.
mesela starbucks' a mı gittin ?
'' kahvesine bayılıyorum '' ya da '' starbucks' ta gördüğüm kız '' yazman bizi neden ilgilendirsin ki ? şöyle olabilir: '' bebek' te geniş bir dükkanı ve bahçesi olan marka. buraya gittiğimde çok güzel bir kız gördüm hatta '' bak hem bilgi veriyorsun hem de anını paylaşıyorsun.
ama yok banyoya girdim, yok tuvalet kağıdım bitti falan nedir ya ? paylaşmak istiyorsanız da gerek arkadaşlarınız, aileleriniz gerek de diğer insanlara ulaşabileceğiniz whatsapp, tinder, instagram, facebook gibi siteler var. oralarda paylaşın. bizi maruz bırakmayın.
umarım yanlış anlaşılmamışımdır. hadi öptüm.
aykolik çocuğumuzun yaptığıdır.
fotoğraf olarak değil ama entry olarak günlük olarak da kullanıyorum yani neler yaşadığımı falan anlatabiliyorum. bu da günlük sayılır ama artık kendi fotoğrafımı atmıyorum. fotoğraflarımı görmek isteyenler instagram'dan görebilirler ama manzara fotoğrafları paylaşıyorum.
ben daha çok saatlik olarak kullanıyorum...
görsel
Yapıyorum, üzgünüm...
instagram varken gereksiz ve ilgi çekmeyecek bir davranış. Yapmayın şunu ya.
Günlüğüme bile daha mantıklı şeyler yazıyorum benim için sadece müsvedde.
o gün yapılan veya yaşananlarla ilgili yazarak hatıra bırakmaktır.
bazen sayfalarca yazasım geliyor böyle bütün hayatımı her detayına kadar. sonra diyorum kim ne yapsın bomboş sayfaları deyip yazıklarımı siliyorum.
ama yine de öyle bir alışkanlığım var, günlük tutmasam da her akşam birkaç sayfa yazıp okurum okuduklarıma bir şeyler daha ekleyip dururum. işin içinden çıkamazsam da zaten saat gece 3 olur o saatten sonra da ders çalışırım sabaha kadar.
alışkanlık haline getirmeyi isteyip haftalarca unuttuğum mecra.
Bazen, evet.
sıkça yapmakta olduğum eylemdir.
düşünüyorum aynı zamanda üşeniyorum.
günlük olarak bazı başlıklar altında fikirlerimi beyan ediyorum. mutluyum şimdilik. çok troll başlıklar olsa da.
Belki hiç üşenmeden bir gün bütün yazdıklarımı tarihleri ile bir deftere toplarım, neden olmasın.
o gün yaşanan önemli olaylarla ilgili entryler girerek tarihe geçmesini sağlamaktır.
insan içini döküyor işte.
(bkz: sevgili günlük)
özellikle o gün yapılan şeylerle ilgili entryler girmektir.

benzer: (bkz: anı defteri olarak sözlük kullanmak)
sözlüğü değil de sözlük pad ozelliğini kullanıyorum inşallah modların okumaya yetkisi yoktur.
her türlü kullanılabilir. günlük olarak kullananlar da akıllıdır. blog açıp tanınması için reklam vereceğinize, burada yazın daha çok kitleye ulaşırsınız. hosting,domain olaylarını geçtim. sadece sözlük domaininden reklamınız olacak. dilerseniz sözlük linkinizi bir domaine yönlendirebilirsiniz. sözlükte tek kaybınız copyright muhabbeti olur.
sözlüğü sokak dili olarak kullanmakta yanlış bence daha özenli ve usturuplu konuşmalı.