bugün

gelirse bir hagi'nin verdiği katkıyı verip veremeyeceği ilk 2-3 maçın ardından belli olacak futbolcu. buraya futbol oynamaya mı yoksa hayatını yaşamaya mı gelecek görür öğreniriz.
galatasaray'ın ronaldinho ile ilgilendiğini bile şimdi sözlükten öğrendim. biraz fazla hayalperestlik gibi değil mi ha ?*
ama geçmişte yapılan transferlerden kendime rahatça kapak yapabilirim de*
(bkz: hagi)
(bkz: mario jardel)
hagi kıyaslanamayacak futbolcu. evet hagi'den daha yetenekli ama o'ndaki iş ahlakının yarısına sahip mi? bir tarafta ölen babaannesinin cenazesini kaldırır kaldırmaz maça çıkan hagi diğer tarafta göt-göbek salmış ve numaralarını ancak brezilyada yedirebilecek ronaldinho.
takımın başında fatih terim olduğu için bu adamın gelmesini istiyorum. çünkü fatih terim bu adam yavşak davranmaya başladığı anda ağzını yüzünü sikip adam eder onu ve %100 verim alır. hee diyelim takımın başında michael skibbe veya karl heinz feldkamp var işte o zaman istemezdim.

çünkü bu adam futbolda yaşayabileceği bütün mutlulukları yaşamış biri zaten. ancak onu adam gibi kullanabilecek bir hoca varsa transfer edilmelidir. o hoca da türkiye'de ft dünyada jm'dir.
halen top oynayan en yetenekli topçudur. hele 2000lerin başında bir ronaldinho vardı bir zidane gerisi yalandı. neyse efendim bu herif galatasaray'a gelirse bende gider forma alırım ki, bugüne kadar sahip olduğum tek galatasaraylı şey terliktir. onu da hediye almışımdır.

hemen vikipedia abiye baktım yaşı daha 32. fikrimce daha 2-3 sene iyi top oynar, ki kendisi düşüş dönemi olarak adlandırılan milan döneminde dahi harika işler yapardı. kanada değil de ortalara bir yere koyarız kafasına göre takılır diye düşünüyorum, çok koşmasın zaten çalım atsın yeter. ha modern futbolda çalım demek hızla koşmak demek olsa da adam ronaldinho lan modern futbol işlemez ona. hatta forvet falan yapsak...

neyse ya gelmez bence, gelirse de türkiye'de bacağını ilk maçta eline verirler sanki. ha gelirse ben çok sevinirim o ayrı ama gelmez. gelmesin lan, kötü oynarsa valla çok üzülürüm, uzaktan seviyorum ben ronaldinho'yu, ta ki psg yıllarından beri. gelsin lan... ama kötü oynamasın... çok kararsızım sözlük.

imparatore, sen gelmesin diyorsan gelmesin ama tekrar düşün bence.
(bkz: bir alex değil)

yazmasaydım olmazdı. *
bir yandan gelmesini isterken bir yandan takım ruh ve sinir hastalıkları merkezine döndü. fatih terimin neden imparator olduğu bir kez daha ortaya çıkıyor.şimdi tüm bu gelişmelerin ışığında ronaldinho geliyor, aşağıdaki futbolcuları göz önüne aldığımızda taraftarla beraber ateşlenmiş bir ronaldinho neden bu takımda iş yapmasın. kaldı ki son dönemde brezilyalılar milli takımı hakettiğini söylediklerine göre form da tuttu.

*engin baytar > disiplinsiz: fatih terim adam eder.
*felipe melo > heran 10 kişi bırakabilir: fatih terim adam eder.
*milan baros > deplasmana gitmez: fatih terim götürür.
*colin kazım > disiplinsiz: fatih terim kelepçeyi çözer.
*hakan balta > çok ağır: fatih terim sigarayı bıraktırır.
galatasaray'a transfer edilmesi durumunda 4-4-2'nin yalan olacağı oyuncu.

fatih terim 3'lü savunma sevmez biri. Eh, şu takımda da olacak iş değil zaten. bu durumda öpe öpe 4-3-3 ve türevlerine dönülmesi gerekir. e bunu da mevsim başında denedi terim ama tutmadı. milan baros pivot santrfor değil. johan elmander santrfor bile değil, forvet. haaa, gerçi baroş'a da haksızlık yapmamak gerek; mevsim başında arkasındakilerle bugün konuşulanlar bir değil. yok, kadroda büyük bir yenileşmeye gidilecekse o zaman da düzgün giden takımın sıçması olasılığı var... bilemedim şimdi.

gene de xherdan shaqiri'yle birlikte gelirse bomba olur. sağda şakiri, solda ronaldinho. önlerine eşeği bağlasanız iş yapar zaten, baroş mu yapamayacak? shaqiri gibi genç ve yetenekli bir topçunun ronaldinho'dan öğreneceklerini de düşünürsek gencecik bir yıldız olabilir.

yalnız bu kez bir de orta sahaya adam bulmak gerekecek. emre çolak sol iç oynamak için çelimsiz. engin baytar'ın sürekliliği soru işareti. ayhan akman mı oynayacak lan gene?!

gene de söylentilere göre bir ilk 11 yapalım:

kale: nestor fernando muslera micol
sağ bek: emmanuel eboue
sol bek: hakan balta
stoper: tomas ujfalusi ve semih kaya
ön libero: felipe melo de carvalho
orta saha: selçuk inan ve engin baytar
sağ açık: xherdan shaqiri
sol açık: ronaldinho gaucho de assis moreira
santrfor: milan baros

düzeltme: bunda da 7 yabancı olmuş. jimmy tudeski ve serebral dolasimi olmayan adam olmasa kimse de söylemeyecek. şakiri yerine emre çolak verelim.
Gelmez, ama gelirse yaşlıymış falan bahane bunlar. Değil 32 yaşında, 40 yaşındayken bile geldiği haberini alırsam evin tavanını çökertmeme sebep olur.
bahsi geçen rakama galatasaray a gelebiliyorsa acilen almak gerekir, zaten bonservisinin yarısı 15 günde forma satışından çıkar. kalanı da sponsoruydu şusuydu derken çıkarılır.

lan bu ülkede sadece yetenekli diye quaresma geldi olay oldu, ronaldinho dan bahsediyoruz.
gelmesi halinde barış özbek ile ''no look pass'' kapışması görebiliriz.*
http://www.youtube.com/watch?v=Zg5-sIgzWx0
görsel *
ortada bir beşiktaş, bir yıldırım demirören örneği var. eğer gelirse ünal aysali galatasaraylılar gözünde tanrılaştıracağı kesindir. gelirse bir beşiktaşlı olarak bilet alır izlerim. açık ve net.
fatih terim'in galatasaray'a gelirse dengeleri bozar dediği kişi. doğru dengeleri bozar. asist yapar, gol atar, frikik atar, çalım atar takımın dengesini alt üst eder.
an itibariyle galatasaraydadır.

kaynak: twitter.
(bkz: çocuğumu keserim ulan)
(bkz: eto o bitmiş)
- ronaldinho gelmiş ya abi ona istinaden
+ ronaldinho gelmiş ?
- evet abi
+ sen de bunu yedin ?
- evet abi. çay söylim mi abi ?
+ yok sen geç ben söylerim sen geç...
twitter'da @kocakaytac isimli kullanıcının çıkardığı transfer söylentisinde adı geçen futbolcu.
kullanıcı, yediği küfürlerden sonra gerçeği itiraf etmiş..
şu anda brezilyada yıllık 7 (yazıyla yedi) milyon euro almakta. siz olsanız 3'e gelir misiniz?
velev ki parası ödenmiyor olsun ortada sözleşme var fifa var. ayrıca bu adama 3ten fazla verecek takım olmaması mümkün mü? adamın oynadığı bir dünya reklam filmi vs var sırf imaj hakkı kaça katlar bu parayı, ne kadar forma sattıracağını kendisi de biliyordur herhalde.
şu anda brezilya'da beş kuruş para alamamaktadır kulübünden. o yüzden kopma noktasındadır.
Galatasaray'a gelme ihtimali şu anda çok çok düşük olan futbolcu. Bunun sebepleri muhtelif. Öncelikle yıllık ücreti çok fazla. Galatasaray yönetimi sadece bir futbolcuya yıllık 5-5.5 milyon Euro gibi bi rakamı vermek istemeyecektir. ikinci olarak takım düzenini bozacak bir oyuncu zira kendisi bir kanat oyuncusu değil, aksine AMC denilen mevkide yani forvet arkası oynamaktadır ki galatasarayın sisteminin 4-4-2 oldugunu söylemeye gerek yok herhalde. Ayrıca da kendisinin Türkiye Liginde oynamak isteyip istemediğini de bilmiyoruz.

Hülasa, Ronaldinho muhtemelen galatasaray'a falan gelmeyecektir. Umarım bu entry bir yerlerimde patlar ama gerçek bu.

Adettendir: Fanatik galatasaraylıyım.
gelmesine pek ihtimal veremediğim ama gelirse acaip sevineceğim futbolcu. aynısını shaqiri de de demiştim gerçi.
bir zamanlar barçadayken messi eto ikilisi ile büyük işler başarmişti. Simdi adini bile duyamiyoruz.
(bkz: neydin ne oldun be ronaldinho)