bugün

bunun klibini hatırlıyorum klipte sağırların alfabesiyle şarkıyı söyleyip çok güzel bi şey yapmıştı candan erçetin...
candan erçetin'in her şarkısı gibi güzel bir şarkı
her dinleyişte akla mea culpa yı getiren candan erçetin in en güzel şarkılarından biri. * *
sarı sıcakta gripinin mükemmel coverladığı şarkıdır. o geceki performansını aramaktayım çünkü şarkı çok farklı ama çok güzel yorumlanmıştır.
sözleri hakan karahan'a ait şarkı .
klibinde işitme engeliler için mizansel yapılmıştı.
uzun bir "offf" cektiren candan ercetin parcasidir ki, her candan ercetin sarkisinda oldugu gibi, ayri bir hissiyata sevk eyler bunyeyi.
yaşanmamış tüm aşkların ağırlığını lise çağımda omzuma yükleyen şarkı. bir kader bir serendipity mi desem bilemedim. şarkı şarap gibi yıllar geçti izi geçmedi.

onun suçu değil bu
benim şuçum

hepsi bu ...

seni düşlerime aldığım için bundan sen değil ben suçluyum
zaten sen hiç bilemedin , 7 değil 70 sene bilmeyeceksin ...
onlar yani diğerleri. hepsi. kara kamu aşktan anlamaz diyor güzel gözlü candan.
CANDAN ERÇETiN'iN KLiBiNDE iŞiTME ENGELLiLERiN DiLiNi "KONUŞTURMUŞ" OLDUĞU KENDi KLASiKLERiNDEN BiRi DAHA.
sözleri fazlasıyla anlamlı gelen şarkı. bir nevi geçmiş hesaplaşması.
bir ara günde defalarca dinlediğim şarkı hala denk gelidikçe duygulanarak dinlerim.
1998 kışının hit parçası idi. o yıllar zaten candan erçetin'in en parlak yılları idi bir yıl kadar önce de yalan fırtınası esiyordu.
feci bir iç hesaplaşma şarkısı.
kendinizle yüzle$me sirasi geldiginde dinlenen $arki. kaci$i yok. olmamali.
gerçekten başkalarının değil sizin suçunuz vardır.
birini suçlarken dikkat edin çünkü diğer üç parmağınız sizi gösterir. (çin atasözü)

Onlar yanlış biliyor,
kimsenin suçu değil bu,
Onun suçu değil bu,
kader oyunu değil bu,
Bu benim suçum.
merhaba sozluk, bu bizim yeni besinci nesil sozluk yazarimiz, sozluge merhaba de yeni besinci nesil sozluk yazarimiz.
"kader oyunu değil bu" diyen bir candan erçetin şarkısı...
iç burkan candan erçetin klasiği.
bu saatte sözlükte uyuyakalmış, saçma sapan rüyalar görmekte olan şahsiyet.
(bkz: izmir cumhuriyeti)
(#4664700) yardırmış beşinci nesil yazar.
candan erçetin'in derin anlamı olan, harikulade parcası.

kimsenin suçu değil bu...

galiba hayatımızı çoğu zaman kendimiz etkiliyoruz.
verdiğimiz kararlar, doğru veya yanlış hayatımızın akışını değiiştiriyor. bazen hiç istemediğimiz durumlarla karşılaşıyoruz.'böyle olmasını ben ister miydim?' diye kendi kendimize söyleniyoruz. bu yüzden yapmak istediğimiz şeylere çok iyi düşündükten sonra karar vermemiz gerekiyor. bazense bu bile yeterli olmuyor. kendimizi ansızın bir çıkmazın içinde buluveriyoruz. dogruyu, yanlışı ararkende çoğu zaman iş işten geçmiş oluyor. elimizde olmayan bazı gerçekleri de gözardı edemiyoruz. bir anda oluveriyor, tıpkı ölüm gibi. bütün bunlar; 'hayatın cilvesidir' deyip, geçiyoruz. ama bunların yüreklerimizde açtığı kapanmaz yaraların sızısına ölenedek dayanamıyoruz. bütün bunların sorumlusunu etrafımızda arıyoruz.
aklımızca sorumlu;
bazen ilgisiz bir baba, bazen sevgisiz bir anne, bazen vefasız bir arkadaş ya da anlayışsız bir sevgili oluyor.
ama kalbimizde, bunun böyle olmadığını yalnız biz biliyoruz. sorumlu aslında aynaya her baktığımızda karşımızda gördüğümüz kişi oluyor. onlar yanlış biliyor...
Kadın kimsenin suçu değil, bu beni suçum diyor. Kendisini suçlu gören kadına acırım ben, ezik hanımcık, hanımhanımcık.*
türk müzik sektöründeki herkesden tek tek özür dileyerek söylüyorum ki ne sound ne de duygu olarak yanına dahi yaklaşılamamış şarkıdır.

sezen aksu, setab bilmemne falan denilen şahısların kırk fırın ekmek yemesi lazım böyle bir şarkı yapabilmek için.
cool şarkıdır.