bugün

latincede benim hatam anlamına gelen söz.
karşılığı errare humanum esttir

-benim hatam.
+yanılmak insana özgüdür.
sözlük yazarlarımızın bulsa ters çevirip düz .. ( töbe töbe)..ceği eski zamanlardan kalma bir nick.
güzel enigma şarkısı.
(bkz: syntax error)
enigma'nın mcmxc a.d. albümünün 6. parçası... sözleri şu şekildedir:

Kyrie, Kyrie eleison
Christe, Christe eleison

Je ne dors plus.
(The time has come)

Je te desire.
(The time has come)

Prends moi
Je suis a toi
Mea culpa.

Je veux aller au bout de me fantasmes
Je sais que c'est interdit
Je suis folle. Je m'abandonne
Mea culpa.

Kyrie, Kyrie eleison
Christe, Christe eleison

Je suis la et ailleurs
Je n'ai plus rien
Je deviens folle
Je m'abandonne
Mea culpa.

Je ne dors plus
Je te desire
Prends moi
Je suis a toi.

Kyrie, Kyrie eleison
Christe, Christe eleison.

Je suis la et ailleurs
Je veux tout
Quand tu veux
Comme tu veux
Mea culpa.

Kyrie, Kyrie eleison.
bir enigma klasiği.insanın ruhuna yeni bir felsefi anlayış getiriyor.
sozlugun seferberlik ilan ettigi anlardan birini yasatmis kisi.

sonra benzerleri cikti, ama hic bir seferberlik oyle olmadi. sayfalarca entryle costuydu buralar. ama bak dun ne oldu? 100 entry bile yazilmadi haber alinamayan yazara.
sözlüğün gördüğü vahim olaylardan birinin sahibiydi. umarım huzurla uyuyordur.
buram buram seks çağrıştıran şarkıdır. dilden olsa gerek. çok erotik bir dil.* bi de massive attack angel.
enigma grubu'nun "günahların amına koymak" temalı şarkısı.

tabii o zamanlar internet yok, teknoloji yok, millet illuminati neyin bilmiyor, amcamlar da veriyor sosyal mesajı anlayan yok. hristiyan dünyası ayağa falan kalkmıştı, ama bizim salak trt falan yayınlıyordu klibini.

tey gidin...
şimdi en basit bir görüntüde illuminati arıyoruz. lan mea culpa içimize işlediydi ya zamanında...
http://www.youtube.com/wa...v=KG7Bs_BCC5w&ob=av3e
türkçe' ye 'benim hatam' olarak çevrilmiş, 2014 yapımı bir fransız filmi.

"3 sıkı arkadaş aynı zamada aynı departmanda çalışan polislerdir. Bu 3 iyi arkadaş büyük bir görevi başarıyla çözmüşlerdir. Bu güzel günü kutlamak isteyen 3 kafadar alkol alma partisi düzenlemeye karar verirler. Bulundukları partide zilzurna sarhoş olan 3 kafadar sarhoş kafayla araba kullanarak eve dönerken yola aniden çıkan küçük bir çocuğa çarparak ölümüne neden olmuştur. Arabayı kullanan polislerden biride kaza sonucu yaralanmıştır ve sakat kalır. Her ne kadar arkadaşı ona bu süreçte yardım edecek olsa da hiç bir şey eskisi gibi olmayacaktır."

http://www.imdb.com/title/tt3112654/?ref_=nv_sr_1
after forever adlı taşşaklı grubun, mükemmel bir albümüdür. 2 disc ten oluşuyor albüm. floor ablamız çok iyi söylemiştir bu albümde kurban olduğum. hele ki intrinsic vardır bu albümde nasıl bir şarkıdır o. youtubeda 2003 yılında kaydedilmiş canlı bir kaydı mevcut, floor jansen ortalığın amına koymuş geçirmiştir.

grup 2007 de dağıldı. ama floor jansen dağılmadı. ortalığı dağıtmaya devam ediyor. revamp ile efsane şarkılar yaptılar şimdi nightwish için kullanıyor o güzel sesini. ama nightwish sikko vokaller yazmaktan bıkmadı yeni albüm olmamış bence. ama floorun ghost love score performansını tek atmak gerekir.

99 da after forever kurulduğunda yayınladıkları bir demo var. tekrar alınmış kayıtları mevcut mea culpada. ama fantezi yapcam ben diyorsanız demoyu dinleyiniz.

hail floor!! hay maşallah.
zaten herkes yazmış latince'de ''benim hatam'' anlamına geliyor diye.

enigma'nın muhteşem bir çalışmasıdır aynı zamanda. orijinali enigma'nın ilk stüdyo albümü (bkz: Mcmxc A D)de yer alır.
böyle de şahane bir remixi vardır aynı zamanda. ~https://www.youtube.com/watch?v=ApNlx9FGEBY~