bugün

(bkz: parmak atmak)
(bkz: mide bulantısı içinde entry girmek)
insanı canından bezdiren rahatsızlıktır. yatmak istersiniz ama bilirsiniz ki bu dalgalanan vücut bulantıdan yatamaz.
en güzel çözümleri;
(bkz: metpamid) güzelce uyutur..
nane-limon karışımı içmektir..
yüzün soğuk suyla yıkanmasıdır..
ele ve yüze biraz kolonya sürmektir..
hayatımı cehenneme ceviren olaydır.sevgilimle buluşmaya gidememe,işe gidememe,azıcık bir heyecanda yerimden kalkmama müsaade etmeyen olaydır.tanrım midemi aldırmayı düşünüyorum..
(bkz: o son dubleyi içmeyecektik)
sıkça olduğunda insanı bezdiriren garip bir şey. düzensiz uyku, uzunca süre aç kalmak ya da fazla çikolata yemek gibi sebepleri olabilir, geçsin diye uğraştıkça artarak uyuz eder insanı.*
insanın yakasını bırakmadığı zaman kabusu haline gelen, ne yese daha da artan, bir şey yenmeyince yine artan, hiç bitmeyen illettir.
an itibariyle hissettiğim katlanılmaz hastalığımsı mide hareketi. ne çekilmez bişey.
(bkz: çok fenayım sözlük)
tıp dilinde adı emezis yada hiperemezis olan hastalıktır. antiemetiklerle tedavi edilir. ancak antiemetik ilaçlar bulunamadığında kola da hafif antiemetik işlevi görebilir. ancak kola çok içilmemeli aksi takdirde potasyum miktarınız tavan yapabilir.

meşhur antiemetikler:

(bkz: emedur)
(bkz: metpamid)
(bkz: primperan)
sebebi kuşkusuz hamile olmanızdır. zira ülkemizde başka şeye yorulmaz bu sebep.
uzun zamandır çektiğim, son 1 yıldır coşan, hatta son 1 aydır hayattan bezdiren, ölmek için dualar ettiren rahatsızlık. endoskopi yapılır, midede bir sorun yoktur birazcık tahriş dışında, helipak içilir günlerce, sonrasında başka ilaçlar. bana mısın demez. artık sadece dua ediyorum geçsin diye.
kusmaktan korkan biri için hayatı kabusa çeviren bir şey bu.
kazık kadar olmama rağmen hala tırsıyorum kendisinden.
ilacı motilium'dur.
türk filmlerinde klasik hamilelik belirtisi.
karın ağrısı ve ishal ile süper olan bir şeydir.birde soğuk soğuk terleniyorsa tadından yenmez.
istenmediğinin farkına varmak istemeyen, salağa yatan gereksiz şey.
gecenin bir vakti beni bu kadar rahatsız etmen anlamsız, sana hiç yakıştıramadım sayın mide bulantısı; bu yaptığın resmen ayıp. tamam birayla votka karıştırılmamalı diyebilirsin ama yine de sana söz söylemek düşmez bence.
im veya iv metpamid ile hızlıca ve itinayla giderilebilecek iğrenç ötesi durumdur.
sonucu gebeliği de işaret edebilen rahatsızlık...
zor bir durumdur. bu bulantıyı yaşayanlara "hamile misin? kaç aylık? hihihi" geyiği yapmamanız faydanıza olacaktır.
şu sözlüğe girip bazı karaktersizlerin yazdığı saçmalıkları görünce yaşadığım rahatsızlıktır..atatürk hakkında küçükltücü söylemleri, pkk yı savunan görüşleri görmek bünyesinde gram haysiyet barındıran herkeste de böyle bir sonuç doğurur zannediyorum...yanlış anlaşılmasın ortaya bir veri veya desteklenmiş, samimi görüşler koyan yazarların entrylerini kastetmiyorum, farklı görüşlerdeki birçok yazarın ortaya koydularını beğenmişimdir hatta bazen sadece ciddi oldukları için, gerçekten birşeyler savundukları için.. benim bahsettiğim insanlar provakatif amaçlar güden şerefsizler, monitörlerinin karşısında huzur içinde atatürk e, devlete, millete, inançlara saydırıp duranlar...troll mu diyorsunuz ne diyorsanız artık bunların böyle ötmelerine izin verildiği sürece, burda samimiyetle birşeyler paylaşmaya çalışan insanlar soğumaya devam edecektir, görüşü ne olursa olsun.
of. aşırı sıkıntıdan da oluşabilen. of.
kusamamaktır. kusamayınca piskolojik olduğunu düşündürendir. sözlükten öğrenilenlere göre piskolojik olunca insanın peşini ölene kadar bırakmayacak şeydir.

(bkz: göte gelmek)
sebebi bir çok şey olabilir. ama genellikle lansor adlı ilaçtan 1 adet aç ya da tok karnına farketmez alınırsa yaklaşık 15 dakika içinde geçer.
uyutmaz... kusamadığınız zamanlarda kıvrım kıvrım kıvranırsınız. an itibariyle yaşadığımdır. nedir sebebi düşünmeye üşendim.
insanın cidden tadını kaçıran gastrointestinal sistem olayıdır. insanı ajite eder. işin trajikomik tarafı , mide bulantısı için içilen antiemetik ilaç metpamid'in yan etkisi ajitasyon yapmasıdır. yani bulantısı olan insan psikolojisi bozuk insandır. uzak durunuz!