bugün

sanovel tarafından üretilen, yaygın olarak peptik ülser ve gastroözofageal reflü hastalığında kullanılan mide ilacı.
(bkz: helicol)
piyasadaki en kaliteli lansoprozol tipi ilaçlardan bir tanesi...
(bkz: lanzedin)
babam tarafından günde 3 5 tane tüketilen mide hapı.
içkiden sonraki gün göt kurtaran.
içkiden sonraki gün mide kurtaran. *
kötü gün dostu proton pompası inhibitörü. proton diye adlandırdığımız H+ iyonlarını ortama salan H+/K+ ATPase enzimini bloke ederekten mide ortamının pH'sını düzenler.
fazla uzun kulanımda karaciğere zarar veren ilaç.
sabah aç karnına içilmesi gereken ilaç. içtikten sonra 1 kilo acılı, nar ekşili, bol limonlu çiğ köfte yiyebilirsiniz. * üstüne kola içip geğirmekte bonusudur.
SGK tarafından artık karşılanmayan, yerine muadili olarak opagis verilen proton pompası inhibitörü

opagis'i de kullandım. lansor ile boy ölüşebilecek bir ilaç değil.
reflü hastasının en büyük dostudur.
tıbbın 3 mucize ilacı vardır. 1-aspirin 2-prozac 3-lansor. 1. ve 2. ye ihtiyacım pek olmadı kullanmadım, ama ülser tedavisinde kullandığım lansora çok şey borçluyum. nasıl işlediğini de bilmiyorum ama sabahları aç karnına bir adet atıyorsun o günün güllük gülistanlık geçiyor. enteresan bi ilaç. tahminim tedavi edici özelliğinden çok günü kurtarma işlevi görüyor. ama ne olursa olsun sağlıklı bir midenin ehemmiyetini öğretti bana. bi tanesin sen lansor.
(bkz: kötü gün dostu)
Gaviscon ile birlikte midesi hassas olan insanlar için hayat kurtarıcıdır.
nesillerdir herkesin mideyle ilgili sıkıntılar yaşamasından dolayı bizim sülalenin sponsoru olan mide ilacı.
degastrol, aprazol ile neredeyse aynı ayarda olan mide koruyucu.
parol'un mide versiyonu.
bir mide hapı.
Hemen hemen bir yıldır kullandığım, reflümü kontrol altına alan mide ilacı. Ama doktorum arada bir değiştirmem gerektiğini, uzun vadede kemik erimesi yaptığını söyledi. Sanırım başka bir ilaç kullanacağım bir süre.
kullanan arkadaşlardan mesaj bekliyorum.ülseri olupta lansor kullanan ve sifa bulan varsa allah rızası için mesaj atsin.
alkol sonrası yanma, acı ya da baharatlı yedikten sonra yanma gibi insanı deli edebilecek ağrılara 1 saat içinde son veren harika bir ilaç. normalde şeker gibi hap içmeye karşı olan biriyim ama seyahatte yanıma aldığım ilk şeydir kendileri.
benim de midem bazen ekşime, yanma olur kendimi bildim bileli hiç doktora da gitmedim anasını satim.
gaviscon çiğniyorum hemen geçiyor.
ilaçsal sevgilim adeta.
görsel