bugün

ilk kullanıldığı zamanlarda insanı tarumar eden ancak ileri dönemlerde midesindeki rahatsızlığı büyük ölçüde alt eden mucize * ilaç
ilacı ilk elime aldığımda anaokulu çocukları gibi sevinçliydim. ne güzel ilaç bu oleyy diye. ama ilk darbeyi içtikten 5 dakika sonra indirdi. halsizlik ve baş dönmesi. ilerleyen saatlerde ağzımda iğrenç bir tat. tam geçicek gibi olurken de gece için olanları alıyorsun zaten dön başa durumu oluyor. neyse bir kaç gün iyi hissettim, alıştım ama dün kalp atışlarımı yükseltmeye ve nefes darlığına başladı, mutsuzum, sinirliyim, kapalı bir yerde durunca fena oluyorum ama açık havaya da çıkasım gelmiyor, iğrenç rüyalar görüyorum. benimkisi 14 gün süren tedavi paketi. 10 tane daha kaldı. çekicez artık. çünkü ilk kullanımdan itibaren mide bulantımı ve kusmamı tamamen geçirdi.
jaletinini el ile açmanın imkanı olmayan ilaç.ha çok zorlayıp açsanız bile içindeki ilaç parçalanır.ben paketi bıçakla keserek açıyorum.amaçları ne anlamadım açıkçası.
bilgi istediğim konudur efendim.
şuan kullandığım ilaçtır. faydasını pek göremediğim ilaç.
an itibariyle ülser tedavisinde kullandığım ilaçtır. doktorun ilk gördüğünde kanserden şüphelenmiş olduğu derecede ilerlemiş bir ülsermiş benimkisi. ne acılar çektiğimi ben bilirim. yiyemediğim yemekleri, su içsem bile kustuğum anları, belime ve kalbime vuran ağrıdan ötürü acıdan sızdığım geceleri falan filan.

bu ilacı kullanmaya başlayalı 4 gün oluyor ve şu anda hiçbir ağrı sızım yok. tabii yemeklerime de dikkat ediyorum, yağda kızartılmış bi şey yemiyorum, asitli ve hazır içecekler kullanmıyorum, sigarayı inanılmaz derecede azalttım ve en önemlisi alkol... her gün içen bi adamım diyebilirim kendime ve 20 gündür alkol almıyorum. bu alkol diyetinde de çok kararlıyım. bu ilacı kullanan kişinin de tedavi bittikten sonraki 1 ay alkolden uzak durması gerrekiyor bunu da hatırlatayım.

ilacın mayıştırma ve ağızda bıraktığı iğrenç metalik tadı haricinde kötü bi etkisi yok. ağrıdan kurtuldum ya o da bana yeter gerçi ama "libido azalması" gibi yan etkisi bulunan bir ilaçtan bahsediyoruz. insanı ister istemez korkutuyor.

son olarak, ilacı kullanan kişilerin günde en az 2 litre su içmeleri gerekiyor. iki tane çok sağlam antibiyotik alıyorsunuz çünkü, böbreklerinizden olmayın. bol su için. bir de en önemlisi saat konusu, saatini geciktirmeyin, iki eliniz kanda bile olsa ilacınızı alın ve ilacı aldıktan 30-60 dk sonra yemeğinizi yiyin. bu çok önemli(imiş).

edit: dün itibariyle ilacım bitti. gerçekten faydasını gördüm, ayrıca libido azalmaı gibi bi durumla da karşılaşmadım eheheheh. neyse efendim bu süre zarfında ağzıma alkol sürmedim, günde 1 paket sigara içen ben, sigarayı inanılmaz azalttım, yağda kızarmış hiçbir şey yemedim özetle diyetime çok dikkat ettim ve bu tedaviden anlmın akıyla çıktığımı düşünüyorum.

şimdi önümde "pantpas" adlı ilacı kullanacağım bir 2 ay var. sonrasında tamamen özgür, tam bağımsız mideme kavuşacağıma inanıyorum. ilaç hiç de korkutucu değil bu arada. rahat olun. su içmeyi unutmayın.
icildikten sonra insanin agzinda igrenc bir tat birakan ilaçtir. yemeklerin gerçek tadini unutturur. ishale neden olur. ama bitirdiginizde hastaliginizin düzeldigini farkedip keske iki üç gün daha kullansaydim. belki tamamen iyileşirdim dedirtebilir.
helicobacter pylori denen lanet üstü, mide asidinde yaşayıp üreyebilen ve ilerleyen süreçte ülser ve mide kanserine sebep olan bakterinin yok edilmesinde kullanılan antibiyotiktir. haplar ( 1 seferde 3 hap olmak üzere sabah akşam 6 hap ) eşşek kadar olduğu için yutulması zordur . ağzınızda kötü tat bırakır. bi süre iştah keser. ancak tedaviyi tamamladığınızda "allah o ilacı bulandan razı olsun" dedirtir.
eşdeğeri için (bkz: trio). h.pylori tedavisinde kullanılan ilaçtır. 7 ve ya 14 gün boyunca kullanmanız gerekir. kullandığınız 7 ve ya 14 gün içinde sizi hayata küstürecek kadar ağır ilaçlardır. ancak dişinizi sıkıp o süreyi atlattıktan sonra sizi hayatla daha güçlü bir şekilde barıştırır.
Endoskopide alınan numunede çıkan h.pylori bakterileri sebebiyle bu akşam itibariyle 14 gün boyunca kullanmaya başlayacağım ilaç.

Gerçi ilaç demek biraz hafif kaçar, mini bir ecza dolabı mübarek. Sabah 3 akşam 3 hap içiyorsun. 3 haptan 2 tanesi antibiyotik, biri 1000 mg, diğeri 500 mg. Diğer hap ise ppi, 30 mg. Yani günde 3000 mg antibiyotik kullanmam gerekiyor 14 gün boyunca. Mideyi kurtarıcaz derken böbrekleri kaybedeceğiz herhalde.
bünyemi mahveden ilaç.edoskopiden sonra baktıklarki bu bakteri küçük bir yaşam alanı kurmuş midemde.ilacı kullanalı 2 gün olmasına rağmen tüm yan etkileri gösterdi.ağzımda bıraktığı o demir yutmuşum tadından kurtulmak için yemediğim şey kalmadı,yok geçmiyor.baş ağrısı ,halsizlik de ekstrası.kaldı 12 gün.
Eczacının Ssk'nın yılda sadece bir kere verdiğini söylediği ilaç. Yan etkileri hastalığımdan daha rahatsız edici. Ben zaten bünyesi zayıf bir insanım, görülmesi beklenmeyen yan etkileri bile görüyorum. Üstelik ilacın parçalanarak içilmemesi gerekiyormuş, benim gırtlağımın çapı o ilacın boyu kadar yok insafsızlar nasıl yutayım ben onu tek hamlede? Neyse, görünüşe göre bittiğinde bu eziyeti çektiğime değecek. Ya şu baş ağrısı kaç günde geçer demiştiniz?
yıllar önce heliko bakteri muzdaribi olup ülser tedavisinde kullandığım mide bulandırıcı ama işe yarayan ilaç.
tabletinde sabah-ögle-akşam ibaresi yer alırdı. çünkü sabah öğle akşam içilmesi gerekn ilaçlar farklı idi.
ilginç bi deneyimdi.
Mide rahatsızlığı için tam 1 buçuk sene suren seruvenimin sonunda verilen ilaç.

2. Derece karaciğer yağlanması çıktı, böbrek kisti çıktı ama hala mideme ne olduğu çıkmadı. Kanımda çok fazla iltahap var nerdeyse normalin 2 kati ama hala bi sonuç yok. Bide bu ilacı kullanıcaz bakalım. Daha ilk gün. Umarım başka organlara da zarar vermez.
Hayatımda iÇtiğim en ölümcül etkiye sahip ilaÇ. Sabah aÇ karnına iÇiliyormus saati kurduk sabah kalktık iÇtik. 5 dk sonra mideme kramplar girdi ateş ishal bulantı gaz hepsi var. Bu sabahın birde akşamı var diyorum ağzımda hala acımsı bir tat. Evet ara ara kalp carpıntısı da yapıyor halsizlik mutsuzluk sıcakta boğulma hisside var. Özetle ben bu 14 gün ölmezsem doksanıncı doğumgünümü torunlarımla kutlarım heralde.
işe yarıyormuş efendim. Yarasın bi zahmet öldük burda.
bu gece itibariyle kullanmaya başladığım mini ecza dolabı gibi ilaç.14 gün boyunca ülser tedavisi için kullanacaz. 5 aydır ülser hastalığı için çok sayıda ilaç kullandım bunların 3 ü antidepresan ilaclariydi.inşAllah bu ilaç midemi iyilestirir. yan etkilerini görürsem yazarım mutlaka.sağlıklı bir hayat diliyorum bütün insanlara.