bugün

ing.doğaüstü
en çok satan santana albümü.
biraz x-files biraz buffy karisimi guzel bir dizi cekimler muhtesem amerikada ikinci sezonunda dizi iki kardesin esrarengiz sekilde kaybolan babalarini aramaya gitmeleriyle basliyor guzel aksiyonu n bol oldugu dizi
bir big tits round asses bölümünde gianna adlı hanım kızımızın silikonsuz göğüsleri hakkında sarfettiği cümle. (bkz: go gianna go)
santana albümü olan için:

(bkz: supernatural)
2. sezonu başlamış olan wb yapımı; adından da anlaşılacağı gibi doğaüstü olayları konu alan (ör: bloody mary, lady in white, vb.) ve (bkz: the x-files) dizisinin alt kadrosu tarafından yaratılmış korku dizisidir.
süpernatürel olarak düşünüldüğünde "çok doğal" gibi yanlış bir çeviri sonucunu doğurabilecek çelişkili, ilginç kelime.
Lordi'nin ''Hard-rock hallelujah'' adlı şarkısında geçer: ''In God's creation supernatural high''

not: çağırışımı kullanarak bilgi veren entrye eksi oy vermek... hmmm ilginç bir yaklaşım *
x-files tadında, kanımca ondan daha eğlenceli, mutlaka izlenmesi gereken dizi. Diziyi bu kadar güzel yapan şey, 2 kardeşin birbirleriyle çok iyi didişmesi, ortamda standart bir insanın altına zıçacağı olaylar varken bu ikilinin halen birbirlerine eşek şakaları yapmasıdır. Her bölümde kopacaksınız.
üçüncü sezon bölümlerinin cennet ya da cehennemde geçeceğini düşündüren dizidir.

(bkz: eskilerden kim kaldi)
güzel bir sugababes şarkısıdır aynı zamanda.
arkadaşın zoruyla indirmeye başladığım, izledikçe kendi aklımın ne zoru vardı diye düşündüğüm dizi. benimki gibi korkak bünyelerin uzak durması şiddetle tavsiye edilir. gece uyumaya çalışırken rüzgarda salınan perdenin altında çıkacak şeyin menşei gece boyu zihni ve rüyaları fena halde meşgul edebilir. başlamadıysanız hiç bulaşmayın, sonra sonunu merak ediyorsunuz. (bkz: çekirdek gibi bişey) (bkz: x files ın gözünü seveyim)
nedenini bilmesem de birinci nesil siliktir kendisi. hayirdir insallah?
alışılagelmişten farklı bir tür korku dizisi. enteresan olan korku sahnelerinden hemen sonra son ses rock müzik çalması. insan bi an ne oluyor ya şimdi daha demin korkmuyor muyduk ya biz gibilerinden afallamış bir durumda kendini buluyor.
sınav zamanı bismillahını çektik dizinin. bakalım eşhedü mü getirtecek, sadaka mı verdirecek. bakalım.

(bkz: şakirt jargonu)
amcamlar güzel bir karışım yapmışlar. en azından yapmaya çalışmışlar.

içinde x-files da var, exorcist tarzı da var. bol miktarda zombi öldüren rocker - hell's gate karışımıyla beraber, "baba'yı bulmak" üzerine senaryo yazmışlar.

şimdi burada "baba'yı bulmak" konulu ne kadar çok dizi olduğundan bahsedebilirim. ama onu özel sohbetlere ayırıyorum. siz diziyi izleyin, 3. bölümde sigaranızı yakıp "kılişeee" diye seslenirsiniz. içkinizden bir yudum alır, krakerlerinizden iki kırtlatır, izlemeye devam edersiniz.

tamam mı canlarım? aferim.
önceki entrymi tahsis ederek.

2 sezon izledim. izliyorum. işleniş tarzı belki eleştirilebilir, ama eleştiri orda kalır. diziyi beğeniyorum, cliche demiyorum. ilgincinize gidiyorsa günde iki üç izler, pişman olmazsınız.
eleştirilebilecek tarafı, bölümlerin değersiz olması. yani biraz daha konsantre olmalı. neredeyse her bölümde bağımsız olaylar çözülmemeli yani.

bunu neden diyorum? cwtv'ye denk bir şekilde izlemeye niyetlenirseniz tatminsizlik baş gösteriyor. ondan.
tnt sayesinde tanıştığımız dadından yenmeyen dizi. yerli dizilerdeki şahsiyetsizlik ve cnbce ile e2 nin çeşitsizliğine ilaç etkisi yaptı tnt. dublajlı lost da gelse tam olacak. bir de bionic woman var ki o da mutlaka izlenmeli.
sam ve dean adındaki iki adet bombastik kardeşin helecan kasırgası şeklinde geçen maceralarının işlendiği dizi.

--spoiler--
bu sam ve dean daha veletken, bir gün anaları tavanda asılı bir halde yanmaya başlar, baba cozutur falan. tam 22 sene sonra, sam koynunda hatunu, ortamdan ortama akarken bir gece ansızın dean şabalağı gelir. babalarının uzun zamandır kayıp olduğunu, onu bulması hususunda kendisine yardımcı olması gerektiğini sam'e uygun bir dille izah eder mamafih, sam denen zıbın anlamaz, anlayamaz ey spoiler sevicisi.

akabinde orta yol bulunur, tek seferlik bir ava çıkılacaktır. bu bıradırlar giderler, 3-5 hayalet tokatlarlar ve dean sam'i evine bırakır. lakin sam'in hatunu da, aynen validesi gibi tavanda yanar döner bir vaziyette ahiret denen sonsuzluk alemine göçmektedir o sırada.. ve sam de dean'e katılır, bunu yapanlar cezasız kalmamalıdır, intikam soğuk yenen bir yemektir, iblislere ölüm ulan!
--spoiler--

akabinde olaylar gelişir..

diziyi takip eden 10 kişiden 11'iyle yaptığımız ankete istinaden şu faideli bilgiyi siz fanilerle paylaşabilirim.

dean, son yıllarda görüp görülebilecek en piç insandır, sam'i siktir edin.
yaratık avcısı biladerlerin maceralarını konu edinen, bununla da iyi yapan hoş seyirlik. dişillere duyurulur ki kardeşler yakışıklı, biz fakirler için de her bölüme en az bir tane güzel kız koyuyorlar.

---çamurluk---
dizinin konusu : konunun ecnebicesi witcher, yaratık avlama işi yani.

yaratık üretimi : bu yaratıklar havadan gelemeyeceğine göre, eskiden insanmışlar meğersem. öyle demiş diziyi çekenler. bu insanlar berbat bi şekilde ölmüş, ruhu kalmış bu diyarda, bedenleri şeytanın eline geçmiş şeytan da nasıl yaşıyorsan öyle devam et demiş.

finans sektörü : bütün gün cadı avlayan kardeşlere bir memuriyet ayarlanamaycağına göre, var olan mobilite durumlarına uygun olarak, kredi kart sahtekarlığı ayarlamışlar.

shakespear kısmı : aşk-ihanet-nefret-intikam ufak dozlarda da olsa bölüm bölüm işleniyor. boş geçilmemiş, zaten boş geçemezlerdi de.
---çamurluk---

sonuç : eğlencelik, usta işi olmasa da idare eder gerilimsi. izlenir.
bana lost'un formsuzluğunu unutturan süpersel dizi, nefis yapım. bi' dönem lost'la başladığımız, prison break'le devam ettirip heroes'le sonlandırdığımız "bi' oturuşta en az 3576 bölüm arka arkaya izlemezsem rahat edemem" ekolünün son halkası. dean winchester hayranı yaptıran zamazingo, sarı gözlü iblis!

verdiği aranın bi' an önce bitmesi beklenen, özlenen, dean winchester gibi giyinip karşı komşunun evinin kapısını zorlattıran, içerideki çaresiz kalabalığa yardım etme aşkıyla dolduran ama kapıyı maymuncukla açmak konusunda bi' yardımı dokunmayan. saatlerce uğraş verdikten sonra bi' de yataktan düşmene sebep olan, kovaladığın iblisi kapıyı açamadığın için yakalayamamanı sağlayan!

deli ettiniz ulan beni!
jensen ackles gibi bir insanüstü bir yaratığı barındıran psişik dizi.
bir kere takıldığınızda kurtulamazsınız.

ahanda jensen ( dean winchester ) resmi

http://jensen.ackles.fans...pg/SVPromosJA-12-full.jpg
the road so far(böyle kımıl kımıl slogan atmak istedim nedense)

--spoiler--
evet, verdiği ara bitti supernatural'ın, bomba gibi bi' bölümle de tekrar aramıza döndü bu arızalı bıradırlar. biraz şu yaratıklı filme(cloverfield) selam çaktılar gibi geldi bana 3x13 itibariyle, öyle el kamerasıyla çekimler falan.. gay elemanın nakavt olduktan sonra, arkadaşları için kötü ruha saldırması, böyle yanardöner bi' şekilde ortadan kaybolması falan hep kendisinin gençliğinde tam bir mangal yürekli rişar olduğuna delalet etti, gözlerim yaşardı, kustum.

velhasıl güzeldi, daha güzel olacak gibime geliyor. yellow eyed deamon ibnesinden sonra dünyaya yayılan allah'sız iblisler ve bıcırık lilith! bu sözüm size; akıllı olun!
--spoiler--
--spoiler--
dean ölmeyecek
--spoiler--

özelden yorum yapmayın, çok zeki olduğumun farkındayım.