bugün

kendisi istanbul şehir üniversitesi'nde yaptığım yüksek lisans sırasında hocamdı. hatta yüksek lisansa kabul mülakatımda bulunan 2 akademisyenden biriydi. insani olarak değerlendirmek gerekirse son derece ukala, öğrencileri küçük gören bir yapısı vardı. boğaziçi mezunu olmasının getirdiği ayrı bir egosu olduğunu söyleyebilirim. akademisyen olarak iyiydi. çok şey öğrendim diyebilirim. ancak çok net söylemek isterim ki rektör olmayı, üstelik boğaziçi gibi bir üniversitenin rektörü olmayı hak etmiyor! üstelik geçmişinde akp milletvekili aday adaylığı da var. tamamen politik bir tercih olduğu her halinden belli.
Mason olsa şakşaklanırdı akpye yakın olunca hak etmiyormuş yok yea. Akp 20 senede boğaziçine ilahiyat fakültesi açmadığına dua edeceğinize hala bik bik ötüyonuz laikler.
https://www.cumhuriyet.co...anal-akincisiymis-1803785
Siyasi olarak atanmış rektördür ve ilginç bir utanmazlığı olan insandır.
akademisyenler sırtını dönüyor devir teslimde, öğrenciler yuhalıyor ve bu adam tv canlı yayınında gülerek el sallıyor öğrencilerine.
zamanında en çok demokrasi diye ağlayanların şimdi kurum içi demokrasiye hatta demokrasiye saygı duymaması( (bkz: istanbul seçimlerinin tekrarlatılması)) da siyasal islamcılara ne kadar güvenebileceğimizin göstergesi.
soyadını yazarken mürekkep bitmiş gibi bir intiba uyandıran rektör.

insanın ister istemez sonuna t koyası geliyor.
üniversiteleri bakkal, manav vs zanneden tiplerin de turnusol kağıdı haline gelmiş olan akademisyen ve çiçeği burnunda kayyum rektör. evet, üniversite bakkal, manav zaten; başına da biraz hesap bilen bir emmiyi tepeden inme getiriverin, sizden iyisi yok; he he tamam.

(bkz: üniversite)
Akp bogazici teskilat baskani. Secilmemis atanmis rektor benzeri.
mezun olduğu üniversiteye rektör olmuş. Bir başarı hikayesi. neden başarılı insanlar aşağıya çekilmeye çalışılır?
“Metallica dinlerdim”,
“Roxy nin önünde çok kusmuşluğum var”,
“Akmar pasajını çok severi”.

Bize be abi? Mesele senin hayatı yaşayış biçimin veya akademik geçmişin değil ki. Mesele teammüllere aykırı atanma şeklin ısrarla da bunu anlamıyorsun. Bürokraside siyaset yasağı olmamasının sonuçları bunlar da...ısrarla “aslında ben de entel dantel sizin gibiyim.” Diye kendini parçalamana gerek yok mesele senle ilgili değil çünkü.
Metallica seven kayyum rektör. (bkz: kayyumsun and nothing else matters)
ilginç soyadının (bulu) nereden geldiğini merak ettim. Sanırım arapçadan dilimize geçen "büluğ" (erişkinliğe erme, erişkinlik) kelimesinin bir değişik yazımı olacak. Öyle tahmin ediyorum. Yanlış da olabilir tabi...
Soyadı yazılırken mürekkep bitmiş de t'si eksik kalmış gibi bir algı yaratan liyakatsiz zat.
Twitter fanomeni gibi ismi vardır.

Kendisi protestocu öğrencilere el sallayacak hoşgörülü bir kişiliğe sahip olabilir, mesele bu değil. Mesele hukuka aykırı atanma şekli.
halen üniversitedeki hiçbir bölüm ve fakülte kendisine bir görev vermediği/verilmesini onaylamadığı için, boğaziçi üniversitesi'nde rektör ünvanı dışında bir sıfata sahip ol(a)mayan akademisyen.
hayatında kişisel başarısıyla sahip olamayacağı bir konuma atandığı için tonla olan bitene rağmen koltuğu bırakmamak için direnen vasıfsız kişi.
istenmediği koltukta zorla kalan ak partili.
troll dolmuş mnısktimin sözlüğü.
alnı secdeye değen bir dava adamı.
harry potter ve felsefe taşı filminde voldemort'un bedenini kullandığı kekeme hocaya benzeyen zat.
anlaşıldığı kadarıyla birtakım zevat tarafından kendisinden bir bilim yuvasını doğru düzgün bilim ve öğretim yapacak şekilde idare etmesinden ziyade zaptiye amirliği yapması beklenen kayyum rektör. bu ne arkadaş, bir viyana'yı fethedeceğinin iddia edilmesi eksik kalmış.

(bkz: üniversite)
(bkz: bilim)
(bkz: serbest düşünce)
bundan 2 ay önce yolda karşılaşsalar ve kendilerine selam verse "bu kim amk" diyecek adamlar tarafından tövbe haşa sahabe gözü ile bakılmakta olan insandır. ulan bu olaylar çıkmasa adamın adını bile duymayacaktınız tüm ömrünüz boyunca. bu olaylar çıktı adamı süper müslüman, mücahit falan ilan ettiniz. bu nasıl bir salaklıktır yemin ederim anlamak mümkün değil..
Hayatini yaşantısını bilemem. Cumhurbaşkanı atamış, öğrenciler yok istemeyiz , biz seçeceğiz diyorlar. Önce siz okulu bitirin. Her sene bir olay.
Bana dokunan devlete dokunur açıklamasına öyle böyle kahkaha atmadım amk ahahagah. Allah'da seni güldürsün swh.

Haftaya çıkıp, benim adımı abdestsiz anan dinden düşer demezse kırılırım.
neyin kafasını yaşadığı merak edilen rektördür.

haftalardır kendisi için eylemler düzenleniyor, öğrenciler istemiyoruz diyorlar halen daha koltukta oturuyor.

bir insan neden sevilmediği, istenmediği yerde durmak için ısrar eder?

adam resmen siyasal islamcıların özeti gibi.
eğitim bakanı olursa eğitim sistemi fena çöker.
kayyum.