bugün

entry'ler (821)

kadınların azdırıcı canlılar olması

Lan epeydir girmiyordum inci sözlüğe girdim sandım. Ne lan bunlar, şu yazdıklarınıza bakın. Utanın lan, en çok boş insanlar olduğunuza utanın.

sağlık sektörü neden bu kadar pahalı

Belli bir pahalılığı olması istenildiğinden. insanlar kıymetini belirler her şeyin. Ve işin içinde sağlık varsa herkes için kıymetli oluyor. Altın gibi bir maddenin pahalı olması gibi.

sevmek mi güzel sevilmek mi sorunsalı

Sevip sevilmedikten sonra hep bir noksan olacaktır insan.

3 şubat 2022 yıllık enflasyon yüzde 48 69 oldu

Hocam şu kaynak falan koyma olayı gerçekten güzel bir olay ya. Yeminle. inanmıyor değilim size gercek bak. Bu adamlar %10 da yazar ama siz de şu kaynağı koyun dursun orada. Güzel bir şey.

cafe de kesişilen kızın yanınıza gelmesi

Çok zengin vayahut yakışıklı ya da bu minvalde seksapaliteyi artıran bir unsuru varsa erkeğin olur.
Diğer türlü bir piçlik ararsın ya da piyango kazanan şanstasın.

iyi insan yaratamayan din olur mu

Dinler uğruna ne kadar savaş yapıldığı düşünülürse ne tür insanlar yarattığını görürüz.

inanmak

Bir şeyelere inanmak gerekiyor. Yeterince arzulanmıyor mu hissediyorsunsun, zaman içinde doğru seçimlerle daha sexy olacağına, Bir yerde sıkılıyor musun zamanla seçimlerinle doğru yerlere gidebileceğine, yanlış insanlarla mı birliktesin zamanla kendin devam edebilirsen doğru insanlarala beraber olabileceğine yani kısaca kendine inanması gerekiyor insanın.

güncel kola fiyatları

2.5 litre 15 lira şahlandık

eski fotoğraflara bakmak

Duygusal bir parçayla galerimi temizledim. Çok fena oldum. Zaman çok hızlı geçmiyor ama geçip gidiyor ve her anın kıymetini bilmeli. Çok sevmeli. O zamanlara geri dönülmüyor. Çok çalışmalı. Hedeflere ulaşmalı. Manasız mı evet manasız ama yapmalı. Bu ikisi hiçbir şey yapmaktan daha iyi. Ve bunları kendin için huzurun için yapıyorsun unutma. Saadetini bozma. Çok iyisin, güzelsin ve ileride daha iyi olacaksın, aklına kendine inan.
Çok üzülme sonra çünkü manasızlığın içinde ne değerli ki? Ne kalsın istiyoruz geriye güzel anlardan başka? Galeriye bakınca bunu gördüm.

dananın kuyruğunun koptuğu an

(bkz: dananın kuyruğu)

yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik

(bkz: dananın kuyruğu)

dananın kuyruğu

Yüzdük yüzdük dananın kuyruğuna geldik, dananın kuyruğunun koptuğu yer gibi sözlerimize konu olmuş olan kuyruk. Neden önemli peki, önemi vurgulayacak değeri olsun bu sözlerdeki gibi? Çünkü dana derisinin en zor ve en son yüzülmesi gereken kısmıdır ve orası iyi yüzülemeyip koparsa o kadar zahmetle uğraşılmış güzelim deri bir hiç olur yırtıklı olur. Önemlidir ondan ki dananın kuyruğu.

neden yaşıyoruz

Niye yaşıyorum? Yaşadım çünkü böyle gerekmişti. Ben bir canlıyım. Bilinçli olduğum için bunu da tercih edebilirim. Eğer ediyorsam bunu bir daha sorgulamamalıyım. Yaşamayı tercih ediyorum çünkü bunu seviyorum acı, tatlı ya da iğrenç veyahut sımsıcacık, ne olursa olsun. Merak ediyorum neler göreceğim, neler yapacağız.

uludağ sözlük 2022 tasarımı

Her girdiğimde mobilde farklı tasarım oluyor. Şimdilik ne nedir çözemediğim. Yeni farklı olanda ise eksi oylar gözükmüyor.

ilk buluşmada hesabı ödemeye çalışan kız

Dün başıma gelen kız, ödedi de. Ben öğrenciyim o ise çalışıyor argümanı buydu. Ben de davet edenin ben olduğumu ileri sunsam da fayda etmedi, çevik hareketlerle ödeyeceğini söyleyip öne geçip ödedi.
Bir daha buluşmamak maksatlı da değildi zahir çünkü bir daha nasıl buluşacağımızı kurguladık dışarıda olduğumuzda ve vedalaşırken de bunu tembihledi.
Sonuç olarak benim için değerli olan bir kız oldu. Kalıplardan ziyade bazı şeylerin nasıl olduğu önemli. ince bir izlenim bırakan kız da olabiliyor böyle.

hayattan gram zevk alamamak

Mutsuzsan, yaşamı çok fazla ciddiye almışsındır. Ciddi bir zihinle mutlu olamazsın. Osho

hayatın adaletsizliği

insan bazen yaşarken adaletsiz buluyor bazı durumları. Bazıları hiç zekasını kullanmadan ya da soyundan birisi kullanmamışken büyük şanslar elde ediyor ve bunlar mantıksız şekilde oluyor. Sırf doğduğu yerden dolayı, cinsiyetinden, akraba çokluğundan, vücut şeklinden gibi absürt yollarla bir yerlerde kazanç sağlıyor sen emek ya da yoğun kafa kullanırken.

Veyahut senle aynı seviyelerde birisi sırf şansından daha iyilerde olabiliyor bir işte.
Şansa inanmam normalde insan kendi yaratır şansını diye düşünürüm lakin bazı noktalar var ki sadece şansla açıklanabilir.

Ama çözümü şöyle buldum ne insana bir şey vadedildi ne ilahi adalet diye bir şey var zaten. Yaşamak sadece fırsattan ibaretti.
En basitinden doğumda ya da doğmadan ölen çoçukların yaşamayı hangi yaşayandan daha az hak ettiğini kim söyleyebilir.
Biz de ölüp gideceğiz ve kaybedecek mutlak bir şeyi yoktur.
Yaşamak bu yüzden yaşamaya değer.

gün olur devran döner

iyi insanların sözüdür. Haksızlığa uğramıştır belki ama yolundan emindir, sadece zaman gerekiyordur ona, haklılığının gün yüzü görmesi için. intikam peşinde de değildir, davasındadır çünkü iyinin farkının belli olacağı güne inanıyordur ve o gün geldiğinde zaman intikam almış olacaktır. Gün onların günüdür.
Bu arada ekleyeyim devran muhakkak döner. Sonuçta dünyal3k iyiye de kötüye de yar olmaz.

ayakkabı

Şunu anladım ki bir ayakkabının en önemli yanı ayak konforudur. Bu olmazsa en güzel ayakkabı işkenceye dönüşüyor, mesafeler ızdıraba ve sövüyorsunuz o hoş ayakkabıya.
Tüm modunuzu etkiliyor sonra bir bakmışınız. Rahat ettirsin ayakkabınız görüntüsünden önce.

ölüm

Ölüm varsa hiçbir şeyi çok ciddiye almayıp hedeflerine bakmaya daha rahat odaklanabiliyorsun. Ölüm somut tek gerçek. Hiçbir dert kalıcı değil ve her an son an olabilecek kadar güzel. Ölümün varlığını hatırlamak insanı daha iyi kılacaktır. Dertleri daha kolay savuşturacak ve ana daha iyi odaklanabilicektir bir an olmayacağı gercekliği akla getirirse insan.
Ve bir diğer yönüde belirli bir süre hayatta yer alıyorsan bu anlar son derece belirleyicidir kim olacağımıza ve kıymışetini de hissettirir zamanın, daha da azimlendirir mutlak amaçlarımız için.