bugün

system of a down un (bkz: soad) hypnotize albumunde gitaristinin (bkz: daron malakian) seslendirdigi sarkı... yanlız gecen bir gunun ardından dinlenildiginde etkisi 100 kat artan, albumun en guzel parcalarından...

such a lonely day
and it's mine
the most loneliest day of my life

such a lonely day
should be banned
this day that i can't stand

such a lonely day
shouldn't exist
a day that i'll never miss
such a lonely day
and it's mine

and if you go, i wanna go with you
and if you die, i wanna die with you

take your hand and walk away

life

such a lonely day
and it's mine
a day that i'm glad i survived
(bkz: another lonely day)
hypnotize albümünün ikinci klip parçası.
soad' ın sakin sayılabilecek, ilk dinleyişte sevebileceğiniz parçalarından biri.
soad'ın aşık eden parçası. and if you die, i wanna die with you dizesiyle beni benden alan parçadır aynı zamanda.
hüzünlü bir ankara gecesinde,yağmur camları yalarken ve sen depresyonun kıyılarında gezinirken dinlememek gerekir...
insanın içini kabartıp, yalnız geçen gününüzün sonunda kendinizi daha da yalnız hissetmenize neden olan soad şarkısı. güzeldir ama can acıtır, ağlatır, yüzünüzde bir parça tebessüm varsa onu da alıp götürür. soad'ın olduğu için, "dinlemekten utanmalı mıyım acaba?" sorusunu da sordurur bana.
"and if you go, i wanna go with you
and if you die, i wanna die with you"

satırlarını barındıran güzel parça. soad'ın güzel olan bir kaç parçası vardır ve bu da onlardan biridir.

if
you
die
i
want
to
die
with
you

(bkz: live with me)
system of a down gibi bir gruptan beklenmeyecek kadar güzel ve ağır bir parça. insanı alır götürür.
mahveden havalarda dinlendiğinde yalnız günün yaşları da yağmura özenir... * *
http://www.youtube.com/watch?v=2ZOJjz0xDW4
introsundaki arpeji çok güzel olan sonundaki solosuyla bambaşka bir tad veren soad şarkısı.
disturbia* isimli igrenc ötesi filmin en güzel yanı bu şarkının çalmasıdır.
--spoiler--
and if you go i wanna go with you
and if you die i wanna die with you
--spoiler--
yalnız gecen bir gunun ardından insanın kalbine lop diye oturan bir acı salıverir. zaten yalnızlıgın yarattıgı kompleksle, eger bir de sozleri biliniyorsa kisiyi eriten, bitiren sarkıdır bu sarkı. fakat bazılarının alay konusu bile olabiliyor. o kadar dengesiz bir sarkı yani. ulan yoksa dengesizlik sarkıda degil de...

orhan baba'dan gelsin:

"batsın bu dünya": let this world collapse.

oehhh... *
pazar günü, yağmur günü, ıssız sokaklar günü, boş duraklar günü, gri bulutlar günü şarkısı..
turkcesi:

Such a lonely day
Öylesine yanlız bir gün ki

And its mine
ve o benimki

The loneliest day of my life
hayatımın en yalnız günü

Such a lonely day

Should be banned
Yasaklanmış olmalıydı

It's a day that I can't stand
Ayakta kalamadığım bir gün

The most loneliest day of my life
Hayatımın en en yalnız günü

Hayatımın en en yalnız günü

Such a lonely day

Shouldn't exist
Var olmamalı

It's a day that I'll never miss
Asla özlemeyeceğim bir gün

Such a lonely day

And its mine
ve o benimki

hayatımın en yalnız günü

And if you go, I wanna go with you
Ve eğer gidersen seninle gitmek istiyorum

And if you die, I wanna die with you
Ve eğer ölürsen seninle ölmek istiyorum

Take your hand and walk away
Elini çek ve kaç

The loneliest day of my life
hayatımın en yalnız günü

hayatımın en en yalnız günü

hayatımın en en yalnız günü

Life
hayat

Such a lonely day

And its mine
ve o benimki

It's a day that I'm glad I survived
hayatta kalmayı başarıp memnun olduğum bir gün
system of a down'a ait, depresyon günlerinin vazgeçilmez parçalarından biri.
s.o.a.d. grubunun sağlam bi şarkısı. daron malakian seslendirmiştir.
soad karşıtlarının bile karşısında etkisiz kaldığı uzun zamandır dinlediğim öldüresi şarkı.
s.o.a.d. sevmeyenleri * bile ağlatabilecek şarkıdır.
nedense innervision ya da aerials dense de kanımca başından beri en çok sevilen soad parçası. hakkı da vardır zaten.
basit sözleri olan basit şarkı. ne kadar sevilse de 10 numara salak bir şarkı olduğu gerçeği değişmeyecek, dünyanın gitar çalmayı bilmeyen gitaristine sahip tek grubunun şarkısı.
soad sevmeyenleri ağlatamayacak sarkı. hatta ağlamak için kasmayan hicbir insan evladını ağlatamayacak sarkı.lan ne meraklıymıssınız arkadas ağlamaya...

and if you go, i wanna go with you
and if you die, i wanna die with you

gibi dizelere ağlamakla, türk filmi izlerken salya sümük ağlamak arasında fark yoktur kanımca. ha bu arada niye ağlıyorsunuz lan, bahar gelmis cosun costurun.
bu entrynin kişisel görüş içerdiğini de belirtmeden geçmeyelim, sonra eksi oyları yardırıp beni de ağlatmayın bu güzel bahar gecesinin bir vakti...*
yardıran bi s.o.a.d şarkısı. zamanında baya t.şak geçerdim ''ulan adamlar imla hatası yapmış'' diyerekten. ''the lonliest day of my life nedir ya?'' nidalarıyla. lakin sonra farkettim asıl olayı ;

adamlar o kadar yalnız ki imla hatası bile yapar durumdalar artık. vay be. ama yine de karakterinizi sevmiyorum s.o.a.d. serj tankian .mına koyim senin!