bugün

sözlükte olmaması gereken yazar. varsa da çok zengindir, leğen nedir bilmez. kaynar su ve leğenin inanılmaz buluşması. hemen 1 adım ötede gürül gürül yanan soba. ertesi gün için yapılmış ödevler.
(bkz: cool adam)
küvette alınan duştan daha eğlencelisi olan leğeni tercih etmemiş yazardır. o zevkten mahrum kalmıştır.
-etrafı yamulmuş bakır tası unutmamak lazım *
önce tırnaklar kesilir, ardından soba kenarına konuşlandırılmış leğene çömelinir ve annenin ilk tası kafadan aşağıya boca etmesi beklenirdi. deri üzerinde defalarca gelip giden kesenin ve sobanın sıcaklığıyla vücut mayışır mayışmaz doğru yatağa...
(bkz: ben)
yıkanırken anneye ters bir laf söylersen önce başından aşağı bir maşrapa kaynar su dökülür ardından tam bıngıldağına kalıp sabunla vurularak terbiye edilirdin. götün yiyorsa anneye bir daha terbiyesizlik yap.
zannımca 1988 sonra doğan tüm yazarlar .

(bkz: jakuzi vardı da bizmi yıkanmadık)
heyy gidi günler heyyy, sobanın kenarında sıcak olsun diye.. sonra da pijamalarını giyip bizimkiler dizisini izleyememiş yazarlardır..
#9113220 entriye inat olarak; hatta leğende bırakınız hacı şakiri toz deterjanla hatır hatır köyün tozunun toprağının üzerimden süngerle çekilip atılmak istenerek yıkanılan sözlük yazarıdır.
o zamanlar show tv'de yayınlanan süper lig maçlarını izleyen baba da o odada tabi. bir de kardeşi olanların önce "kim yıkanacak?" kargaşası.
(bkz: bizde para çok gibi)dir ya da daha gencizdir. ikincisi beni anlatır. isterdim ama artık geç sanırım*
az mı yıkandım o leğende be.pehh.yanda sobanın sıcaklığının garantisi.trt'de bu toprağın sesi.ümitle, susam sokağı başlar diye beklemek.şimdi ne zaman bi leğen görsem çocukluğuma bakarım.
bu hazzı yaşayamadığına çok pişman olan yazardır. leğenden çıkışla sobanın yanına geçiş arasında öyle bir sprint atarsın ki usain bolt şaşar kalır. fakat duruş anı iyi hazırlanmazsa, ufak bir zamanlama hatasında göt, göbek yanar, kül olur. akabinde diş macunu, yoğurt ve bilimum rahatlatıcı etkisi olan şeyler yanık kısma sürülür.
bir sonraki tasla dökülen su ile bir önceki arasındaki o incecik zaman dilimindeki fahiş farklardaki üşüme hissi güldürür insanı. yahu hiç mi yalıtım yoktu hiç mi sıcaklık tutmuyordu odalar... üşünülürdü yaff birkaç saniyelik zaman diliminde.
(bkz: benim)
(bkz: gurur da duyarım)
leğenin içerisinde görülen en ufak alakalı, alakasız her şeyi anne tarafından bit zannedilmesi eyleminden haberi olmayan yazardır.
Gözü yandığında zırlayınca kafasına zeytinyağı sabunu ile vurulan nesilden olmayan yazardır ayrıca.
çok pis kokar..
olmayan yazardır. filmlerde bile işlenmiş temadır. *
Sert bir lifle sırtı keselenip burnundan sümükler akarak ağlama ve Gözüne sabun kaçtı diye ağladığında da annesi tarafından ''sus gözlerin parlar, güzel olur'' diye tepki görme mertebesine ulaşamamış yazardır.
Yazıktır ona!
muhtemelen şu an otuzlu yaşlara yelken açmıştır bu leğende yıkananı.
(bkz: bizden değildir)
ardından hemen uyuyakalmış yazardır.
hala yıkanmadıysa leş gibi kokuyordur. leğenin ve sıcak sobalı ufak odanın kir çıkarma etkisi malumunuz.