bugün

rapper kişilik. benimkiler benden uzakta olsada benim kadar rap arşivi olan şahsiyet. ayrıca muhabbetşinas insan. sözlükte az bulunan sıcak kanlı kişilerdendir.
beni ulusözlükle tanıştıran, gaza getirip üye olmamı sağlayan, sözlük hakkında engin bilgi birikimine sahip bilge kişi.
bu aralar tema yapmaya sarmış, istatistikleri delik, deşik, param, parça eden yazar. okuyun, okutun, ya da onun gibi bişey.
yüksek matematikten kaçıp sözlüğe geldiğim zamanlarda ara sıra gördüğüm, görüncede bende moral falan bırakmayan yazardır.
çok özgün temalar hazırlayan, muhabbeti de hoş; fakat sevmediğimiz ve ziyadesiyle kıl olduğumuz yazardır. yüzüne söyleyemiyorum, arkasından konuşuyorum.
kocaman bi rap arşivine sahip, samimi insan. bekliyoruz akşam kendisini programa.
araba kullanan insanlara gıcığı olan bu yüzden olur olmaz yerde yola atlayıp kendisine vurulmasını sağlamaya çalışan pesimist yazar.
kutupsal- gel hadi vur vur da öde cezayı.
şöför- aaa manyağa bak açtı ellerini beklio yolda
şöförün eşi- polis herhalde hayatım dur bakalım ne istiyo.
print screen tuşuyla barışık insan.
park sensörleri konusuna pek aşina olmayan yazar.

darkguard şöförkene marmaris gima'nın park yerine geri geri yanaşılırken sensörün ilk bip'i gelir ve kutup:

-vurduk!

aynı zamanda harbiden araba kullanan insanlara gıcığı vardır, gene darkguard araba kullanırkene ne zmn hafif hızlı gitse veya acık sert dönse "lan lan düzgün lan" nidalarıyla serzenişlerini belirtir. tarafımızdan arka koltuğa oturtulup, emniyet kemeri bağlanıp araba içerisinde son ses cem köksal yayını yapmak gibi bir çözüm bulunmuştur. *
sözcüklerle oynamak gerekir iletişim için. harflerle oynamak gerekir sözcükler için. sürekli bir şeylerin tanımını yaparak, bir şeyler hakkında kavga ederek günleri geçirdiğimiz bu yerde, insanlara hoşgörülü davranmayı öğrenmeye çalıştım hep. karşıdaki insanı anlamadan, düşmanınsa düşmanını tanımadan bir şeyler için mücadele veremeyeceğinizi düşündüm. bilgi sahibi olmadan, fikir sahibi olmamak için elimden geleni yaptım. yaklaşık 6 aydır buradayım, internet üzerindeki sanal sözlük kavramını burada öğrendim, hatta bu işlere balıklama daldım. ekşi sözlük'ün varlığını 2006'nın ağustos ayında öğrenmiş birisi olarak* ciddi anlamda yepyeni bir oluşum benim için burası. ankara'da delirmeden durabiliyorsam, fikirlerimi yazabileceğim bir yer varsa, orası da ulu sözlük.
bu entrym benim 3000. entrym olacak. ve bu entry i kendi başlığıma giriyorum ancak bu entry i başta beni buraya daldıran kişi darkguard olmak üzere, eppur si muove, no witzki, cranium, sosriquo, mutluyum huzurluyum, thedewil, faati, hunlu, prince of darkness, abberline, schenardi, fewzi1907, pammuk, freedean, redwinemania, trixx, bl, benden yazar olmaz ve adını unuttuğum için özür dilediğim daha pek çok yazara armağanım olsundur.

kafayı yemiş, hayatında denge aramaya çalışan, kendini kaybetmiş 3. nesil yazar. en az bir altı ay daha buradayım ben sakın bıraktı gitti sanmayasınız entry uzun diye. içimden geldi yazdım * . bu entry i de kendi nick ime yazdım, çok egoistim sözlük.

edit: lan liste 2 satır tutuyor yahu. o kadar da tanıdığım yokmuş burada. yıhaha *
"oy, oy, oy.. 3000 entry olmuş adam ya. valla helal olsun." dediğim, sözlüğün en sağlam yazarlarından, çok sevdiğimiz muhabbetşinas kişi.
oynadığımız oyunun* bitmesine yakın attığı muazzam fark dolayısıyla erken havalara giren, fakat ardından yazdığım kelimeler dolayısıyla oyunda farkı kapatmam nedeniyle "yusuf yusuf" moduna giren, lâkin 6 puan farkla da oyunu kazanan yazardır. kutlarım.
(#1531474) no'lu girdisiyle beni gülme krizlerine sokan şahsiyet.
sözlüğün bana en büyük kazançlarından, adam gibi adam.
benim için çok hoş bir sözlük teması hazırlamış zat-ı muhterem. sağolsun vÂr olsun.
sözlük teması oluşturmayı ayrıntısıyla anlatan teşekkür ettiğim yazar, tema hocam. * yapıcam azmettim.
kendisinden tema yapma hakkında almıs oldugum ufak bir giriş bilgisiyle olaya bir baktım ve yok ben ugraşamam dememe sebep olan yazar. yok hani sebep dedim kötü bişi yapmadı. kendisi büyük bir azimle yapiyormus duygusu uyandırdı zaatımda. bende karar aldım tema siparişlerini kendisine göndereceğim, böylece hayat daha güzel olacak herkes istediği işi yapacak,belki yakında yanıma bile alırım kendisini. memolf'un yeri adlı dükkanımda temacı olursun bende parayı kırarım. * * *
sevgili hocam;
öncelikle bana sabırla ayırdığınız saatleriniz adına teşekkür ederim.
büyük bir özveri ve anlayış çerçevesi içinde yaklaşık bir saattir tema olayı hakkında her çeşit bilgiyi bana sundunuz, var olunuz. Hayatımda yeni bir kapı araladınız, o kapıya kadar olan yolu hep birlikte aştık, dileriz o eşiği de geçer, başarılı temalara imza atarız. * * * * * Bana ayırdığınız kıymetli zamanınız için tekrar ve tekrar teşekkür eder, sevgi ve saygılarımı iletmeyi borç bilirim.
sevgilerimle;
cavaletta
Son derece yardımsever ve bir o kadar da sabırlı bir tema yaratcısı efendim kendisi.
Gittik kendisine başvuruda bulunduk , tema yapımı hakkında bize bildiklerini öğretmesi adına... sonra ilk başta sekreteri çıktı karışımıza bize 30 nisan 2007 pazartesi gününe randevu verdi. randevumuzu aldık. daha sonra malum gün , yani bugün , geldik odasına girdik. Bizi özel kalem müdür karşıladı. ikramlar falan , çok etkilendim şerefsizim!!! yok böyle bir şey...
Kendisi tema temasları için fransa'da bulunuyormuş o anda. Bizim orda oldugumuzu duyunca, özel jetine atladı ve 1 saate yanımızdaydı. sırf biz beklemeyelim diye 5 dakkada geldi adam ya!!!

alet çantasını açtı. içinde türlü çeşit tornavidalar , çekiç , örs , üzengiler falan... * ben de diyorum ne çıkacak!
birden eline bir cd aldı ve;
- işte sizin ilacınız bu!
dedi... ben anlamadım ve sordum;
- ne yani şimdi tema yapmadan önce bunu mu yutacağız?
kahkahyı patlattı ve daha sonra gayet sakindi, sanki onlar hiç yaşanmamışçasına... * her şeyi anlaşılır bir şekilde anlattı. ben de cd nin yutulmayacağını öğrendim o odada...
Tema nedir? neden yapılır? bunların felsefesini aktardı biz genç beyinlere. hem de cillop gibi...

son söz:
speyşıl tenks tu kutupsal form.
büyüksün hocam. *
tertip paşa şişko vs. lakaplara sahip olan sınıfımız psikolarının öncülerinden eski kardeşim yeni arkadaşım kişisi. yola çıkıyor bugün tekerlekleri kontrol etmeden çıkmayasın hocam cranium a saygılar iyi yolculuklar.
sakarya caddesindeki bir mekanda thedewil ve jazzy ile iskender yiyen yazar.
not: bu yazı tamamen subjektif ögelerden oluşmaktadır.

ifade yeteneğinin olmadığını düşünen, yanlış anlaşılmamak için hep 10 defa düşünen yazar.
takıntı sahibi olmayı seçtim mi, yoksa kendiliğinden mi geldi bilmiyorum. hep fazladan düşündüm ben herşeyi. hep en ince detaya kadar düşündüm. hep kimsenin görmediklerini gördüm.. arada bir, kimsenin düşünmediği şeyleri de yaratabildiğimi görüyorum dünyada. insanlar bana yavaş geldi hep, çok fazla düşündüğünü sanan insanlardı, ama asla benim kadar düşünmüyor sadece zaman harcıyorlardı.. baktığımızda, ben onlardan çok şeyi çok daha hızlıca düşünebiliyordum.. ukalalık var evet bende ama üzgünüm öveceğim kendimi,
ben düşünüyorum, dışarıdan gelenleri alıp atmıyorum dondurucuya, önce çözüyorum, pişiriyorum, sindiriyorum..ne yaptığımı biliyorum..

insan içine çıktığımda sayıca çok az insanın beni sevdiğini, anladığını görüyorum sokakta. insanlar gerçekleri duyamıyorlar, onların içini rahatlatacak şeylere ihtiyaçları var; argo tabirde, gaza.. siz onları övmelisiniz, siz onların o salakça ütopyalarına destek vermelisiniz, onların misyonu da bu, uyut insanları dostum, uyut! insanlar uyumak istiyor dostum, ben insanlara gerçekleri söylüyorum, onların duymak istediklerini değil!çok dürüstüm lanet olsun ki.. ben her düşüncemi gerçekten biliyorum, her duygumu gerçekten hissediyorum, ama insanlar alışmışlar uyuşmaya, onlara sadece bunun böyle olduğunu düşünmek yetiyor, matrix gibi..

bu yalancı dünyada dokuz köyleri bitirmiş, yüzevlere kadar kovulmadığı yer kalmayacak gibi duran apolitik, takımsız, komplekssiz ama sonuna kadar ukala ve bildiği sözü sakınmayacak kadar çenebaz insan..
bir kaç gündür seri eksi oy veren "i.ne" sahibi olmuş yazar. çok mutlu halinden, çünkü oylamayı takmıyor, eksi oylayanı tahmin bile etse, kendisi aynı i.neliği kendine yakıştıramıyor.

hadi len ne yakıştıramaması, bir bulsa eksileyeni, ne fantezileri var bir bilsen sen i.necim.

alacak seni, galatadan atacak, aşağıdan.. neyse. *
attığım özel mesajlara cevap alma hızımdan yola çıkarak elinin sürekli f5'te olduğunu tahmin ettiğim; tahmin etmekle kalmayıp ağzından duymamla da onayladığım yazar.
bu sözlük için gercekten emek veren yazarlar arasında bulunan güzel insan. ha bir de arkadaşlarını göndermiş kendi gelmemiş vallahi kırıldım insanı. eskisehir'e olmadı ama kütahya'ya mutlaka bekliyorum insanı. bol selam ve sevgiler gonderiyorum kendisine.