bugün

(img:#2298888)
vesikalı yarim filmini izlemeyenlere tavsiye olunur. dikkatli ve dinleyerek izleyin.
kökeni latince olan ve fransızca'dan yayılan konsomasyondan gelen gazino, pavyon, bar gibi eğlence mekanlarında müşteri ile birlikte yiyip içerek çalıştığı yere kazanç getiren kadınlara verilen isimdir. yaptıkları bir anlamda da içkiyi daha çok ve daha pahalı şekilde içirmek amacıyla dişiliklerini sergilemektir.
matris serisinin çekilmesi planlanan son filminin adı...
Pavyona gelen erkeklerin masalarına oturup, kendine içki ısmarlatan kadın.
Konsomatris içkisi, normal içkinin fiyatının en az 5 katıdır.
Kadınla sohbet ederken, sabaha karşı hesap gelince 10 bin liralık senet imzalamak zorunda kalanlar olmuştur.

görsel
en kadersiz kadın modelidir. ayı, öküz, geri zekalı, kompleksli , pis ve ne kadar ilgiye muhtaç erkek varsa güler yüzle onları tedavi etmek zorundadır. patronları her gün bunlara hedef bildirir. " bugün bana ..... tl kazandırmazsan gerisini sen düşün " diye.
allah kurtarsın !..
Böyle fahişe gibi orospu gibi bişey.
okunuşu aşırı egzantirik olan kelime.
(bkz: Ankara)
(bkz: Konya)
(bkz: Alaşehir)
Kamu hizmeti veren kadınlar. Evet.
Erkek dünyasının yarattığı, erkek dünyasına hizmet eden kadınlar olmalarına rağmen, erkekler tarafından hunharca aşağılanan, karalanan kadınlardır.
Siz yarattınız!
Lan ne acayipsiniz yaaa!
para karşılığı gerizekalı erkekler ile birkaç dakika sohbet eden gazino pavyon gibi yerlerde çalışan kadın.
Matris ve determinant bilmiyorsa tam olmamıştır.
Uğruna ne öküzler satılan kadınlar.

Olm bir köyü komple batırıyorlar. Ha suçlusu bu kadınlar mı yoksa öküzü satan öküzler mi*
görsel
pavyonlarda size konuşmak, tanışmak amacıyla gelen karşılığında sizin paranızı alan kadındır.
Bugün bir çeşidine emniyette tanık Olduğum meslek çeşidi. Konsomatris olduğu külodunun lastiğinden damlayan kadın, gişedeki bayan polis memuruna evraklarını uzatır. Bayan polis kafasını kaldırmaya dahi tenezzül etmeden "ama buraya ne iş yaptığınızı yazmamışsınız hanfendi" diye fırçayı basar. BiZim pavyon gülü Nebahat Kısık sesle "kons, kons" der lakin memur anlamaz. Bunun üzerine sesini biraz yükselterek "konsomatris" der. Kadın polis duymuştur duymasına da konsomatrisin ne OLDUĞUNU bilmediğinden "anlamadım" deme talihsizliğine düşer. Bizim kons herkesin rahatlıkla duyabileceği bi sesle "üffff orospunun vermeyeni be" der. işte o an o devlet dairesi ciddiyeti yerle yeksan oldu. Ben şok ben adeta iptal.
Pavyonda çalışan kadın.

Bazısı sahne de alır. Kimisi eve de gider.

işi müşteriye güler yüz göstermek, onu dinlemek, aptal şakalarına gülmektir.

Bunun karşılığında içki içer gibi yapar. Gibi yapar çünkü içtiği şey içki değildir. Genelde viski yerine elma suyu gibi bir şeydir.

Buna karşılık müşteriye hesabın girmesine neden olur. Bu hesaptan da genelde komisyon alırlar.

Türkiye'de slav egemenliğine girmiş bir meslek grubudur. Bunlar hem sarhoş olmazlar hem de güzel kadınlardır. Tabii bunlar eve de çıkarlar pavyondaki müşterileriyle. Bu da onları hem konsomatris hem de fahişe yapar.

Türk konsomatrisler ise genelde pavyonlarda sahne alan ve duruma göre masaya gidenlerdir. Bunlara örnek behzat ç'deki gönül'dür.

Sonuç olarak hepsi hayat kadını değildir; buna göre muamele edilmeleri gerekir.
KONSOMATRiS SARDUNYA

ANKARA PAVYONU

Bir gece daha başlıyor
Işıkları yanıp yanıp sönüyor ANKARA pavyonunun
A harfi hariç
Hiçlikler içinde dönüyor dünya
Git başımdan diyen hiç yok
Oturup dert dinlerim masa masa
Fiyatım belli, 3 şişe köpek öldüren ya da 1 şişe köpüklü şampanya
Bana Sardunya derler,
Hiç gerçek adımla iliglenen yok
arzu-halimi kimse sormaz
Amma hariçten gazel okuyan çok Anam çok
bir gece daha bitmek üzere sabaha dayandı;kafam on bin
Bu on binin içinde bir ben yokum anam, bir de sen
Belki de unutmak için değil unutulmak içindir benim işkencem
Hadi içelim unutalım çilem!
Vur kadehe kahpe kaderi çıkar içimdeki deliyi
Git başımdan teselli,
Henüz ağlamanın zamanı değil
Çalınca Şefik Abi
Pencereden Kar Geliyor Türküsünü
işte o zaman anam sar beni bendime
Ağla benim yerime de emi.

"Ağlarsa anam ağlar gerisi yalan ağlar."

viranşairi
Pavyon gazino gibi yegane kro mekanlarda masanıza gelen içtiği içkinin fiyatını 10 la çarptırıp adisyona yazdıran çıkışta dayak yemenize sebep olan o yolun alsfaltını atmış kadın-demeyede dilim varmadı şimdi- .
Bunlar geçinmek için bar ve pavyonlarda içtikleri oranda pay alıp erkeklerle arkadaşlık eden kadınlardır. Çok çeşitlidirler. içlerinde evli olanlarda vardır, bekar veya dul olanlarda. Bazıları evden kaçmış kızlar, bazılarıysa kandırılmış, aşkı uğruna o yola itilmiş kızlardır.

Oturup içkinizi söylediğinizde cebinizde paranız varsa garson siparişlerinizi getirene kadar etrafta oturan kadınlara bakarsınız. gözünüze sizin için en güzel ve en yakın görünen kadını seçtiğinizde, garsona söylerseniz o kadın her ne konuşursa konuşsun sohbetini kesip ekmek parası için sizin masanıza gelir.

Karşınıza veya yanınıza oturtur onunla sohbet edersiniz, sohbet önce nerelisinden başlar ve uzar gider, o bu arada dikkati sizin onunla konuşmanızda değildir, onun yegane derdi ne kadar zamanda ne kadar çok bol dedikleri ve yalnız konsomatrislere verilen içkiyi kaç tane içtiğidir. Sohbet uzadıkca sayılar kabarmaya başlar. Bu arada garson sizden para bozmanızı rica eder, sizde çıkarır bozarsınız, ve buradan sizde ne kadar para olduğunu anlar ve kademenizi belirler. iyi paranız varsa kadınla samimiyetiniz ilerler, hatta bir kadın daha teklif ederki paralar daha kolay suyunu çeksin. Bu arada pazarlıklar yapılır, parada anlaşma sağlanırsa nerede ve ne zaman olacağı kararlaştırılır. Sabaha karşı zom bir halde hesaplar ödenir, mekandan çıkılır.

Söz verilen yere doğru yola çıkılması olağandır. Tecrubeniz yoksa kararlaştırılan otele gidersiniz ve bekleyiş süreci başlar. 1 saat, bekler gelir dersiniz, 2 saat bekler belkide kapıdadır ümit edersiniz, 3 saat sonra gece aldığınız alkolün etkisi dayanılmaz olur, bir uyku bastırırki, paris Hilton un bakire olarak geleceğini bilseniz dayanamassınız. Dalar gidersiniz.

Kalktığınızda başınızda kocaman bir ağrı, kolunuz vardır kalkmaz, diliniz vardır konuşmaz, ayağınız vardır yürümez, beyniniz vardır çalışmaz, diliniz vardır tat tuz almaz, burnunuz vardır koklamaz, gözünüz vardır, görmez, velhasılı tüm uzuvlarınız adeta hakkın rahmetine kavuştu veya kavuşacak vaziyettedir. Saat akşam üzeri vaktidir kalkarsınız, kalkmaya çalışırsınız yataktan, bir duş alir giyinirsiniz. Öder hesabı ayrılırsınız otelden. O kafayla parayı sizin verdiğinizi ama malı garsonun götürdüğünü anlamassınız bile. Bir daha karşılaştığınızda ne kadın seni tanır, ne sen kadını. Her gün bu böyle devam eder gider. Çarklar döner allah döner.
konsomatris Fr. consommatrice
a. Gazino, bar vb. eğlence yerlerinde müşteri ile birlikte yiyip içerek çalıştığı yere kazanç sağlayan kadın.(TÜRK DiL KURUMU)
MESLEKLERiNDEN MÜTEVELLiT NE DÜŞÜNDÜKLERi, HiSSETTiKLERi, KORKULARI VE BEKLENTiLERi iNCELENMEYE DEĞER KADIN GURUBUDUR.
kaderin kötü rol dağıttığı kadınlardır. kimseye isteyerek yapmaz. çoğunluğu cocuk esirgeme(me) kurumunda büyümüş kimsesiz insanlardır.

hayat hikayeleri acıklıdır.
devlet bahçeli tarafından: "eğlence sektörü emekçisi" şeklinde tanımlanan insandir.
salim uslu'ya cevaben yaptığı konuşmada bu şekilde tanımlamıştır bu hanımları.
salim uslu'nun evet demeyenleri yönelik sözylediği söz.
yunanistan da bir semt adı değildir.
kendi aralarında inanılmaz bir fesatlık söz konusudur. konsomatris'in müşterisinden başka dostu yoktur.