bugün

öncelikle "müslüman aptalları kandırmak için uydurulmuş bir palavradır." kısmından başlayalım.
bu mevzunun müslümanlarla bir ilgisi yok. zaten komünizmin ortaya çıktığı topraklarda ikna edilmesi gereken bir müslüman nüfusu da yoktu. bu, burjuvazi yandaşlarının kendi çıkarlarını gözeterek ortaya attığı bir iddiadır. burjuva sınıfı, kadını bir üretim aracı olarak gördüğünden komünizmdeki "üretim araçlarının ortaklaşa kullanımı" noktasında kadınların da ortaklaşa kullanılacağı gibi hatalı bir çıkarıma varmıştır.
ahlaki değer mevzusuna gelecek olursak...
komünizm daha çok ekonomik nitelik taşıyan bir ideolojidir. haliyle ahlakla ilgili bir yanı yoktur. ahlakın ne olduğunu da tanımlamayayım şimdi burada.

böyle kulaktan dolma bilgilerle de millete bok atmayın. daha eleştirdiğiniz şeyin ne olduğunu bilmeden atıp tutuyorsunuz.
Komünist manifesto 44.maddeden bir bölüm:
Burjuva, karısını, salt bir üretim aracı olarak görüyor. Üretim araçlarının ortaklaşa kullanılacağını duyuyor ve, doğal olarak, ortaklaşa olma yazgısından kadınların da aynı şekilde paylarına düşeni alacaklarından başka bir sonuça varamıyor.

hedeflenen gerçek noktanın, kadınların salt üretim araçları olma durumuna son vermek olduğunu aklına bile getirmiyor.

KALDI Ki, BURJUVALARIMIZIN SÖZÜM ONA KOMÜNiSTLER TARAFINDAN AÇIKÇA VE RESMEN YERLEŞTiRiLECEK OLAN KADINLARIN ORTAKLAŞALIĞI KARŞISINDA GÖSTERDiKLERi ERDEMLi ÖFKEDEN DAHA GÜLÜNÇ HiÇ BiR ŞEY OLAMAZ. KOMÜNiSTLERiN KADINLARIN ORTAKLAŞALIĞINI GETiRMELERiNE GEREK YOKTUR; BU, ÇOK ESKi ZAMANLARDAN BERi ZATEN VAR.

Burjuvalarımız, kendi proleterlerinin karılarını ve kızlarını ellerinin altında bulundurmakla yetinmiyorlar ve resmi fuhşu bir yana bırakırsak, birbirlerinin karılarını baştan çıkarmaktan büyük zevk duyuyorlar.

BURJUVA EVLiLiĞi, GERÇEKTE, EVLi KADINLARDA ORTAKLIK SiSTEMiDiR, VE DOLAYISIYLA KOMÜNiSTLER, OLSA OLSA, KADINLARIN iKiYÜZLÜCE GiZLENMiŞ ORTAKLAŞALIĞI YERiNE AÇIKÇA YASALAŞTIRILMIŞ OLANINI GETiRMEYi iSTEMEKLE SUÇLANABiLiRLER. ZATEN, APAÇIKTIR Ki, BUGÜNKÜ ÜRETiM BiÇiMiNiN KALKMASIYLA BiRLiKTE, BU SiSTEMDEN ÇIKAN KADINLARIN ORTAKLAŞALIĞI DA, YANi RESMi VE ÖZEL FUHUŞ DA KALKACAKTIR.

3. paragrafta her şey apaçık ortada...
gerçek komünizm bu değil.
**
3. sayfa haberlerinin 1. sayfa haber olduğu bol bol tecavüz ve komşunun karısının komşunun erkeğiyle sevgili olduğunu manşetlerden, televizyonlardan sürekli izlediğimize göre çoktan yönetim değişikliğine uğramışız da haberimiz yokmuş..

kim bilir belki de paylaşım sırası henüz bizim mahalleye gelmemiştir ya da başlığı açan arkadaşın mahallesinde yönetim değişmiştir..
Komünizm adına atılmış en büyük iftiradır. ispat edemeyen orospu çocuğudur lan.
Ama sizi de paylaşıyorlar arkadaşlar, öyle kolay değil. (bkz: anladın sen onu) * .
4 kadın alanlar düşünsündür. çevreleri artar fırıldakların.
can dündarı komünist zanneden bir yazarın(!) düşünceleridir.
bir ekonomik sistemin bazı mecralar tarafından çarpıtılıp, cinsiyetçi bir yaklaşımla ortaya sunulmuş ve cahillerce sahiplenilmiş halidir. komünizm üretim araçlarının ve büyük toprakların halka ait olduğu belirli bir kişiye ya da zümreye hizmet etmediği, üretim araç gereçlerinin sahipliği üzerinden başkasının sömürülmediği ekonomik düzendir. bazı arkadaşlar bunun her şeyi paylaşmak olduğunu düşünmüşler ve her zaman olduğu gibi cinsiyetçi bir yaklaşıma bürünmüşler. karılarınızı paylaşacaksınızmış, bacını da paylaş, erkek kardeşini de paylaş,ananı da paylaş, kendini de paylaşacaksın tabii ki bu yaklaşıma göre. Uludağ sözlükte bu gibi başlıklarda öyle cahilce şeyler okuyorsunuz ki, ulan ben burada ne yapıyorum diyorsunuz. biliyoruz ki troll çok ama arkadaşlar azıcık okuyun, lütfen.
Biz eşitlikten yanayız. Kocalarıda paylaşalım.
dincilerin kadınlarla problemi çok büyük. kadınlara ulaşamadıkları için götten yeni dinler ve fikirler uyduruyo ezikler.

her tüürlü konuyu kadın üzerinden değerlendirmeleri, canlı bombaya- bu dünyada bi tane kadını dansa kaldıramamış eziği- 72 huriyle mükafatlandırmaları da bundan.

başka ideolojileri kötüleme şekilleri de kadınlar üzerinden. erkek olarak kim bi zikim olamamışsa, dinci badem falan oluyo.

bu da benim gözlemim.
kaka yesin pis komünistler evet.
tüm marksların bildiği gerçektir. üretim araçlarını burjuvanın elinden proleteryanın eline verecekler. böylece herkes herkesin karısını bir ağaç gibi hür ve bir orman gibi kardeşçesine paylaşacaktır.
ilerici marksistlerin error verdiği gercektir..
süper olay. gelmesine dahi gerek yok. gidin bir komünist parti teşkilatına karısını kız kardeşini paylaşan bir dolu insan var. yıllardır komünist partiye bir gram bile oy çıkmadığı halde inadına nasıl bu kadar sesleri çıkıyor sanıyorsunuz? olay siyasetle alakalı değil sapkınlıkla alakalı.
karısını paylaşmaya can atan dingili sağcı ve muhafazakarların sapkın fanteizisini komünistler üzerinden gidermesidir. her şey ortak olacaktan biri karsını paylaşmayı anlıyorsa o zaman kapitalizmde de hep parayı patronlar götürüyor, o zaman bundan yola çıkarsak senin karını patronun sikecek.

işte bunlar hep mallık.
Olayı çok yanlış anlamak.
Komünizm gelsin ben paylaşacam amk. Yeterki liberal islamdan bi kurtulalım.
karılarını hocalara siktirenlerin iddiası.

bu çocuk kimden şimdi?

- abi hayırlı olsun jeep almışsın.
- yok o hanımın ben daha almadım...
paylaşıyolar la gerçekten. çok yerinde bi tespit. adamın gündemi karı değil değil tek kaşlı piç ve kılışdar.
komünizm bahane.

yenge istiyosa o kadar sen paylaş yine, komünizm gelmez daha. beklemesin boşa.
bu argümana inanan kafalara başkasının karısını sikebilirsin denildiğinde gözü parlayacaktır.
modern komünistlerden çok 1000- 1500 öncesinin komünistlerinin görüşüdür bu karı paylaşma işi.
bu kafa bitmiyor arkadaş, ya trollük yapacaksanız yapın da eğer ciddi ciddi söylüyorsanız iş vallahi çok ciddi.
komünizme gerek yok, kapitalizmin direği bankalar da yıllık paylarından karı dağıtıyorlar duruma göre.