bugün

entry'ler (5338)

anın görüntüsü

görsel
Bana herşey onu hatırlatıyor.

oh carol

Neil sedaka nın insanlığa kazandırdığı enfes parça.

çin halk cumhuriyeti

Pkk ya Rusya dan sonra en çok silah yardımı yapan ikinci ülke. Gerçekleri bilseniz amerikanın ne kadar masum olduğunu görürsünüz.

identity

Bundan böyle baş ucumdaki filmlerden biri. Hayır yani beni benim gibi film tutkunu bir adam nasıl olur da böyle bir filmi yıllardır göz ardı eder. Geç kaldım ama pek pişman sayılmam.

Psikolojik türde gerilim sevenlerin muhakkak listesine alacakları, türünün baş yapıtı olabilecek birşey. Her dakikası gerilim ve heyecan dolu.

--spoiler--
Seni bir portakal bahçesinde gördüm
--spoiler--

gecenin fotoğrafı

görsel

15 ağustos 2018 büyük vestel zammı

(bkz: vestel almıyoruz)

17 ağustos 1999 marmara depremi

Hatırlıyorum o zamanlar beş yaşındaydım. O gece korkmuş uyuyamamıştım. Annem ile beraber uyuyordum. Gece sarsıntı ile beraber annem beni kucakladığı gibi dışarı kaçtık. Ah nasıl bir geceydi.

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

Sözlükte en sevdiğim yazar sildirip üyeliğini gitmiş. Daha bugün farkına vardım. Şimdi sen gittin ben burada naparım.

(bkz: elveda)

ben bu yazıyı sana yazdım

Zaten gerçek değildin. Artık bu saatten sonra sözüm meclisten dışarı.

arap kızları

Ortadoğu coğrafyasının incileridir. Keskin, enfes bakışlı, kusursuz yüz mimikleri ile kanımca tanrının yeryüzüne birer hediyeleridir.

ben bu yazıyı sana yazdım

Neredesin kurban olduğum. Öylesine özledim ki seni acaba başına bir işmi geldi diye diye söyleniyorum. Senin için yanıp tutuşan bir kalp var burada.

ona bir şeyler söyle

Eflatuna boyalı saçlarını okşamak, dudaklarına yapışıp sanki bitmeyecek duygusu ile seninle sevişmek vardı şuan. Bugünde aramadın öldün mü kaldın mı?

muharrem ince

Aday seçildiği gün zaten seçimi kaybetmiş şahıstır. Zira CHP tabanı özellikle Kemal kılıçdaroğlu kazanacağını bilse seni seçermiydi yahu.

(bkz: piyon)

şu an uyumayan yazarların yaptıkları

Onun fotoğraflarına bakıyorum. Yarın aradığında yeni fotoğraf atmasını isteyeceğim.

nasıl hissediyorsun

Sevdiğim kızla konuştum az evvel. Bana öylesine kızgındı ki kalbim çarpıldı davranışlarına. Ancak gene kavuşacağız ümidi verdi bana.

inşirah suresi

Akustik olarak en güzel surelerden biridir ayrıca.

anın görüntüsü

görsel
Hayat sana güzel.

hayalindeki eşin

Ayşe tunalının gençliği gibi keskin bir çehreye sahip, onun gibi nazik bir kadın.

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

Hep yalanlarım yüzünden kaybettim. Sevdiklerim beni bu sebepten terk etti. Ancak ben hiç birine kendi gerçeğimi söyleyemedim. Pişmanım evet gidişlerin bir gelişi vardır ümidi ile yaşıyorum.

insan kaynakları

iş yerinde sanki patronmuş gibi tavır sergilemeleri yokmu insanı uyuz eder resmen. Gereksiz birimdir. Hiç bir işten anlamazlar ama hepsinin amiri niteliğinde hissederler kendilerini. Yürürlükten kaldırılması gereken depertmandır.