bugün

80 öncesi dönemdeki anti propagandalardan biridir. genelde sağcı ve dincilerin çıkarttığı saf insanları kandırmak için kullanılmaktadır.
komünizmi götünden anlamış kişi beyanıdır. Ama bunu diyen kişi çok istiyosa paylaşabilir eşini, sorun yok bizce.
okuduk tan sonra kulaklarımdan çıkan dumanla yoğuşma yaratabileceğim 80 döneminden kalan aklı evvel yalanıdır.
osuruktan önermedir. zerre gerçekliği yoktur. şakirtlerin sıçtığı bir teranedir.
maddecilik ve diyalektik anlayışın hiçbir yerinde böyle bir ibare yoktur. okuyunuz ve okutunuz.
inançlı olan arkadaşlara ikra diyorum. atmayın diyorum, bilip konuşun diyorum.
(bkz: sıçarım kafana)
maddecilik anlayışını götüyle anlayanların saçma beyanıdır. kadın komünistlerce mal olarak görülmez takdir edersiniz ki bu sebeple materyalizmin dışındadır.
arkadaş sanki zorlamı sikecekler kadını karın isterse de sorun sistemde değil sendedir.
(bkz: adamın zorla komünist eden başlıklar)
Şu sözlükteki cehaleti görse, sevgili ilker ortaylı hayatına son verir.
beyinle böyle bir çıkarım yapılmış olamazsın, olmaması lazım sende.
yarı cahilden korkmak gerekir diye boş yere dememişler.
o zaman evlenmeme gerek kalmaz ki dediğim durum. hergün birinin karısıyla birlikte olurum hiç evlenmem.
malını paylaşmaktansa karısını paylaşmaya hevesli çok var. benim sıtkım sıyrıldı insanımızdan. akpnin bir faydası da bu oldu. ak göt kara göt belli oldu.
komünizmi karısını paylaşmak olarak algılayan kafa da iyiymiş.
komünizm sadece topluma ait olan her şeyin paylaşılmasını söyler. sen karını zaten topluma arz ettiysen haklısın. ama öbür türlüsü saçmalıktır. şu 3. sınıf liberal ağızlardan vazgeçin artık. mına goduğumun malları.
yarin yanağından gayrı
paylaşmak için herşeyi

demiş usta.
Bir şeyleri paylaşmaktan allahi kadar korkanlar böyle pis paylaşımlar ile komünizmi kötülemeye çalışıyor. Komünizm karını paylaşmaktır,sosyalizm vatan hainliğidir bla bla.
Cesetimi çiğnemeleri gerekir.
Adam manifestoda diyorki:üretim araçlarını kamulaştıracagız halkın ortak kullanımına sunacagız.Geri kafalı burjuva kadınıda üretim aracı olarak gördügü için bu aptalca söylemi geliştiriyor.Bree geri kafalılar bree ahmaklar..
memlekette şu an dünya kadar swinger aile var. e komünizm gelmedi millet zaten paylaşıyor?
torrent mi bu kardeşim töbe töbe.
komünizm fikri benzeri bir formatta ilk olarak farslar arasında çıktı ve karı paylaşma olayıda bu bozuk fikrin bir parçasıydı.
Tam ben yazacaktım bir arkadaş yazmış "yarin yanağından gayrı" gibi bir söz vardır tabi idiotları ve ucuz trolleri ilgilendirmeyen bir söz bu.
Dinci zırvası.
Kendi varını yoğunu he şekilde namusunu bile birilerine yaranmak için harcadığı için şu devirde herkesi kendi gibi sanar.

"yarin yanağından gayrı
her yerde her şeyde hep beraber"
diyebilmek adına
evlerin
yurtların
dünyaların ve
kozmosun kardeşliği adına."

'...tüm burjuvazi, siz komünistler kadınlarda ortak mülkiyeti getireceksiniz diye koro halinde bağırışıyor.

''burjuva için karısı üretim aracından başka bir şey değildir. üretim araçlarının ortaklaşa kullanılacağını duymuştur ya, bundan doğal olarak, kadınların da sosyalleşmeye (paylaşılmaya -bn-) tabi tutulacağı sonucunu çıkarmıştır.

(......)

''proleterlerin karılarını ve kızlarını el altında bulundurmakla yetinmeyen burjuvalarımız, eğer resmi fuhuş kurumundan yararlanmalarının sözünü etmezsek birbirlerinin karılarını ayartmaktan büyük zevk duyarlar.

''burjuva evliliği, gerçekte, evli kadınlarda ortaklık sistemidir; (...) bugünkü üretim düzeninin ortadan kaldırılmasıyla, bundan doğan, kadında ortaklık, yani resmi ve gayri resmi fuhuş da zorunlu olarak kendiliğinden ortadan kalkacaktır.'' (komünist manifesto, bilim ve sosyalizm yayınları, mart 1976, s. 48-49)

-Engels.
Komünizm gelmese de yerine şeriat da gelse karınızı paylaşacaksınız. Ama karılarınızı paylaşmak sizin için sorun değil sanırım hava hoş size.
ulan böyle bi başlığın altına diyalektikli proleteryalı entry giriyor adam. hayır efendim öyle değil diyor güldüm vallahi. kardeşim sen de geç t.şağını ne uğraşıyorsun parmağını yoruyorsun.
Tövbe sözlük solcularının hıcbırısıde komünizm den anlıyorlarsa. Ulan komünist adam hiç Türkiye nin en büyük tekelcısı olan koç ailesine arkasından methiyeler dızermi? Bakın malum sayfada solcu olduklarını söyleyen adamların koç hakkındaki yorumlarına. Buda sözlüğün samimiyetsiz ergen kişilerce dolu olduğunu gösteriyor kusura bakmayın. Yav baş sermayederı alkışlayan komünist leri burda gördük. E nasıl solcusunuz siz. Aynı bizim dinciler gibi sadece ibadetle meşgul olan tatlı su müslümanlar ı gibi sizde dincilerle uğraşın. Her iki gurupta bir halta yaramaz. Paraya, siyasete, hukuğa değinmeyen kuru kuru inançla yada inanç karşıtı olmayla dünya görüşümü olurmuş. Tam düzenin solcuları ve dıncılerı.
doğrudur.
gerçek komünizm geldiğinde karı soğuğu eşit paylaşacaksınız. biri -10 derecede evinde çıplak uyurken, diğeri poşet evde beş kat kazakla üşümeyecek.