bugün

şunlar burada dursun. nah verirler.

görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
ciddi ciddi noluyor bu ülkeye anlamiyorum. her gun olay mi olur aq.
Medya'da haber değer taşımayan gelişme.

Annan planında ne kaos yaşanmıştı ülkede. Tabi o zamanlar tayyiban rejimi yoktu. Herkes özgürce konuşup eleltiriyodu.
(bkz: uyan mamoş)
böyle bir durumu kimse istemez. kimsenin işine de gelmez. kıbrıs işi çözülürse batı nasıl üstümüze gelecek? kıbrıs'ın huzuru toprak verilip, alınmasıyla çözülmez. kıbrıs adasında rum-türk devletleri birleştirilir ve ortak bir hükümet kurulursa anca o zaman huzur sağlanır. rumlar buna uyar mı? hayır. uysalar bile bu uyum max 4-5 sene sürer adada yine katliamlara başlarlar.

kıbrıs inanılmaz güzel bir ada. kıbrıs'daki türk toprağına yeterli önemi vermemek hükümetin hatası.
Bu daha iyi günlerimiz.
Başkanlık gelince sevri de uygulamaya koyar bunlar.
Akp doneminde verilen 16 ada gibi halkimiz tarafindan sineye cekilecektir.
Kabul edilemez kolay mı aldık be diye çıldırdığım vaka.
halkı sevmiyo diye akdenizin en stratejik noktasını bırakmak gibi bi enayilik göstermediğimizden olabilir, hatta tez elden * * adanın tamamı ele geçirilip türkiye cumhuryeti' ne bağlanmalıdır, zira konumu ile birlikte yer altı kaynaklarıda önemlidir * *.
Rumların vazgeçirme politikasının başarıya ulaşmaya başladığının göstergesi.
100 sene önce çizilmiş misak-ı milli haritasında yer almıyor diye Kıbrıs'ı vermek hiç bir mantığa sığmaz. Yapmayın yahu 100 yılda her şey değişti de kara parçalarının jeopolitik önemleri aynı mı kaldı diplomatik ilişkiler aynı mı kaldı.
anastasiades'e tweet atarak gerekeni yaptığım için endişelenilmemesi gereken durumdur.
korkmayın, ben elimden geleni yapıyorum. bu tweet'imden sonra, rumlar hatasını anlayacaktır:
https://twitter.com/04_se...status/820002675546869761
Büyük ihtimalle kıbrıs federasyonu kurulacak. Şuan halihazırda devam eden kıbrıs görüşmeleri var ve cenevre' de ciddi bir buluşma olacak. Tarafların anlaşıp referandum yapılması bekleniyor. Güney ve kuzey birleşecek yani. Ayrıca türkiye' nin garantörlüğünü istemiyorlar ne ya sallamayın götünüzden. Ülke bizim zaten amk.
bizi istemeyen, nankörlük edip siktir çekenlerden sonra bırakılması düşünülür. ancak orada şehit olanlara da biz nankörlük etmiş oluruz.
bu mental ile yaklaşır isek; güneydoğuyu barzani-talabani çobanına,
doğuyu ermenistana,
kütahya ya kadar olan alanı yunana,
sinop-artvin arası rum potus devleti yapmamız lazım.

üstelik bunu isteyen insanlarımız yokmu sanıyorsunuz? varlar.
eeee, ne yapacağız? verelim efendim.

başka bir arzunuz?

not: muğla antalya hattını konya kadar da avrupa lı bir konsorsiyuma devrederiz. ülke turist girdisi ve turizm geliri ve spor kulüpleri dönem kampları vb. nedenlerle ve tarihi değeri ile eşşiz bir yerdir.