bugün

anastasiades'e tweet atarak gerekeni yaptığım için endişelenilmemesi gereken durumdur.
korkmayın, ben elimden geleni yapıyorum. bu tweet'imden sonra, rumlar hatasını anlayacaktır:
https://twitter.com/04_se...status/820002675546869761
Erbakanın kemikleri sızlıyordur. Hayır girit gibi yapacaklar ve biz garantör olmadığımız için müdahale edemeyeceğiz. Tek yapabileceğimiz muhtemel bir soykırımdan kaçanları ülkemize kabul etmek.

Edit: bu arada bizi ne yaparsak yapalım, bütün vatandaşlar olarak ab ye öpücük versek bile, asla ve asla avrupa birliğine almayacaklar.
şunlar burada dursun. nah verirler.

görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
Medya'da haber değer taşımayan gelişme.

Annan planında ne kaos yaşanmıştı ülkede. Tabi o zamanlar tayyiban rejimi yoktu. Herkes özgürce konuşup eleltiriyodu.
Büyük ihtimalle kıbrıs federasyonu kurulacak. Şuan halihazırda devam eden kıbrıs görüşmeleri var ve cenevre' de ciddi bir buluşma olacak. Tarafların anlaşıp referandum yapılması bekleniyor. Güney ve kuzey birleşecek yani. Ayrıca türkiye' nin garantörlüğünü istemiyorlar ne ya sallamayın götünüzden. Ülke bizim zaten amk.
Akp doneminde verilen 16 ada gibi halkimiz tarafindan sineye cekilecektir.
Çok yanlış bulduğum bir gelişme oysa ki KKTC Kıbrıs kürtlerine verilmeliydi, en azından ortak bir kültürümüz var, aynı kıbleye dönüyoruz.
ak partimiz sayesinde zaten sırtımızda yıllardır kambur olmuş kktc'den kurtulmaktır. hamdolsun.
"patron çıldırdı, ülkede damping". ege adaları filan derken durduramıyoruz.
Kabul edilemez kolay mı aldık be diye çıldırdığım vaka.
sevgili yazarlar kaynaksız iddia ortaya atmalayım. sosyal medyada bir sürü kaynaksız haber dolaşmakta. kaynağını da entryde belirtin ki herkes iddianın ne olup ne olmadığını görsün.
caktirmadan rise ve trabzon u da pontus diye itelesek krizi firsata donusturmus oluruz bence.
böyle bir durumu kimse istemez. kimsenin işine de gelmez. kıbrıs işi çözülürse batı nasıl üstümüze gelecek? kıbrıs'ın huzuru toprak verilip, alınmasıyla çözülmez. kıbrıs adasında rum-türk devletleri birleştirilir ve ortak bir hükümet kurulursa anca o zaman huzur sağlanır. rumlar buna uyar mı? hayır. uysalar bile bu uyum max 4-5 sene sürer adada yine katliamlara başlarlar.

kıbrıs inanılmaz güzel bir ada. kıbrıs'daki türk toprağına yeterli önemi vermemek hükümetin hatası.
Bu daha iyi günlerimiz.
Başkanlık gelince sevri de uygulamaya koyar bunlar.
Rauf Denktaşı alaşağı etmek için uğraşanlar tarafından artık nerdeyse başarılmış olay.
ciddi ciddi noluyor bu ülkeye anlamiyorum. her gun olay mi olur aq.
Rumların vazgeçirme politikasının başarıya ulaşmaya başladığının göstergesi.
100 sene önce çizilmiş misak-ı milli haritasında yer almıyor diye Kıbrıs'ı vermek hiç bir mantığa sığmaz. Yapmayın yahu 100 yılda her şey değişti de kara parçalarının jeopolitik önemleri aynı mı kaldı diplomatik ilişkiler aynı mı kaldı.
bizi istemeyen, nankörlük edip siktir çekenlerden sonra bırakılması düşünülür. ancak orada şehit olanlara da biz nankörlük etmiş oluruz.
türkiye için en hayırlısı olur. referandum olsa oyum evettir.

kktc bölgesi misak-ı milli içinde olmadığından verilirse türkiye'nin geri kalanı için sorun olmaz. istenemez. istenirse cevabı az çok herkes tahmin edebilir.
taviz tavizi doğurur. sen orayı verirsin ertesi gün doğuyu isterler. onu da verdin diyelim, kalan bölümün doğusunu isterler... bu böyle sürer gider.
zamanında filistin'i vermeyen abdülhamit gibi pişman olmamak için yapılacak en doğru adım. zaten kıbrıslı türkler bize işgalci diye bakıyorlar iyilik yaramaz bunlara. bu milletin parasını boşuna hibe filan etmeyin. onlar çoktan rum gibi yaşamaya başlamışlar...
sayın sözlük ahalisi ukalalık olarak algılamaz ise bir noktayı hatırlatmakta fayda var.

komple kıbrıs, türkiyenin kara parçasıdır. siyasi-idari-sosyolojik hatta biolojik olarak toprak-canlı çeşidini incelerseniz görürsünüz.
bunu ben faşizan bir ruh hali ile yada amale imanı ile demiyorum. uluslar arası ilişkilerde, siyasi-idari heyetlerin yazışmaları ve devletlerin onayladığı bir anlaşmadan bahsediyorum. hele ki çarpıcı bir örnek olması için kıbrıs da bulunan maraş bölgesini yerleşime açma davasını incelerseniz görürsünüz.

aynı zamanda kıbrıs uluslar arası anlaşmaların tecavüz edildiği yatak tır. ve kanunsuzluk resmi olarak kıbrıs da bilerek ab ve rum kesimince tescil edilmiş ve bunu inkar etmemektedirler.
Anlamsız bir düşüncedir. Kıbrıs bugüne kadar bize zarar vermiş olabilir. bunun için vatan toprağını satmanın bi manası yok anlamıda yok. O zaman diyarbakırıda verelim,Hakkariyi de verelim, Şırnağı da verelim,Van'ıda verelim, ağrı'yı ve kars'ıda azerbaycana verelim, Bunlar bizim sorunlu şehirlerimiz. Olurmu Öyle şey hiç iyice AB'nin kuklasımı olalım.
kangren olmuş kolu kesip atmaktır. olm kıbrıs bugüne kadar bu ülkeye zarardan başka bir şey vermedi lan tarihsizler sizi.