bugün

avrupa birliği yolunda atılacak en asil adımlardan birisidir.

kktc, türkiye cumhuriyeti'nin olumlu her hareketini ters tepki ile karşılıyor. hiçbir zaman türkiye cumhuriyeti'ne güleryüz sergilemiyor. diplomatik olarak da bu böyle, insan ilişkilerinde de. vallahi de billahi de ne türk insanını, ne türkiye cumhuriyeti'ni sevmiyorlar. kalpleri yunandan yanadır.

neden hala o kirli adaya asker gönderiyoruz, neden hala o krili adaya milyon dolarla gönderiyoruz allah aşkına.
(bkz: uyan mamoş)
verdiğimizin 2.günü rumlar'ın tecavüzlerine maruz kaldıklarında tek yardım isteyecekleri ülke türkiye olacağı için tarihin tekerrür edip iyice akıllanmaları adına mantıklı bir öneridir.
annesine babasından başka koca aramayı, bulmayı düşünen evlat söylemidir.

kktc türkiye'nin bir parçasıdır. onu peşkeş çekmek şerefsizlerin haddine değildir...
halkı sevmiyo diye akdenizin en stratejik noktasını bırakmak gibi bi enayilik göstermediğimizden olabilir, hatta tez elden * * adanın tamamı ele geçirilip türkiye cumhuryeti' ne bağlanmalıdır, zira konumu ile birlikte yer altı kaynaklarıda önemlidir * *.
bu mental ile yaklaşır isek; güneydoğuyu barzani-talabani çobanına,
doğuyu ermenistana,
kütahya ya kadar olan alanı yunana,
sinop-artvin arası rum potus devleti yapmamız lazım.

üstelik bunu isteyen insanlarımız yokmu sanıyorsunuz? varlar.
eeee, ne yapacağız? verelim efendim.

başka bir arzunuz?

not: muğla antalya hattını konya kadar da avrupa lı bir konsorsiyuma devrederiz. ülke turist girdisi ve turizm geliri ve spor kulüpleri dönem kampları vb. nedenlerle ve tarihi değeri ile eşşiz bir yerdir.
kıbrıs toprağı bizim olmadığı için bu önerme mantık hatası içeriyor. biz topraklarımızın bekçisiyiz, emanettir o topraklar bize. biz dedelerimizden aldık torunlarımıza bırakacağız. o toprakların tapusu kandır, bugün için pahalıya korunsa bile.
saçma sıçmık bir fikrimsidir.

(bkz: al hadji nin rumlara verilmesi)
kangren olmuş kolu kesip atmaktır. olm kıbrıs bugüne kadar bu ülkeye zarardan başka bir şey vermedi lan tarihsizler sizi.
Anlamsız bir düşüncedir. Kıbrıs bugüne kadar bize zarar vermiş olabilir. bunun için vatan toprağını satmanın bi manası yok anlamıda yok. O zaman diyarbakırıda verelim,Hakkariyi de verelim, Şırnağı da verelim,Van'ıda verelim, ağrı'yı ve kars'ıda azerbaycana verelim, Bunlar bizim sorunlu şehirlerimiz. Olurmu Öyle şey hiç iyice AB'nin kuklasımı olalım.
sayın sözlük ahalisi ukalalık olarak algılamaz ise bir noktayı hatırlatmakta fayda var.

komple kıbrıs, türkiyenin kara parçasıdır. siyasi-idari-sosyolojik hatta biolojik olarak toprak-canlı çeşidini incelerseniz görürsünüz.
bunu ben faşizan bir ruh hali ile yada amale imanı ile demiyorum. uluslar arası ilişkilerde, siyasi-idari heyetlerin yazışmaları ve devletlerin onayladığı bir anlaşmadan bahsediyorum. hele ki çarpıcı bir örnek olması için kıbrıs da bulunan maraş bölgesini yerleşime açma davasını incelerseniz görürsünüz.

aynı zamanda kıbrıs uluslar arası anlaşmaların tecavüz edildiği yatak tır. ve kanunsuzluk resmi olarak kıbrıs da bilerek ab ve rum kesimince tescil edilmiş ve bunu inkar etmemektedirler.
zamanında filistin'i vermeyen abdülhamit gibi pişman olmamak için yapılacak en doğru adım. zaten kıbrıslı türkler bize işgalci diye bakıyorlar iyilik yaramaz bunlara. bu milletin parasını boşuna hibe filan etmeyin. onlar çoktan rum gibi yaşamaya başlamışlar...
taviz tavizi doğurur. sen orayı verirsin ertesi gün doğuyu isterler. onu da verdin diyelim, kalan bölümün doğusunu isterler... bu böyle sürer gider.
türkiye için en hayırlısı olur. referandum olsa oyum evettir.

kktc bölgesi misak-ı milli içinde olmadığından verilirse türkiye'nin geri kalanı için sorun olmaz. istenemez. istenirse cevabı az çok herkes tahmin edebilir.
bizi istemeyen, nankörlük edip siktir çekenlerden sonra bırakılması düşünülür. ancak orada şehit olanlara da biz nankörlük etmiş oluruz.
100 sene önce çizilmiş misak-ı milli haritasında yer almıyor diye Kıbrıs'ı vermek hiç bir mantığa sığmaz. Yapmayın yahu 100 yılda her şey değişti de kara parçalarının jeopolitik önemleri aynı mı kaldı diplomatik ilişkiler aynı mı kaldı.
Rumların vazgeçirme politikasının başarıya ulaşmaya başladığının göstergesi.
ciddi ciddi noluyor bu ülkeye anlamiyorum. her gun olay mi olur aq.
Rauf Denktaşı alaşağı etmek için uğraşanlar tarafından artık nerdeyse başarılmış olay.
Bu daha iyi günlerimiz.
Başkanlık gelince sevri de uygulamaya koyar bunlar.
böyle bir durumu kimse istemez. kimsenin işine de gelmez. kıbrıs işi çözülürse batı nasıl üstümüze gelecek? kıbrıs'ın huzuru toprak verilip, alınmasıyla çözülmez. kıbrıs adasında rum-türk devletleri birleştirilir ve ortak bir hükümet kurulursa anca o zaman huzur sağlanır. rumlar buna uyar mı? hayır. uysalar bile bu uyum max 4-5 sene sürer adada yine katliamlara başlarlar.

kıbrıs inanılmaz güzel bir ada. kıbrıs'daki türk toprağına yeterli önemi vermemek hükümetin hatası.
caktirmadan rise ve trabzon u da pontus diye itelesek krizi firsata donusturmus oluruz bence.
sevgili yazarlar kaynaksız iddia ortaya atmalayım. sosyal medyada bir sürü kaynaksız haber dolaşmakta. kaynağını da entryde belirtin ki herkes iddianın ne olup ne olmadığını görsün.
Kabul edilemez kolay mı aldık be diye çıldırdığım vaka.
"patron çıldırdı, ülkede damping". ege adaları filan derken durduramıyoruz.
güncel Önemli Başlıklar