bugün

game of thrones dizisinde khal drogonun eşi olan taş hatun.
emilia clarke canlandırmaktadır.
görsel
büyüleyici bir güzelliğe sahip kadın.
game of thrones dizisinin ilk bölümlerini izlerken 'bu kıza herhalde paso çakacaklar' dedirtmiştir kendileri.
2. sezon finaliyle önümüzdeki sezon ortalığı sikerteceğini açık açık belirtmiş taş hatun..

(bkz: daenerys targaryen)
game of thrones'u izleme sebebi hatun.

(bkz: emilia clarke)
Jon ile birlikte Demir Taht'a oturmalarını umduğum karakter.*
güzelliğiyle büyüleyen ejderhaların anası.

http://galeri.uludagsozluk.com/g/khaleesi/
dragonları ile 3. sezonda ortalığın aaq beklediğim hatun kişisi.

(bkz: sarıydı marıydı iyi karıydı)
bataryası bitmiş fotoğraf makinesi gibidir, kimseyi çekemez.
götü yere yakın sarışın kız.

abisi tarafından ''avrupai bir başlık parası'' na satılan, ardından kocasını insan yapan yetmezmiş gibi ondan 3 tane de nur topu gibi ejderha doğuran orta çağ ''feriha''sıdır.
Sanki Kilitbahir Khaleesi amk.
Eşinin ünvanı khal; ekle peşine eşi anlamında -eesi oldu mu Khaleesi.
Evet. Kelime oyunlarını seviyorum.
Daenerys Targaryen... ateşin zarar veremediği kadın...

(bkz: mother of dragons).
akgezenleri tek durdurabilecek kişidir, göz kamaştırıcı bir güzelliğe sahiptir, sarışın sevmeyenlerin bile ağzının suyunu akıtmayı başarır.
Ejderhalar artık çakmaktan daha çok ateş çıkarır oldu, khaleesi onları çok acaip şekillerde kullanacak gibi geliyor bana. ve ayrıca, o nasıl bir güzelliktir dedirtir insana cinsiyet farketmeden.
Kaliese Spencer 400 metre engellide jamaikalı bayan atlet.
muhabbet kuşuma koyduğum isim.
unutmanada: http://yfrog.com/z/h64sygwj
''yalarım'' saygılar.
en sevdigim karakterlerden biri. dizide ilk gordugumde oha melek gibi kiz diye biraz buyuk bir tepki vermeme neden olmustu. daenarys targaryen, baslarda abisinden korkan kucuk kiz gibi gorunse de khal drogoyla evlenince guclu bir kadin haline gelmistir.
aşk <3

daha da ergenleşip, çirkinleşebilirim hatta. Çünkü bu kadına cidden aşığım arkadaş. emilia clarke'a değil ama aşkım, tamamen khaleesi'ye. Güzelliği ve karakteri birleştiği zaman oluyor ancak, yoksa istemez kuru kuru emilia clarke. Kadın dediğin khaleesi gibi olacak.
(bkz: #19200935)
ilk başlarda zayıf, aptal ve korkak sandığım fakat 3. sezon 4. bölümünde beni göt etmiş demir tahtın talibidir.

edit: eşek olduğum için spoiler işareti koymayı unuttum. spoiler yiyenler, sövmeyin tamam.

--spoiler--
ejderhaları büyüyünce durdurulamaz bir güç olacaktır.
--spoiler--
tahtın gerçek varisidir. diğerlerinin aksine hazır bulunuşçu değilde adeta küllerinden doğan asil hatun.
s03e04 ün finalindeki müzikle acayip gaza geldiğim hatun. müziği bilenler varsa pm lesinler de yasal yollardan download edelim.
merhametli kişiliğinin yanında yamuk yapanı sıçırtmayı bilen zeki kadın. bir de tahtın gerçek varisi
yenir ki bu.