bugün

Game of thones isimli dizideki en güzel karakter. Oynayan aktristin fotolarını gördüm hiç benzemiyor kendisine.
Targaeyen ailesine mensup bu kızceğiz, abisinin ölümünden sonra tahtın asıl sahibidir. Khal Drogo yla mutlu bir evlilikleri vardır.
--spoiler--
sezon finalinde omuzlarında üç adet ejderha ile arzı endam eden müstakbel westeros kraliçesi.
--spoiler--

(bkz: Emilia Clarke)
a clash of kings'den öğrendiğimiz kadarıyla ejderhalarının adını Viserion, Rhaegal ve Drogon koymuş kişi.
hem gerçek hem mecaz anlamda da çok ateşli bir kadındır kendisi.
khal drogo nun life nın moon u, yürek hoplatan, melaikedir. ayrıca o tatlılığının, hümanistliğinin altında gizlediği bir mazoşist, psikopat bir karakteri var ara sıra kontrol edemiyor falan... bir de zorla evlendirildiği drogo ya ciddi ciddi aşık oldu bu galiba.
narin görüntüsünün altında mangal gibi yürek taşıyan game of thrones karakteri latif hatun.

--spoiler--
koca bir aygır yüreğini kusmadan bir oturuşta yeme gibi hareketleri başararak kocasının sert kavmine kendini kabul ettirmektedir.
--spoiler--
kardeşini katlettiren ahlaksız kadın!
beygirli fotoğrafını 3 aydır masaüstümde tuttuğum dünya güzeli.
ejdarhalarını tarkan stili tut oğlum diyecek mi diye merak ettiren taş hatun.
ateşe girip 3 adet yavru ejderhayla çıkan targaryen sülalesinin yaşayan son üyesi, veliahtı, prensesi, herşeyi...(duvardaki ucube gözcü de targaryenlerden ama o artık bu dünyayı bitirmiş öbür taraftan kemiriyor)
şimdi daenerys bacımız 2. sezonda ejderhalarıyla beraber ortalığın amına koyacaktır bu kesin, üstelik memlekette herkes birbiriyle savaşta. starklar ile bir ittifaka giderse lannister sülalesinin sonunu getirebilirler.
Game of thrones da kafası kesilen, karnı deşilen onca insan dururken kendisine acıdığım tek karakter. Özellikle ilk bölümlerinde khal drogo yla girmek zorunda kaldığı cinsel ilişki sırasında 'Oha lan hayvan gibi adam minicik kıza... Cık cık cık yazık.' diye içimden geçirmiştim. Her ne kadar sonraları bu ilişkiden zevk almaya başlamış olsa da benim içim acıyor kızcağıza.
1.sezonun finalinde çoşan abla.ilk baş ezik karakter gibi başladığı dizide aslında en önemli rolün kendisinde bittiğini cümle aleme göstermiştir.
bir kaç sezon ya da dizi bitiminde kraliçe olmasını beklediğim karakterdir. kararını aldı ve kan hakkı olan tahtı istemektedir.
game of thrones adlı dizinin sonradan yırtıcılaşan kadın karakteri.
targeryen usulü ensest evlilik yapmak yerine dothrakilere satılan , gerçek ejderha kanı taşıyan son targaryen.
seriye ejderhalarıyla renk katan karakter.

(bkz: mother of dragons)
insanda saçını beyaza boyatma isteği uyandıran dizi karateri.

lannester'ların ebesini sikeceğine canı-gönülden inanıyorum.
sürekli tripcan modda dolanan ejderhaların anası. hatun drogo'ya satıldıktan sonraki hayal kırıklığından bu yana iyice kafayı kırdı yemin ederim. oydu buydu khal bu akşamda beni döverek domaltacak, aha adam oldu, yok olmadı, vay yiğidim öldü, aha ejderha doğdu, lan göt gibi tozun toprağın içinde kaldık, napcam lan ben, bizi şehre alacaklar, yok la almayacaklar, aha ejderha kayboldu diye diye diye şu an ben gemiye binip tahta oturacam modunda kafayı kırdı ablamız.
--spoiler--
bence 3 ejderha, 10000 lannister' ı yoğh eder.
--spoiler--
ekrana her gelişinde kendimi kaybediyorum. gelse bırak okulu gel kaçalım buralarda dese peşinden arkamda bütün dünyayı bırakmaya razı olacağım kadındır.
bence saçını boyatmalı, şöyle açık kızıl felan, daş olur öyle.

not: la açık kızıl diye renk vardır umarım.
ejderhalar büyüse de sefere çıksak dediğim hatun. alacağız o demir tahtı.
ecderhalarıyla farkını ortaya koyan müthiş güzel hatun. *
ilginç bir şekilde ilerleyen hikayesinin ikinci bir Westeros fethiyle sonlanacağı kesin. Ancak ve ancak o fethi esas ilginç kılacak olan, aynen 300 yıl önce Aegon the Conqueror'un yaptığı şekilde tekrar edeceği. 300 yıl önce Aegon'un da 3 ejderhası vardı. En büyükleri olan siyah Balerion the Black Dread'e kendi bindi. Yanına aynı zamanda eşleri olan 2 kızkardeşini de aldı. Güzeller güzeli Rhaenys Targaryen, yeşil ejder Meraxes'e sürerken büyük bir savaşçı olan Visenya Targaryen de altın rengi olan Vhagar'a bindi.

Şimdi Daenerys Targaryen'in de 3 ejderhası var. Bunlardan da biri siyah, biri yeşil ve biri altın rengi. Yine siyah olan(drogon), Aegon'da olduğu gibi kendisine en sadık olanı. House of the Undying'de gördüğü Rhaegar Targaryen hayali ona "Ejderhanın 3 başı var, bir tane daha olmalı" derken hem Targaryen bayrağını kastetmiş hem de geçmiş fetihe benzetme yaparak kendisini, hala hayatta olan yeğeni Aegon Targaryen ve son olarak Lyanna Stark'ın Rhaegar'dan olan oğlu Jon Snow'u kastetmiştir. Ikinci fetihte muhtemelen Daenerys Drogon'u, Aegon Rhaegal'ı ve Jon Snow da Viserion'u sürecek ve Westeros tekrar birleştirilecektir.
ikinci sezon boyunca yer yer kezban davranışları sergilese de kendisine duyduğum derin aşk hiç bitmiyor. kezabanken bile çok seksi lan !
kusursuz bir vücuda ve yüze sahip bir hatunken bazı kızların hala ehe 5 santim uzunum ondan demelerine şaşıyorum. lan istersen 20 santim uzun ol kadının yüzünü ve vücudunu görmüyor musun. 3 bölüm sonunda vardığım gözlemlere dayanarak söylüyorum çoğu türk kızına dişliğini sorgulatacak bir hatundur kendisi. ayrıca kendisi diziye başlama sebebimdir.