bugün

entry'ler (2476)

riemann toplami

bir fonksiyonda eğrinin altında kalan alan diktörtgenlere bölünerek, bu dikdörtgenlerin alanları toplamıyla fonksiyon eğrisinin altında kalan bölgenin yaklaşık alanı bulunur. buna riemann sum denir. diktörtgenler eşit aralıklarla seçilmişse buna düzgün riemann toplamı, eşit aralık ile seçilmemişse düzgün olmayan riemann toplamı denir.

ismini bernhard riemann den almıştır.

dört farklı yöntemi vardır; sağ ve sol yöntemleri, her bir alt aralık içindeki sol ve sağ sınır noktalarını kullanır. maksimum ve minimum yöntemleri ise her bir alt aralık içindeki en büyük ve en küçük değerli sınır noktalarını kullanır. toplamların değerleri, alt aralıklar sol-üstten sağ-alta yarılandıkça yakınsamaya başlar.

henry gantt

tam adı Henry Laurence Gantt olan amerikan mühendis ve proje yönetimi danışmanı. gantt chart ile ünlü olmuştur.

gantt dizgesi

henry gantt tarafından proje bilgilerini ve ilerleyişini gösterme aracı olarak, yaklaşık olarak 1910 yılında geliştirilmiştir. 1915 diyenler de mevcut.

bir projedeki belirli görevlerin koordinasyonunda, planlanmasında ve izlenmesinde yardımcı olan programın grafiksel bir gösterimini sağlar. proje yönetimi, bir projenin her bileşenini organize etmeyi, planlamayı ve yönetmeyi içerir. grafiğin sol tarafında faaliyetlerin bir listesi vardır. en üstte de uygun bir zaman çizelgesi yer alır.Her çubuk bir etkinliği temsil eder. Çubuğun konumu ve tarihi, etkinliğin başlangıç ​​ve bitiş tarihlerini yansıtır.

ilk başta, gantt chart hazırlamak zahmetli bir işti. Bir proje her değiştiğinde, insanlar tüm haritayı yeniden çizmek veya değiştirmek zorunda kaldı. Bu kullanışlılığını sınırladı.
teknoloji sayesinde günümüzde gantt chart kolayca oluşturabilir, güncelleyebilir ve yazdırabiliriz.

https://www.ganttproject.biz

berat albayrak ın nerede olması

anlatım bozukluğundan dolayı beni rahatsız eden başlık.

(bkz: ben türkçe bilmeyen)

adı bilmediğimiz bir adada mojito yudumluyor da olabilir, ağzı burnu kırılmış pipetle çorba içiyor da olabilir biryerlerde, emin olduğum tek şey hiçbirşey içmese bile kesinlikle birşeyler içiyordur bi'yerlerde.

meraklı köfteci filmindeki kızın bıyıkları

o zamanlar sir ağda yok tabi.

(bkz: hey gidi günler)

abla prof muş new jersey de, almıştır bıyığını çoktaan.

ben biraz kiloluyum ehe

yemeksepeti puanını saklamak için kurulmaya mecbur kalınmış bir gibi cümle sanki. üzdü.

göbeğim patlayacak yardım

gözlerim görevinden affını talep edecekti görsele bakınca, neyseki kısa süreli bi maruziyet yaşadım. bim den 6 lı soda al, hepsini iç. ama senin göbek kısa vadeli yemekten gibi değil de sanki uzun zamandır yağ bağlamış gibi, sen bilirsin tabi...

ojeyi leke kalmadan çıkarmanın püf noktası

(bkz: olmaz olsun böyle püf nokta)

altına base kat uygulayın oeje sürmeden önce, düzgün bir asetonla gayet düzgün çıkar, vazelin işine bulaşmayın arkadaşlar.

hiç efendi ibne olmaması

ibne demeyelimde hetero olmayan erkek diyelim, ama gerçekten hiç efendisine denk gelmedim, hetero yönelimi olmayan dişilerde gözlemlemediğim bir durum söz konusu erkeklerde; illa ben burdayım kahkahası ve aşırı hareketler, hiçbir duyguyu hiçbir davranışı normal sınırlanda yaşayamıyorlar hep abartı oluyor illaki. dişilerde durum böyle değil gayet normal yaşamlarını sürdürebiliyorlar.

bu saatte matkap çalıştırmak

görsel
görsel gayet açıklayıcı olduğundan bir şey yazmıyorum.

gavur amı gibi

an itibariyle istanbul u tanımlayabilir de, güvenemiyorum da bokta çıkabilir.

don almayı bilmeyen hatun

(bkz: siri en yakın kompedan nerede)

mavi donunu kendi getiren adamın yavuklusu olabilir, güvenemiyorum da...

ülkemde taytınan miniylen gezen kız istemiyorum

iki yüzlü yobaz beyanı.
lan istemiyorum dediğin hatunları yolda görünce anadolu çomarı gibi salya akıtmayı biliyorsun, hoşuna gidiyor ama karını kapatıyorsun.

'ülkemde' ikiyüzlü yavşaklar yaşamasın istiyorum.

(bkz: valla bizde ortam böyle yarraam)

ygs 2015

daha eve varıp ayaklarımı uzatamadan soruların bir kısmı açıklandı. bu ne hız lan.

http://ads.milliyet.cubecdn.net/YGS_2015.pdf

sabah sabah rammstein dinlemek

her sabah yaptığımdır. rosentot dinlemeden uyanmış olduğumun farkına varamıyorum resmen.

2 ocak

bir gün sonrası günberi tarihidir.

depresyona iyi gelen aktiviteler

league of legends oynamayı onayladım tavsiye ediyorum. depresyondan çıkıp hızınızı alamıyor sinir hastası oluyorsunuz.

facebookta kıza atılacak ilk mesaj

(bkz: herşeyin hayırlısı whatsapp var mı canısı)

şaka tabi lan gerçekte favorim uyudun mu*

hangi çizgifilm karakteri olurdunuz

garfield pozisyonu kapıldıysa;

(bkz: johnny bravo)

yada regular show daki mordecai ve rigby ikilisinden biri. hatta çak beşlik hayalet bile olabilirim.

denize bırakılan şişe içerisine yazılacak not

ergenseniz : sana girsin olabilir.

adam denizde içinde not olan şişe bulmuş, hevesle açıyor nota bak.

(bkz: hevesinizi baltalayan balta)