bugün

(bkz: karayip korsanları)
köpeğin denilenden bir bok anlamaması gibi bir bakışla poz veren angut kuşu misali oyuncu. ne lan o ağız? sosyal mesaj mı veriyorsun yavrum? kapat o ağzı bir kere, gözler de bön bakmasın!
Güzel kadın ama sıkı saç toplamak yakışmıyor, zira alnı biraz büyük.
Bir de fazla zayıf ve geniş omuz-sıfır meme kombinasyonuna sahip.
Bir özelliği de, esmer olmasına rağmen roman uyarlaması dönem filmlerinde sarışın olarak betimlenmiş kişileri canlandırmasıdır. *
"Twitter hesabı açtığımda sadece 12 saat dayanabildim. Sanki bir okul bahçesinin ortasında duruyormuşum gibi hissettim. Hayatımın bana özel kalmasını seviyorum."
Çok donuk bakıyor. Ki bence onu güzel yapan şey de bu.
2002 de çevirdiği bend ıt like beckham la * üne kavuşan güzel aktris.

diğer filmleri:
the hole(delik) 2001
bend it like becham (hayatımın çalımı) 2002
pirates of the caribbean:the curse of the black pearl(karayip korsanları:siyah incinin laneti) 2003
love actually (aşk her yerde) 2003
king arthur (kral arthur) 2004
domino 2005
pride & prejudice (aşk ve gurur) 2005
pirates of caribbean 2:dead man's chest(karayip korsanları 2:ölü adamın sandığı) 2006
kendine has gülüşü olan aktrisler ve kendine has oyunculuğu olan aktrisler kategorilerine birinci sıradan giriş yapacak olan ingiliz aktris.
(bkz: severek izliyoruz)
2005 yılında en iyi kadın oyuncu dalında oscar'a aday gösterildiğini öğrendikten sonra verdiği röportajlarda, "umarım ödülü bana vermezler, daha oyunculuğumun bunu haketmediğini düşünüyorum, benden çok daha nitelikli oyuncular var, onlar kazansın" diyerek herkesi şaşırtmış, bence çoook iyi bir oyuncu olan ingiliz aktrist.
en son last night adlı başarılı bulduğum filmde izlediğim aktristir. aksanı, yüzü, oyunculuğu falan çok hoştur; ama fazlaca zayıftır. rahatsız edici türden.
atonement filmindeki yeşil elbisesiyle beni benden almış aktrist.
http://www.film.gen.tr/fi....cfm?fid=2513&picno=8 *
küçük yaşlarda okuma yazmayı öğrenememesinin sebebi, disleksik olmasıymış. 13 yaşına kadar özel bir gözlükle okuyabilen knightley, ergenlik çağında düzgün bir şekilde okumayabilmeyi öğrenebilmiş.
görsel
çok masum ve şirin bir yüze sahip şeker oyuncu. sırf varlığı için bile izlenesidir rol aldığı filmler.
hollywood'da çekilen hemen hemen her tarihi filmde esas kız rolü kapan hatun. bu tarz filmlerde o kadar çok oynamıştır ki insanda anasının karnından korseli elbiseyle doğmuş hissi uyandırır. hatta allah inandırsın 1 gün bu hatunu günümüzde geçen 1 filmde izledim de kendisini kot pantolonlu görünce dedim bacağı filan da varmış bu hatunun. oyunculuğu şahane olmasa da iyidir, sıradışı 1 görselliğe sahiptir filan işte.
insan değildir kendisi, resmen cennetten düşmüş bir melektir...

özellikle domino adlı filmde canlandırdığı "domino harvey" karakteriyle kendine hayran kalınmasına neden olmuştur.