bugün

yaklaşık 4 sene önce starda yayımlanan nejat işlerle başak köklükayanın oynadığı entrikalarla dolu diziydi. *********
Sonu gelmeden biten ve izleyenleri (mesela beni) bu yüzden delirten, kaliteli oyuncuların yer aldıgı yerli pembe dizi...
süper oyunculara, müziklere senaryoya sahip mükemmel bir diziydi.bir daha böyle kadro toplanmaz kolay kolay.
Birçok kişi tarafından Pembe dizi gibi görüldüğü ve hak ettiği ilgiyi göremediği için kaldırılan müzikler,mekanlar,oyuncu kadrosu ve çekim kalitesi bakımında gayet başarılı bulduğum ama ne yazık ki sonu gelmeden biten bir dizi idi.Ona pembe dizi diyenler şimdi yayınlanan düz mantık dizileri seyrediyorlar o ayrı.

Yapım şirketi için Böcek yapım
asla aynı anda olmayacak iki duygu. zaten ikisi aynı anda varsa o ilişkinin bitmesi yakındır.
dallas`ın yandan yemiş versiyonu olan dizi. nejat işler ailenin üvey aldığı evlatlık rolünde oynuyordu ve babasının karısıyla yatıyordu. kaynanada durumu çakıyor ama belli etmiyordu hiç kimseye. medya patronu olan ailenin babası tam bir hödüktü. şimdilik bunları hatırlıyorum güzel bir yapımdı.
tolga çevik'i ilk kez gördüğüm, nejat işler, yıldız kenter, başak köklükaya gibi önemli oyuncuların yer aldığı diziydi.
birbirleri ile sürekli mücadele halinde olan iki kavram. diğerini sakinleştiren her zaman kazançlı çıkar.
aşkı bastıran tek ve naçizane özellik gurur olsa gerek. aşk ve gurur bir arada ne yazık ki olamıyor. hele bir de hayatınızda en önem verdiğiniz şeylerden biri gururunuz ise asla aşkınızı yaşayamazsınız. aşk ödün vermeyi gerektirir. gurur ise kendinden hiç bir zaman ödün vermez. aşık olduğunuz kişi her gün karşınızda durur anacak gururunuz izin vermez ona bunları açıklamanıza. içinizde sizi yemesine izin verirsiniz. zamanla duygularınızı kaybedersiniz ve robot hayatı yaşamaya başlarsınız. sonra zaman geçer kaybedersiniz aşkınızı daha göremezsiniz. başta yerim ben o gururu dersiniz. ne yaptım ben allahım sürekli dilinizde olur. ancak yaşınız belli bir olgunluğa geldiğinde ise kafanız artık bu durumu çözer. yaptığınız en asil davranıştır evet belki kaybetmişinizdir aşkınızı, sevdiğinizi ama elde ettiğiniz şeye paha biçilemeyecektir. belki mutlu olamayacaksınızdır belki hep yalnız kalacaksınızdır kalabalığın içinde. ama hiç bir şey kırılmış gururunuzun açtığı yarayı iyileştirmeye yetmez. gurur sizde kabuk bağlamayan yaralar açar. ve yaralar içinde ömrünüzü tamamlarsınız.
(bkz: pride and prejudice)
(bkz: aklimda adin/#3063640)
ikisinin de birbirini yok edebilecek kadar güçe sahip olan, insana has yoğun ve hisli duygu yumağı.
birine sahipken diğerine sahip olmanın imkansızlaştığı iki ayrı hede.
aşkla savaşmak için elinizdeki en güçlü silahtır. kıran kırana , kanlı bi savaş olacaktır .hangisi kazanırsa kazansın açılan yara bereler hiçbizaman onulmayacaktır.
(bkz: pride and prejudice)
ayşegül aldinç olduğu için bir zamanlar severek izlediğim dizi.
ahmet selçuk ilkan şiiridir.

Nereden bilecektin seni sevdiğimi
Hiç fısıldamadım ki kulaklarına aşkımı
Senin için
Günlerce gecelerce ağladım
Nereden bilecektin
Hiç silmedim ki yanında gözyaşlarımı..
aşkın olduğu yerde gurur son bulur.
ateş ile barut gibidir. ateşi seçersen yanar, barutu seçersen patlarsın.
bir zamanların harika dizisi. o dizi yok şimdi ama aklıma kazınmış sahneleri var. çok başarılıydı. müzikler müthişti... kadro kaliteliydi. seneryo sağlamdı... ne yazık ki reyting kurbanı oldu.

sonradan not: yanlız dikkat ettim de güzel betimlemeler yapmışım.
müthiş müzikler, kaliteli kadro, sağlam seneryo.
(bkz: baş harf uyumuna dikkat)
aşkta gurur olmaz.
Orijinal ismi Pride and Prejudice olup zevkle izlediğim kaliteli bir film.

görsel
jane austen tarafından yazılmış gurur ve önyargı kitabının filmi. aşkın sadeliğini ve asilliğini anlatan bir film. çok hoştur, izlenmelidir.
dizisi değil de aşk üzerine izlediğim klişelerden farklı filmdi...ama yine de aşk yansıtıldığı kadar asil değil hayatta dedirtmiştir ki aşk dedin mi karmaşaya eşittir hayatın her alanındaki...vesselam.
teomanın 9.albümünün isimi.