bugün

Dünyanın en güzel yüzlü erkeğidir.
''gözleri harbi güzelmiş lan pesevenkin'' dediğim genelde oynadığı filmlerde bir yerleri yamulan,hollywood'un gelişmekte olan aktörlerinden..
filmografisi ve biyografisine bu linkten

http://www.imdb.com/name/nm0001467/

fotoğraflarına bu linkten
http://movies.yahoo.com/s...hotoid=550932&intl=us

ulaşılabilinen,requiem for a dream filmindeki performansıyla gönüllerde taht kurmuş aktör.
requiem for a dream'de oyunculuğuna hayran bırakan, ama o filmi hatırladıkça da mosmor kolu insanın gözünün önüne gelip, içini burkan oyuncu. * *
cameron diaz'ın eski nişanlısıdır efenim bu çocuk.
az hasarla kendini kurtarmıştır cameron diaz'dan.
(bkz: lord of war) da da çok güzel bir oyunculuk ortaya koyan bir aktör.
bir de grubu vardır ki abisiyle kurduğu, oyunculuğu kadar iyi sesi olduğunu gösterdiği.buyrun bakın efendim. http://www.thirtysecondstomars.com/
elmacık kemikleri johnny depp'i aratmaz, gözlerinin rengi çok enteresandır öyle alışılmış mavilerden değil insanı içine çeker, oyunculuğu zaten su götürmez bahsetmiyorum bile herkesin kolay kolay gösteremeyeceği bir performans sergilemiştir requiem for a dream adlı şaheserde...

(bkz: erkek güzeli)

edit:daha derine inip araştırmaya karar verince şu mükemmel vidyosunu bulmuşumdur

http://www.youtube.com/watch?v=00FMoawsTGY
ne dediği pek anlaşılmıyor ama bir insan bu kadar mı tatlı güler bu kadar mı tatlı "i got to go"** dedirttiren monitöre sarılma isteğinin zirvesine çıkmanızı sağlayan bir video...

(bkz: hastası olduk)
30 seconds to marsgrubuyla müzik zirvelerini zorlayan ama klibinde filmlerinden daha tipsiz görünen sahsiyet.
görsel
(bkz: aman yarabbi)
fight club' un babyfacesi.

--spoiler--
- neden öyle sert vurdun?
- bir güzelliği mahvetmenin nasıl olacağını merak ettim.
--spoiler--
türk gençliğinin, onun requiem for a dream deki eroin bağımlısı harry rolü ile tanıdığı yakışıklı bir holywood aktörü dür. genelde nerde itilmiş, eroinman rolü varsa jared leto bu konuda bir numaradır. bu da onun oyunculuk kariyerinin bayağı ama etkili olduğunun bir göstergesidir.
26 aralık 1971 doğumlu olmasına rağmen, her daim yaşından genç gösteren yakışıklı aktör. bir dergiye verdiği röportajda, boş durumdaki bir eve girip bir koltukta saatlerce oturmanın, gençliğinde en büyük zevklerinden biri olduğunu itiraf etmiştir. john lennon' a suikast gerçekleştiren mark david chapman' ı canlandıracağı chapter 27 için bol bol yiyerek kilo almıştır.
isminin britney spears, lindsay lohan, ashley olsen gibi unlulerle anilmasi uzerine en aptal kadinlarla birlikte olma gibi bir sorunu oldugunu dusunmeye basladigim aktor olmustur kendileri..
10 parmağında 10 marifet olan adamdır kendisi. iyi oyunculuk, iyi vokal, iyi söz yazarlığı. daha ne olsun. darısı bizim tırt yıldızların başına.
oyunculukta müzik kariyerinden daha başarılı olduğunu düşündüğüm güzel yüzlü insan.
ilk olarak, my so called life filmindeki jordan catalano rolü ile sinema dünyasına adımını atan amerikalı aktör. scarlett johansson ve cameron diaz ile birliktelikleri bulunan jeto, aynı zamanda 30 seconds to mars grubunda çalmaktadır.
gerçekten yakışıklı diyebileceğim tek erkek. platonik aşkım ,herşeyim.
sadece dış görüntüsü değil, adam elini attığı her işde başarılı .. tanışmak için herşeyi yapabileceğim tek insan.
binbir surat bir insandır. her filminde farklı bir imajı olur. bazen filmde onun oynayıp oynamadığını bile anlamayabilirsiniz. *
people dergisi tarafindan 1996 ve 1997 yillarinda yapilan siralamada en guzel 50 insan arasina girmistir.
başarılı, yakışıklı, güzel yüzlü, güzel gözlü oyuncu, müzisyen.
"ve tanrı erkeği yarattı" derken hiç te abartı olmayacaktır. bir insan 4/4 lük olur mu? demekki oluyormuş. kimisi yalnızca güzelliğini kullanır bu adam ise güzelliği kadar yeteneğinide konuşturmayı başarıyor.

ayrıca the kill, beautifull lie parçaları dinlenilesidir.
oyunculuğundan çok 30 seconds to mars ile ve müziğiyle ön planda olmasını istediğim insan. kendisine "oyunculuğun iyi eyvallah da o nası bir sestir kardeşim bize ondan lazım, bize yeni şarkılar lazım. son albümü 2005'te çıkardın, 2 sene oldu. hayır kastın mı var canımıza ne bekletiyosun" demek istemekteyim. o harika sesiylen seslendirdiği parçalardan birkaçı için;
(bkz: from yesterday)
(bkz: r evolve)
(bkz: the kill)
(bkz: a beautiful lie)
ilkin urban legends adlı kıytırık filmle dikkatleri çekmiştir. benim için zirvesi hala requiem for a dream'dir.
''allah ım ben bu herifi nereden tanıyorum nereden tanıyorum'' ların sonunda kafa patlatıp bulduğum büyük iskender in en sevgilisi. bebek yüzlü, dünya üzerinde kalemin en çok yakıştığı erkekelerden biri.
lord of war filminde nicolas cage'in toz bağımlısı biraderini de oynamıştır. silah kaçakçısı, pis işlerle uğraşan bir karakterin kardeşi olarak senaryo gereği ilahi adalet işte kardeşinden çıkar anlayışına kurban gitmiştir.