bugün

uludağ yazarının sorunu
uykusuzluk yani insomnia hastaligina yakalanmis kisi.
yeterli miktar ve kalitede uyku uyunamaması anlamına gelen uykusuzluk hastalığı 'insomnia'dan muzdarip olan kişi.hitler de hayatının son dönemlerinde şiddetli insomniac mış.ayrıca al pacinonun insomniac olduğu 2002 yılında gösterime girmiş olan filminde kendisine robin williams,hilary swank eşlik eder.insomnia yüzünden zihni bulanan al pacino hatayla ortağını öldürür,sonrası bunalım.bence iyi film
aşmış anketör, azimli sözlük yazarı, değerli insan.
bu gidişle yakında yakalanacağım * ve nickime ilham kaynağı olmuş uykusuzluk hastalığından muzdarip kişidir..*
iki hafta sadece okuma ve oylama işiyle uğraştığım sözlükte ilginç bakış açılı, uzlaşmacı, düzgün bir uslup sahibi yazar olarak göze çarpmayı başarmıştır. sözlük için ciddi bir kazançtır. okunması tavsiye edilir.
tanistigima memnun oldugumu soylemeyi ihmal ettigim yazar insani.*
zirveyi "uykum geldi, ben yatayim artik" diyerek terketmesiyle, siradisi bir insomniac oldugu kanaatine varmamiza sebep olmustur.** *
sahip olduğum köşem börekçi salonunun midye masası amiri. mardinli olmayan çakma midyeci. onunla camlı plaza alıcağımız iş ortağı. * *
seri eksi oy veren ibnenin hışmına uğramış yazar kişisidir.

herkes kendi ibnesini bilir, ben de bilmekteyim pek tabi ki. söylenecek tek söz; ey dillere destan ibne, o sana "batan" entry'ler eksileyerek çıkmıyor bünyeden haberin olsun..hadi devam et şimdi..

edit: yalnız takdir ettim, ibne de olsan "mustafa kemal atatürk" başlığına girdiğim entry'yi eksilememişsin. bazı ibneler onu da yapıyor.
bu sözlükte iyiki varmış dediğim sözlük kişisi.*
mustafa kemal ataturk hakkinda yazdiklarinin disinda siirleriyle de dikkat cekmis, tarafimdan girdigi entryler takibe alinmis bol bol oylanmis yazar.
izmir de sözlük zirvesinde tanıştığım, yaşından olgun, çoktan aşmış yazar kişisi.
Robert De Niro ve Hillary Swank in başrollerinde oynadıkları polisiye film. (bkz: insomnia)
tam bir striker. yahu bir insan nasıl olur da hiçbir ortayı sektirmez kardeşim. hepsi mi gol olur. ahahaa. **
ben sevdim bu insomniaci.. hem gozleri de enthusiasm'la parliyo.* uykusuz falan ama piril piril gozler.. cin gibi masallah.
an itibariyle kendisi sozluk akademik duzey sinirini yukari cekme gayretinde. sessiz olun.. cocuk ders calisiyo! *
ilk müşterim, ilk dinleyicimdir kendisi...bu sebeple barcelona-madrid-bilboa'yı kapsayan 4 gün 3 gece tatil kazanmıştır. en yakın fırsatta göndereceğiz uzak diyarlara.
sözlükten çok radyo uludag da bulunan yazar. bizi yalnız bırakmadıgı için teşekkürleri bir borç bildiğim uuser.
batı tarafından bir esinti geliyor. sanki bize huzur getiriyor gibi, aydınlığı kucaklatıyor bizlere. gaza gelip çamura atlamamam için bir engel oluyor önümde yeri geldiğinde.
tanım mı nerde ?
sensin olm o esinti. *
belki ifade edemiyorum sevgimi senin yapabildiğin gibi. nedense hafif kalıyor hangi cümleyi kurmayı denesem. o yüzden suskunluğum karşında.
ama biliyorum anlıyorsun gözlerimden; köşeyi dönüp yanına geldiğim anda; bütün kötü geçen günü unutup, seni karşımda görmenin verdiği mutluluğu. varlığın gün geçtikçe anlam kazanıyor bende. herşeyim oluyorsun gün be gün.
iyiki varsın, iyiki hayatımdasın...
seni seviyorum... * * *
aşkı bilen kibar insan. yaşadığı gibi ifade etmesini de biliyor. aşklarını doya doya yaşamaları dileğiyle buradan cece'ye de selam ederim.
"derler ki, hayatınızın aşkınızı bulduğunuzda zaman dururmuş.."

seninleyim, sendeyim.

ne bir adım eksik
ne de bir fazla;
zamanın durduğu yerdeyim. *
uzun süredir belli periyotlar halinde hal hatır soruştuğumuz yazar.
artık biraz daha sık görüşüyoruz ve diliyorum ki daim olur.
gayet efendi, düzgün düşünen ve esprili bir arkadaş.
ama bu onun midyeci olduğu gerçeğini değiştirir mi? * * *
kardeş kelimesi aklıma geliyor bunun nickini gördükce;

- lan evil şu bebe ne yazmış lan rte başlığına
- hadi dalalım
- oke

2 dakika sonra.....

- hahahha kendi başlığına sığınmış avarel
- basın açıklaması yapmaya alıştı zaten

herp burda ol lan, sen kıymetlisin, nice yeni 14 ocak'lara...

- arkadaşı cece'nin yanına alıyoruz, buyrun şu da ikramımız
radyo uludağ daki yayınlarımda beni yanlız bırakmayan sadık dinleyicilerden. *
nedense ilerde moderatör olacakmış gibi geliyor bana. yakışır da hani, demedi demeyin.
nice yıllara...