bugün

bir de hipokondriyak vardır.
green day'in 1995'te çıkardığı albüm. albümdeki şarkılar:

1. armatage shanks
2. brat
3. stuck with me
4. geek stink breath
5. no pride
6. bab's uvula who?
7. 86
8. panic song
9. stuart and the ave
10. brain stew
11. jaded
12. westbound sign
13. tight wad hill
14. walking contradiction
4-5 ay'dır sözlüğe uğramayan yazar.
(#8889113)

helal olsun yazaridir.
tek bir entry ile helal olsun dedirtmistir.
takipteyiz efenim.
daha -de ekinin yazımından bihaber olan, türkçe yazmayı bilmeyen ve bir de utanmadan kendisini yazar sayma talihsizliğinde bulunabilmiş ergenlere sadece gülen yazardır.

dedim ya, götüyle gülmektedir hem de.

potsal falan derken beynini yemiş iyice; yazık, günah yemin ederim.
(bkz: #9331698) kendisini takip ettiğime dair bir rüyaya kapılmış olan yazar.
kendisinin takipçisi olabilmek için en azından sağlam bir düşünce sistemine tanık olabilmem gerekmektedir.

ayrıca kendisine basit matematik hakkında birşeyler öğretebileceğimi düşünüyorum.

survivor a ve dğerlerine girdiğim entry sayısı birkaç yüzden ibarettir. gelelim matematik kısmına, 1000-400= 600 , nerede bu 600 entry?

böylesine iddalı bir entry den sonra takip edeyim bari , nasıl şeylerden bahsetmiş , ne gibi engin faaliyetlerde bulunmuş...

koskoca bir boşluk ile karşılaşınca insan ürperiyor... kendimi uzayın sonsuz karanlığında büyük bir huzur ile dolarken buldum.

yazdığı entrylere matematiksel olarak 1 dersek bu 1 den "potsalı övmediği" entry leri yani 1 i çıkarınca elde ettiğimiz sonuç 1-1=0 yani hiçlik...

ha belki kendi kendine büyük bir bilge olabilir , ama bizimlede paylaşsın bizden esirgemesin yüce irfanını... yoksa yazar olmanın mantığı nedir ki?

yada daha basit düşünelim , yanılmıyorsam "neden başlığım altında 100 lerce entry yok? neden beni kimse tanımıyor?" düşüncesi ile "bir kaç saldırıda bulunayımda şanım yürüsün" demiş olması muhtemel.
güzel bir entwine şarkısı.

thru the vagabond life....
modern bir söylem geliştirdiğini sanıp kendisine saldıran ak sakallı şakirtlere rektumu ile gülmektedir kendileri.

dünün ergen şakirtlerinin bugünün tatlı su demokratları olması da pek bir manidardır tabi.

gelelim modernite ve oruç paradigmasında tarih sorgulamasına;

yazar kişisi, konu entry'sinde oruç tutmayanlar dövülüyor dememiş, izmir'de oruç tutmayanlar dövülmüyor demiştir. bununla da kendi köhne şehirlerindeki görünmez zincirleri olan cemaat-aile-mahalle baskısı altında yaşadığını zanneden, ışık evlerinde risale-i nur okuyarak hayatı çözdüğünü sanan, demokrasi anlayışı kendine demokratlıktan öte gitmeyen insan yığınları ile yaşadığı şehrin farkını ortaya koymaktır. gördüğümüz kadarı ile başarmıştır da, zira ağzından salyalar saçarak kendinden olmayana sataşmaktan başkaca bir meziyeti olmayan yeni nesil akıl ergeni tayfa mesajı almış görünmektedir.

hep diyorum, hiç bıkmadan da diyeceğim. bu ülkenin sorunu üslup sorunudur. daha kafasından geçen fikri adam gibi bir üslupla söylemekten aciz adamlara, ne desen laf-ı güzaf.

kumunuzda oynayınız efendim, sakalınızı sıvazlaya sıvazlaya.

not : ayrıca "ınsomniac" değil "insomniac".
(bkz: #9325540) hala oruç tutmayanların dövüldüğünü sanacak kadar halktan kopuk , 12 eylül darbesinde kullanılan "oruç tutmamış , dövmüşler yaaa, hemen ordu gelsin kurtarsın bizi" sloganını kullandığını farketmeyecek kadar çağ dışı bir yazar.

modern sloganlar kullan diyeceğim kendisine... ama düşününce modern sloganları yoktur kendilerinin. 1950 den beri aynı nakarat...
iyi uyumalar dilediğim yazmaz.
(#9302938) nolu entrysi ile seviyeli bir yazı stiliyle gözlerimizi yaşartmıştır. tebrik ediyorum.
(#9061337) ayarıyla beşiktaşımın transferlerini bir türlü hazmedeyen fenerlileri bir köşeye oturtmuş olan güzide yazar.
(bkz: insomniac)
hazımsızlıktanda öte saplantılarını ve ideolojik sıkışmalarını sözlük ilkeleri edebiyatıyla ezber sıralayarak perdelemeye çalışan yazardır.

(bkz: kendi dediğine kendin inanmıyorsun ki)
ideolojik hazımsızlıklarını ilke diye pazarlamaya çalışan yazar.
hoşgelmiş. koştursun efenim.
uyku yerine uludağ sözlükte sabahlama durumu.
uykusuzluk hastaligi ozellikle sahurda ac olmak icin uyumayip bunu aliskanlik haline getirirseniz buna davet cikarmis oluyorsunuz.
uykusuzluk çeken insanların hastalığına verilen addır. çoğu kişi insomniac değildir sadece kafasına bir şey taktığı için uyuyamaz. ama gerçekten bu hastalığa yakalananlar sadece doktor kontrolünde ilaç kullanarak uyuyabilirler.
sözlük formatını unutup başlığa karşılık forum havasında cevap veren yazar. başlığa cevap değil başlığı açıklayan entry girilmelidir. karşı teziniz konuyla ilgili ise bir başka başlık açılıp bakınız verilir.
(#5059657)

sözlüğü forum olmaktan kurtaralım derneği bu entry yakın zamanda kendini imha edecektir
dookie'nin başarısına ulaşamamış, green day'in 4. albümü. hem müzikal hem de ticari açıdan oldukça sönük bir albüm. ayrıca bir albüm yaptık, 12 milyon sattı ve tüm dünya ne yapsak alır psikolojisiyle de yapılmış olabilir ve bu da böylesi bi sonuç ortaya çıkarmış olabilir.
yine billy joe armstrong'un vokali için dinlemekteyiz.
1903. nesil yazar. kutlu olsun!
1 mayıs'şa ilgili başlıklarda gözüme ilişen iyi entrylerin sahibi yazar. ne güzel yazmış dediğim anda altta insomniac adını görünce daha bir mutlu oldum. sözlüğe dönüşüyle mutlu etmiş yazar.
uzun zaman sonra sözlüğe tekrar girip "aa insomniac da buradaydı" diyerek hakkında girilen entry'leri okumayı şimdi bitirdiğim, şu anda nerde olduğunu, ne yaptığını merak ettiğim yazar.*
sözlüğe geri dönüşüyle bizleri sevindirmiş, göz göz göztepeli yazar.