bugün

sizin birden mutlu olmanızı sağlayan anlardır.

mesela: lisedeki hocamı kaç zamandır, bir sene mi iki sene mi aramamışım. bu kadir gecesinde aradım. telefonu açan olmadı. sonra hemen hocam beni aradı. "fuzuli nasılsın?" dei. evet çok basit bir şey görünebilir ama, o hocanızın sizin numaranızı silmemesi, sizi hala öğrenci sanıp telefonu açmayıp kendisinin sizi araması, aradıktan sonra da sizinle artık bir büyük gibi -ki büyüküz galiba artık * - dertleşmesi ve yazıya aktarılamayan küçük anlardır bu mutluluk anları.
annemin ve babamın tatile gidecek olmaları ve evin boşlugundan faydalanma durumları anlarsınız yaa..
sevdiceği düşünmek.
ondan mesaj geldiğini görmek.
hiç beklemediğin bir sınavı kazanmak, çocuk sahibi olmak.
Hiç tahmin etmezken arkadaslarınızla onunla karşılaştığınızda , gidip konuşmak , hal hatır sormak. Aylardır görmemişken birden karşına çıkması sizin, sizi bir anda en mutlu insan yapabilir.
bundan 1448 yıl önce, * yoğun bir iş temposunda sıkıntıyla cebelleşirken, karşılıklı inattan, 2 gündür konuşmadığınız, triplerden tirplere koştuğunuz,yine karşılıklı gider yaptığınız sevgilinin, sessizliğe daha fazla dayanamayıp, size her zamanki hitap şekli "aşk" diye seslenip, mail kutunuza da usulcacık bırakmış olduğu şarkıya rastlayıp, gülümsemeye başladığınız andır. şarkıda şöyle bir şeydi hatırda kalan.

http://fizy.com/tr#s/1aib11
babanın elinde çikolatayla gelmesi.
Paramın çok, borcumun olmadığı anlar... Var mı lan öyle bir an?
sonbaharda akşam üstü güneşin batmasına yakın, sararmış ve yere düşmüş yaprakların, birer ikişer katlı müstakil evlerin arasındaki boş caddenin ya da sokağın manzarası. (bu aralar başka bir şey yok)
iddia kuponunun tutması.
kolalı jelibon. net.
görmenin ne kadar önemli olduğunu anladığım anlardır.
annenizin gece üstünüzü örtmesi.

not:mutluluk veren anlar zaten hayata dairdir. başlıkta anlatım bozukluğu var.
mesela bugün gittiğim partyde hiç beklemediğim platoniğimi gördüm arkadaş. mutluluk budur. küçük ama etkili.
öpülerek uyandırılmak.
Anne baba tarafından "Allah razı olsun senden "diye sıvazlanarak dua edilmesi.
sevgilinizin kalbinize dokunan sözlerini işittiğiniz her dakika. onu hissettiğiniz her dakika.
tabii, sevgiliniz eski sevgiliye dönüştükten sonra geriye bakıp düşündüğünüzde bu anlar ağzınıza da sıçabiliyor.
iki browniyi üst üste koyup ısırmak. yoktur böyle bir mutluluk.
kocaman bir çikolatalı pastayı sevdiklerinle yiyip bitirmek.
banka hesabında 30 lira civarı para var sanarken an itibarıyla 82 lira olduğunu öğrenmek. heyecandan banka hesabının açık olduğu sekmeyle beraber 2-3 sekme daha kapattım lan. elim ayağım titredi.

hemen yemeksepetine girip kebap söylüyorum. lilililili.

edit: la çoh sevindim öyle böyle değil.
Bir eti cin reklamındada dendiği gibi:Sen pazar zannederken aslında cumadır ya....
onun sana "meleğim" demesi.
kışın başında montun cebinde para bulmak. çok mutlu ediyo lan beni.
yağmur yağdığı an, yağmurluğu kapıp dışarıda sırılsıklam olmanız.

bu sayede de yıkanmış oldum, o kadar pis değilim.