bugün

haklı çıkmak.
Annemin sarılması.
görsel
Metroda bu kitabı bulduğum andır. Gerçekten çok naif ve çok güzel bir fikir. Ben de hem bu kitapla hem de başka kitaplarla devam ettirmek istiyorum bu döngüyü.
akşam yemeği telaşı eşliğinde tüm ailenin toplanması. bir bebeğin size gülümsemesi. sevdiğin kişi tarafından aynı şekilde sevinmekte hayata dair mutluluk veren an'lardan birisidir bence.
Sevdiğin ile birlikte düşünce karmaşasından kurtulup huzuru hissettiğin anlar...

görsel
Tüm evi detaylı şekilde temizleyip, duşunu alıp çamaşırları da makinaya attıktan sonra kahveni içerken dinlendiğin o kısa an.
bayram sabahi aileyle kahvalti yapmak.
Yerli malı haftası nedeniyle altın günü masasına dönen öğretmen odası.
sağlığın sıhhatinin yerinde, annenin babanın kardeşinin yanında, yediğinin önünde, yemediğinin arkanda, sıcak bir yuvanın içinde olduğunu hatırladığın anlar. çok şükür.
beklenen kargonun gelmesi evet. biri bana hediye almış kadar seviniyorum sözlük.
Kanallari gezerken mac özetleri ne denk gelmek.
hoşlaşılan kızla yemeğe çıkmak olabilir bence.
birinin benim işimi benim yerime yapmış olması.

mesela ben yoğunluktan kendimi yırttığım bir zamanda "x işini ben hallettim bir de onunla uğraşma" dediği an.
böyle al pamuklara sar onu. kuş sütüyle besle.
Sabah kahvaltısıyla duruyorken annenin arayıp "kısır yaptım yanında da çay var, nerde kaldın" dediği an.
metrobüste yer kaptım.

görsel
Yaşıtlarımla kendimi kıyaslamama sebep olan anlardır..

Bir örnekle anlatıyım.
'Beni seviyor musun?' sorusunun ardından gelen cevap 'evet' yerine 'seni seviyorum' olduğu andır.

En yakın arkadaşım dün gece 11 yıl önce büyük Bi aşkla tutulduğu sevgilisiyle birbirlerine 'söz' dediler aileler huzurunda.

Sanırım ikimizin mutluluğu eşdeğer.

Çünkü muhtemelen 11 yıllık büyük bir aşkım olsa dahi aile huzurunda bir söz olamicak.

Aile sözü olamayışı hüzün değil asla, bugün bana seni seviyorum diyebilmesi en büyük mutluluktu.

Annemin hep söylediği Bi söz vardır. Daha doğrusu Tolstoy'un sözü.

Tolstoy'a Nasıl Mutlu oluyorsun? Diye sorduklarında şu cevabı vermiş. 'sahip olduğum şeylere sevinerek, sahip olmadıklarımı düşünmeyerek'
(bkz: yok ki)
küçük kuzenime sabah kahvaltısı yaptırdıktan sonra ansızın gözlerimin içine bakıp "abi seni çok seviyorum" diyip yanağımdan öpmesi.hâlâ unutamadım.
görsel

şu resme bakmak bile bana mutluluk veriyor.
Akşam yorgun arğın gelirken küçük çocukların iyi aksamlar abi demesi.
-Cuma akşamından itibaren giriş yapılan her hafta sonu.
-Çay koyulup kurabiye ile film izlenen her an.
- Gece yüzüme vuran her tatlı esintide.
-Kedinin mırıltısını yanımda hissettiğimde.
-Güzel bi ses duyduğum her an.
-Olumlu insanlarla karşılaştığım zaman.
-iyilik yaptığım insanların mutluluğunu uzaktan izlediğimde.
-insanlara verdiğim fikirleri hayatlarına uyguladıklarını ve daha mutlu yaşadıklarını gördüğümde.
-Zamanın kıymetini bilen her kişi her an mutludur. Evren kimsenin kötülüğünü istemez.
sevgilinin sarıldığı an, sevgilin olmayanın sarıldığı an, ikisinin bir arada olduğu an.
diş fırçaladığında.
çiş yaptığında.
çilek yediğinde.
depresyonda değilsen nefes aldığın pek çok andır.
alarm kurmadan yatılan her akşam.
alarm sesi olmadan uyanılan her sabah.
alarm kötüdür.
Kesinlikle bir çocuk gülüşü bir çocuk öpüşü bir çocuk sevişi gerçek çıkarsız temiz.
görsel

Şu minnakın gülüşünü gördüğüm anlardır.