bugün

"Gökyüzünde yıldızlar kadar sayısız olan hayallerimiz, gerçekleşmeyi bekleyen mücevherlerdir." - "Gizli Bahçe", S. 56
gerçekleşmez.
Kazananlar hata yapmayanlar değil, asla pes etmeyenlerdir.
(...) Hayallerinin peşinden koşmanın da bir bedeli vardır. Lakin bu bedel, hiçbir şey yaşamayan kişilerin ödedikleri kadar yüksek değildir. Çünkü hayatlarını yaşamayanlar, bir gün dönüp geçmişlerine baktıklarında, kendi yüreklerinin: "Hayatımı boşa harcadım." dediğini duyarlar (...)

(Aldatmak - Paulo Coelho, s.226)
Hayaller, gökyüzü misali, sınırsız, gerçekler bir nehir gibi, çağlasada, yatağına bağımlı.
görsel

sonu gelmeyen bir yol gibi, içimdeki sessizlikler...
kanayan umutlarım,
yankılanan kelimelerim,
yazmadığım, yazamadığım nefesim.
Bir çok hayalım daha gerçekleşmedi, bir kısmının boş olduğunun farkına vardım. Büyük çoğunluğundan ben vazgeçtim. Güzel bir hayalim daha var ve kavuşacağıma inanıyorum.
normalde: dünya turu, uçak atlayışı,popüler sarkici olmak,şöhret olmak...

Türkiyede: evlenmek,ev almak, mobilya takımını yenilemek,araba almak.

hayat, hayallerle başlar.
Hayaller.... insanların tesellisidir. insanlar hayallerde özgürdür. Ruh özgürdür, beden özgürdür, düşünce özgürdür. Gercek dünya öyle mi? Hepimizde bir pranga var. Hepimiz kapitalizmin modern kölesi iken bu karanlıkta aydınlatan bir fenerdir hayaller. Ruhun gıdasıdır hayaller. Hayaller olmasa dünya hiç çekilecek bir yer olmazdı.
nur içinde yatsın o güzel hayaller...
görsel
hayaller güzel de peki ya hayatlar ?
insana en büyük zorluklarda bile güç veren, insanın beyninde yarattığı, ulaşmayı hedefledigi dünyadır hayaller.

Hayallere ulaşıldığında gelen haz ise henüz tadamadığım bir şeydir.

Ama hayal kırıklığı hepimizce malum ne yazık ki.

Her şeye rağmen hayallere devam...
bir insanın ruhunu görmek istiyorsanız, hayallerini sorun.
vazgeçildiği an en acı ya da en tatlı an'dır. hayaller insanı yoruyor. bende yoruldum patron, beni de yaz o yorgunlar listesine.
Her zaman gerçeğinden güzeldirler.
mutlu bir ailemin olması.

ama gerçekleşmeyecek biliyorum. kurduğum hiçbir hayal gerçekleşmez benim.
ayın sonunu düşünmeden yaşamak.

eskiden hayallerim farklıydı be,
şimdi bütün hayallerim ay sonu derdinden geçiyor.
Ulan gerçek olsun artık sunlar 21 yaşına geldim ve hala asla gerçekleşmeyecek hayallerle yaşıyorum be, acı olan su gerçekleşmeyeceğini yeni anliyorum.
Bu dünyadan siktirolup cennete gitmek.
Gidip bir cafede oturup kahve içerken kitap okumak dışarıda yağmur yağıyor, ortalık sessiz.

Gerçekte olan dışarıyı sel basmış millet sağa sola kaçışıyor, cafede son ses müzik, oturduğun yer bok gibi. Hiç hayallerle gerçekler bir olmuyor amk.
Hayallerimizi göğe koyup yansımasını bekleriz, halbuki hayallerimiz yakamozdur ayağımızın altında bulunur.
yakamoz ayın denize yansıması değil, denizde yaşayan tek hücreli bir canlıdır.
görsel
Ellerimi dolduran gerçekler. gece gündüz düşlediğim tek gerçek bu. huzurlu bir gülüşe dönüşen Yaptığınla gurur duymak.
Resimler hayaler param parça *
Yanıbaşımda şömine, elimde sıcak bir fincan bergamot çayı, kucağımda Camus'un romanı, sağ yanımda mır mır iran kedim, tam karşımda camlı kapıların ardında karlar altında kış bahçesi ama ortalık yine kuş cıvıltısı dolu, her taraf sessiz, sıcacık, şirketi sattım satalı para derdime de son vermi...

neyse, 500T'den herkese selamlar.