bugün

badem in şarkısı.
sözleri:
duslerimde yalnız kalmak cok zordu
hayallerim benim icin oyundu
hayaller birer birer
kapimi calip girdiler
sonra da terk edip gittiler
gozlerimden bir damla yas suzuldu
umutlarim hayallere donustu
hayaller birer birer
kapimi calip girdiler
yalniz kalmak bir oyundu
hayaller birer birer
kapimi calip girdiler
Tutunulan hayaller vardır bazen hani, en yoğun günlerinizde, en bunaltıcı anlarınızda elinizde olan hayaller. Olmayacak, gerçekleşmeyecek olsa bile size enerji veren, mutluluk katan hayaller...
Yıkıldılar desem onlar?
Bak şimdi etrafına, hayallerin yıkıldı gördün mü?
Aynı mı herşey? evet dimi. aynı... Sadece bir enerji eksik, bir renk kayıp. o da geri gelir nasılsa değil mi?
hayal kırıklıklarından ölünseydi insan ömrü bir kaç yıl sürerdi zaten.
Hayaller güzeldir hem. Gerçekleşmek zorunda değilller ki her zaman. Hiç gerçekleşmiyor olsalar bile en az biri olacak diye bir şey yok. Tuttuğun dilekler de yerine gelmez zaten her vakit. Hayal kur, hayalini izle. Üçüncü kişi ol hayalindeki. izle kendini. O hayali yaşarkenki mutluluğu gör, o gülümsemedeki enerjikliği, o bakışlardaki sevgiyi hisset. Hayal kur, hayalinin yaşamasını izle. Yıkıldığında altında kalan sen değil izlediğin olsun. Sen "ben seyirciydim" de çekil kenara, gerçekleri yaşa.
Hayalinde yaşat bir çok şeyi. Yaşayamadığın varsa hayalinde yaşasın, herşeyi tatmış ol hayalinde. Hayallerine aşık ol ama karşılık bekleme. Platonik takıl.
Hayal kırıklarından kendine yeni bir hayal yapabilirsin ayrıca. Onlar çok kolay kaynaşırlar birbirlerine. Eskisinden daha bile güzel olur bazen. Her zaman değil ama olur işte arada bir. Hem zaten kırık bir hayalden daha iyi değil midir yenisi?

hayallerimde yaşattım, izledim. Beklenmedik anda gelen bir kaza kurşunu ile parampaça olan hayalin kırıkları saplandı bedenine, canı yandı, yüzü değişti, ruhu titredi, üşüme geldi.
kimi insanların yaşama tutunma aracıdır hayaller.sadece oldugu düşlenerek yaşanan,kimsenin bilmedigi gizli mabetleridir.kimi insanın,ve o kişi biliyordur.olmalıdır,olmasına engel yoktur,olacaktır.o hayal bile degildir. sadece gelecegin bugünden düşünülmesidir.ama fatih baba ne söylemiş (bkz: hayat bana yalan söyledi)
hangimizin yoktu ki ? o pembe masallardaki prensesler değil miydik biz? kapımıa aniden gelen aşkn tutkusuna hangizimiz kapılmadı? babaennem dedem annem babam kim suçlayabilir ki sevdik diye bizi? kalbimizde ki kelebek öleceğini bile bile uçmadı mı ? ve geri kendi elleriyle mezara girmedi mi ? hayalerimiz vardı bizim hala var içimizde uçmayı bekleyen kelebeklerimiz var umutlarımız var kırılsada kalbimiz yeniden doğmak ruhumuzda var....
varlıkla yokluk arası gidip gelme sebebidirler.
içte büyüyüp gidenlerin yokluğuna inat hızla gelişen, uyumadan önce, uyandıktan sonra duygu yoğunluğuna göre insanı içine sürükleyen tuhaflık.
radyoda duyduğum bir şarkının sözlerini hemen cep telefonuma aklımda kaldığı kadarıyla yazdım 3-5 kelime, çook sonra googleda aradım bugün bulabildim, kiminmiş neymiş bu şarkı,,
haydut adlı kendilerini pek de başarılı gelecek bekleyen bir grubun cici bi şarkısıymış. ilk dinlemede, hiç bilmediim halde beni hayran bırakabilmiş bravo.
işte sözler:

Hayaller kuruyorum birer birer
Hiç sormuyorum kendime neler
Duruyorum bakıyorum etrafıma
Hiçbir şey anlamamış kimseler

Hayaller kuruyorum birer birer
Hiç sormuyorum kendime neler
Duruyorum bakıyorum etrafıma

Ama sonunda beni çıldırtan işkence
Yaşadığım hayattı ben bunu anladım
Kimselerden yardım isteyen yoktu ama
Hep verdim hiç almadım
hayallerde kaldığı takdirde üzüntü veren durumdur. nasıl olmasın ki o kadar zaman hayalini kurduğun şey bir türlü gerçek olmuyor ya da gerçekleşmeyeceği kesinleşiyor. yıkılır insan o an...

gerçekleşmeyecek olay yoktur. hayallerde böyledir işte. aslında sonunda ona ulaşabilirsiniz. tabi karamsarsanız, olmaz diyorsanız zor bir olay bunu gerçekleşmesi o ayrı. sonuna kadar, olmayacağını bilsende savaşmak gerek. savaşırken bile çok şey kazandın sen aslında. en kötü şu düşünülmeli ya olursa. evet olmazsa insana acı verir bu durum ama olaya bir de şu taraftan bakmak lazım kaybettiğin bir şey yok kazanmak için elinden geleni yaptın. ne olursa olsun yılma...

(bkz: birini inanmadığı şey uğruna savaşmaya zorlamak)
bizi bir yerden bir yere götüren arabamızın tekerleklerinin içindeki hava gibidir hayaller. tutulamayan ancak tutunulandır. hayaller bizi bir yerden bir yere götüren havadır dedik, fazla hava basarsanız ayaklarınızın yerle bağlantısını keser ve patlatır geleceğinizi, eksik basarsanız gideceğiniz yere herkesten daha geç ve daha fazla efor sarfederek gitmenize sebebiyet verir. hayallerinizin basıncını gerçeklerinize olan bağlılığınızla ölçün.
(bkz: hayat hayaller ve yıkımlar)
ve onların önüne geçen kocaman GERÇEKLER.
bazen insanı gerçeklerden çok uzaklaştırabilen renkli ama tehlikeli düşünce ürünleridir.hata yaptırabilir.
iyi ama imkansızı istiyorsun dediler, hayal bunlar dediler, hayaller boş dediler... dediler ama benim tek gerçeğimin hayaller olduğunu bilmiyorlardı..

tanım: gerçek olmayan kurgular.
yok olan umutlar, mutluluklar ve o koca hayaller... Dünyanın bizden çaldığı onca şey. Geri kazanmak için ne yapıyoruz ki: Sadece dünyadan hesap sorarmışcasına bağırmak çağırmak... Hayallerimiz elimizden kaydığında yalnız kaldığımızda mutluyuz diyoruz. Tabi bu insanlara söylediğimiz kocaman bir yalan ama ona içimizdekine söyleye bilir miyiz_? Mutluluklarımızı hayallerimizi geri almadan yaşaya bilir miyiz_?
ben hayallerim olmadan yaşayamazdım herhalde. onlar insanı karşılıksız mutlu ederler.
cemal süreya' nın artık suya düşecekler diye korkmuyorum, çünkü onlar suya düşe düşe yüzmeyi öğrenmişler dediği, insanoğlunu en umutsuz anlarında hayata bağlayan yaşama sebepleridir.
insanları ayakta tutan tek şeylerdir.
Gerçekleşmesi mümkün olan fakat ya bir engel ya da zamana ihtiyacı olan tasarılardır.
kurup kurup bir türlü gölgesinde dinlenemediğimiz şeysi.
not:ya malzemeden çalıyoruz yada sağlam yere kurmuyoruz.
gözleri uzaklara daldıran şeylerdir, düşündürür düşündürür düşündürür ve bi iç geçirterek sona erer.
hayaller gerçek yaşamın süsleridir. hayaller gerçek yaşamın umutlarıdır. çoğu zaman gerçekleşmeseler de onların peşinden giderken karşılaşırız hayatın bize sunduklarıyla.
güzel bir badem şarkısıdır.
bir bardak su, bir lokma yemek olmadığı için üzendir .
sabah itibariyle kalmamış olan şeydir.
(bkz: masal oldu)
yine içine ot tıkılmaya çalışılan şeylerdir. neden böyle anlamıyorum ki? iki gün, sadece iki gün kendimi mutlu hissetsem üçüncüsü gün beynimden kaynar sular dökülecek bir olay başıma geliyor. sonra al işte sinir yıpranması. sürekli ve sürekli... yine çok mutlu olmuşum demek ki, demek ki! nasıl olduğumu da anlamadım ki, tipim kaymış arkadaşım yine hasta gibi görünüyorsun dedi. çabalıyorum ama nafile. güya finaller bitiminde hemen o gün yds testi çözmeye devam edecektim, havamı aldım. geri zekalının önde gidenisin oblazkove. neyse yds de sizin olsun, istemiyorum. siz kazanın.