bugün

muhterem insandır. hafiftir ayrıca kuş gibi. hele bir de son sınavda hiçbir şey beklemezken döktürmüşse, süper duygular içerisindedir. sözlükte fink atacak kişidir. gezip tozacak kişidir. coşacak kişidir. *
eğer sınavları kötü geçtiyse bütünlemeleri ilgi ile takip edecek insandır. eğer tam tersi bi durum söz konusuysa o bar senin bu bar benim moduna geçilmesi caizdir.
bütünleme olmayan okullarda kesin coşacak, kuşlar kadar özgür olan insan evladıdır.
redbull'un gösteremediği etkiyi gösterir.
kanatlandırır..
finaller nasıl geçmiş olursa olsun rahatlamış kuş gibi hafiflemiş öbür vize ya da final dönemine kadar kitap yüzü görmeyecek insandır.
Bundan daha mutlu bir insan tipi tanımıyorum.Mesela benim yarın finallerim bitiyor kendi kendimi ödüllendirmezsem ne oluyum.
yüksek ihtimalle bütünlemelere hazırlanan öğrencidir gerçi finallerin bitmesi her durumda orgazm tadı verir o ayrı
özellikle hukuk fakültesindeyse keyfine diyecek olmayan insandır,sadece dinlenmek,yatmak,eğlenmek,sabaha kadar nette olmak,istediği kadar tv izlemek,istediği saatte arkadaşlarıyla buluşup ders dışında aktivitelerde bulunmak*..ve daha bir çok kendini mutlu edecek işleri rahat rahat yapabilecek olan öğrencidir.*makine değil insan olduğunun bilincine varabilen insandır.
en asil duygunun insanıdır. *
son finalinin ** berbat geçmesi halinde, karışık duygular içerisinde olan insandır. ama her şeye rağmen mutludur.. **

edit: başlık bana aitmiş yeni fark ettim. bir vize ve final dönemi bu kadar çelişkili olabilir!.. *
biten insandır.
sonuçlar açıklanana kadar rahat olacak olan insandır.
büyük bir yükten kurtulmuş insandır, artık rahat rahat gezip eğlenebilir...
"benden güzeli yok" diyen insandır.
sigarasını yakmış keyifle içen insandır.
ne yapacağını bilemeyen insandır*.şaşkınlık içindedir,sudan yeni çıkmış balıktan pek farkı yoktur.

- sabaha kadar oyun oynayayım.
- yok sabaha kadar gezeyim aleme akayım.
- yok yok şöyle iki gün aralıksız yatayım.
- yok yav bi memleket mi yapsak...

diye gider bu.
insansa gerçekten, "valla, artık önümüzdeki bütlere bakıcaz" diyendir.
değil de hayvan herifin tekiyse bu, götü yaymış, bavulunu toplamıştır bile. pislik.
yaz okulu telaşı başlayan insandır.
final sonuçlarını bekleyene kadar o bar senin bu bar benim gezecek, yaşadığı şehrin altından girip üstünden çıkacak, gündüz 12 den önce uyanmayarak uykusuz kaldığı gecelerin acısını çıkaracak insandır. final sonuçları kendisini hüsrana uğratırsa ne yapacağını tam olarak bilemeyen insandir.
artık insan değildir *
finallerin bitmesinin vermiş olduğu huzurla, finallerin dübür bölgesinde yarattığı acıyı aynı anda hisseden insandır...
kimisinin önünde bakacak bütleri yoktur. kaldığı dersler yaz okulunda açılmaz. bu yüzden bunun verdiği gaz, acı ve korku üçlemesi ile asılmak zorunda kalır finallere. bitirmenin huzurunu en güzel hisedendir bu adam. uykusuz kaldığı günleri değil, uyuduğu saatleri masasının üstüne çentik ata ata hesaplar. ne yediğini, o gün günlerden ne olduğunu hatırlamaz. erkekse sakalları uzar, kendine bakmaz. hepsi gpa denilen gerizekalı şeyi biraz daha arttırmak, 2 ortalamanın altına düşmeyip de tekrar olmamak içindir.

bunun huzuru olur içinde. yaz okuluna da gelmeyecektir bu adam. çünkü 15 gün boyunca insanoğlunun çalışamayacağı kadar ders çalışmıştır. sırf 1 ay yaz okuluna gelmemek için.

tatili hak eden adamdır. sudan çıkmış balık gibi olduğu yanlıştır. ne yapacağı bellidir.

(bkz: alemler bizi bekler)
mezun olan ve master yapmayı düşünmeyen insanlar için bir nevi cennete adım atmaktır.

(bkz: finalleri ebediyen biten insan)
(bkz: finish him)
(bkz: o şimdi mutlu)