bugün

Hocaların bir nevi arabalarını yenilemek için öğrencileri yazın okula gelmeye mahkum ettikleri artı bi dönem.
bursa'nın çılgın atan yaz ortamlarına dalmanıza imkan verecek okul çeşitidir, devamıdır, uzvudur, çıkıntısıdır.

lakin bünyenin aka aka sıvılaşmasından endişe edilmelidir.
yazın derse calışırken arkadaşlarım acaba şimdi hangi kumsalda güneşleniyor diye düşündürten okul.
istanbul üniversitesinin bu seneye kadar telafi için yaptığı 2-3haftalık okul. * ya hem yazokuluna gidiyorsun hem para veriyorsun üstüne üstlük bir kaç derse girmediğin zaman da sınava giremiyorsun. *artık bütünleme var. * *
Uludağ Ünivesitesi'nde de olan sistem.Bazı derslerden sanki yaz okulundan para kazanılsın diye kasten bırakıyolar diye düşünür insan.
Ders tarifleri 2. öğretimler için iki katıdır.Devamlılık yok gibidir ancak çok hızlı ders işlenir.Bu yüzden her derse gelmek gerekir.Başka üniversitelerden öğrenci kabul edilir.
marmara üniversitesi bünyesinde sadece hazırlık sınıfından sonra konulduğu için kaçırmak istemeyip* 1.5 ay gittiğim okul dönemi.
bursanın kuru kuru esen rüzgarında sabahın köründeki derslere girmek 2. öğretim parası vermenize rağmen erken kalkmak gibi birçok iğrençliğin içinde kendinizi bulmanızın eğitime vurulmuş versiyonu.
insanın 2 ayını heba eden dönem
dersleri kurtarmak amaciyla kendi paranla kaldigin derslerin verildigi yaz donemi işkencesi
okulun parası bittiğinde ya da okul yer döşemelerini değiştirmek istediğinde öğrencinin neredeyse zorunlu kılındığı yazı berbat eden 1,5 aylık işkence.
uludag üniversitesi iibfde ilk uygulamasına geçildiği sene,''abi hepimiz burdayız,altın ceylanın havuzuna üye oluruz,burda durmayız bir hafta erdek bir hafta altınoluk yaparız''vs saçma planlarla gaza geldiğimiz,ancak kazın ayağının öyle olmadığını,görüklede kavurucu sıcakların ne olduğunu derhal anlayıp saga sola kaçışıp bütün derslerden kalmamıza ve bütünleme denilen kavramı delicesine özzlememize sebep olmuş olay.
hocaLarın ısrarı üserine bu sene aLacağım dönem. **
bursa gibi bir şehirde gölgede 40lı derecelerde olan sıcaklıkta hem de deniz meniz göremeden tadamadan yapılan organizasyondur.amaç ögrenciyi sıcakla terbiye etmek midir yoksa ders geçmelerine yardım mıdır bilinmez.
(bkz: krediler gene götümüze kaççak)
uludağ üniversitesinde artık iibfde de 7 hafta sürecek dönem ayrılığı yaşanmayacak eğitim dönemi.
(bkz: 7hafta ohaa aq)
alenen (bkz: paranla rezil olmak)
(bkz: 7 hafta)
dersini vermesi gereken zamanda vermiş genclerin kumsalda,plajda yanarken benim sınıfın penceresinin önünde yanmama sebbeiyet veren şeytan icadı.işin garip bir yanı şudur ki bendeki yanık amele yanıgıdır onlarınki ise güzellik yanıgıdır.
6 kredinin 89 milyon olduğu öğrenciyi sömürmek için yapılması gereken en akıllıca şey.7 hafta olması da ayrıca bi saçma bütünleme sınavları yapsalarda bizde kurtulsak onlarda yaz sıcağnda 48 i düşünemiyorum.*
tüm üniversite öğrencilere farz kılınan okuldur...
devlet üniversitelerinde, ne kadar kazık olursa olsun, sonuçta ödenebilecek bir meblanın dayatıldığı dönemdir. vakıf üniversitelerinde ise kredi başına astronomik rakamlar istenir ki, burslu öğrencilere ayrı bir motivasyon kaynağı sağlar.
yaz tatilinin 7 haftasini alip yerine berbat bi 7 hafta getirten bir dönemdir yaz okulu dönemi. her yaz okulu döneminde "ulan kışın köpek gibi çalişacam seneye de yaz okuluna kalmayacam" gibi sözler sarfedilir. ama genelde sonuç aynidir bir daha ki senede yaz okuluna kalinir.
(bkz: yaz geçer)
yaz okulu öğrenciyken hiç uğramadığım, arkadaşlarımdan bazılarının içinden çıkmak istemediği insanın yaz tatilini rezil edip ceza vermek için çok iyi kurgulanmış bir düzen aracı.öğrencileri üniversiteden bezdiren ve alkolik, küfürbaz olma nedenleri.