bugün

ne güzel. keşke bizde de olsa
Bir milletin ilerlemesi, o milletin gençlerinin alacakları eğitime bağlıdır.

demiş mustafa kemal atatürk.
her şeyin başıdır. eğitim bozulduğu zaman toplum da ülke de bozulur, yıkılır. cehaleti yenmenin en keskin yolu olduğu için siyasiler eğitimin iyileşmesini istemezler. bilakis eğitimi bozarlar.

Gerçek kurtuluş ancak cehaletin ortadan kaldırılmasıyla olur. Cehalet kaldırılmadıkça toplum yerinde kalıyor demektir; yerinde duran bir şey ise geriye gidiyor demektir.

Bizim akıl, mantık ve zeka ile hareket etmek şiarımızdır. Bütün hayatımızı dolduran vak’alar bu hakikatin delilidirler.

Bir millet savaş meydanlarında ne kadar parlak zaferler elde ederse etsin o zaferlerin kalıcı sonuçlar vermesi ancak irfan ordusuyla mümkündür. -başbuğ atatürk
eğitimin amacı bütün insanları aynı biçimde düşündürmek değil, her birini kendi kişiliğini en iyi ortaya koyacak biçimde yetiştirmektir.

salih mirzabeyoğlu - marifetname sf:222
eğitimin yanında kendimizi de geliştirmemiz gerekiyor. hepimiz üniversite okuyoruz ama bunun yanında ya bölümü destekleyecek kitaplar ya da ilgimiz olan bir bölümün kitaplarını okuyabiliriz. şuan da bankkartın Kitapyurdu'nda +3 Taksit ve 2 Ay Erteleme kampanyasıyla almak istediğim kitapları alıyorum. normal şartlarda kitap almak zorlaştı artık fiyatlar çok yükseldi bu tip kampanyalar iyi oluyor.
Cehaletle mücadele etmenin en iyi yollarından biridir eğitim
Eğitim cehaletin düşmanıdır.
ömür boyu bitmez.
Bir yaştan sonra bayar.

Sikcem eğitimi de.
görsel
görsel
en az üç nesil üniversite mezunu olunca eğitim tamam oluyor. ilk nesil üniversitelilerin tek amacı para kazanmak. para kazanmak için üni. okuyan bir nesilde eğitim değil sadece öğretim başarılı oluyor. eğitim daha üst seviye bir şey, öğretimle alakası yok, kültürle ve medeniyetle alakalı.
Zihni geliştirmek eğitim, belleği doldurmak ise öğretimdir. Eğitim için öğretim gereklidir fakat öğretim, eğitim için tek başına yeterli değildir. Türk eğitim sisteminde gerçekleştirilen faaliyet ise eğitim değil öğretimdir.
aileden başlayandır.
Bizde maalesef geridedir.
Ufuklara yolculuk yapmaya kapı açan, öğretmeye ve öğrenmeye dayalı sistem.
"Eğitim; kafayı geliştirmek demektir, belleği doldurmak değil."

Mark Twain.
Celal Şengör:

“Eğitimi özgürlüğe bırakmayacaksın, zorla yapacaksın! Çünkü senin cahilliğin benim yaşamımı etkiliyor.”
Öneminin büyük olduğunu düşündüğüm konudur.

Bu konuda bir çok yapılan araştırmayla beraber son gördüğüm araştırmayı da okuyunca kendşmş teyitlemiş oldum.

https://www.linkedin.com/...vity:7012393186664820736/
herkese gereken.
eğitimli insan vasıflı, nitelikli ve düşünen insandır.
Üniversite sınavım için tüm test kitaplarımı aldığım ve gerçekten severek çözdüğüm her ihtiyaç durumunda güvenle alışveriş yapacağım firmanın bilgilerini aşağıda bırakıyorum.
kaynak:https://kitapal.com/
Eğmek fiilinden türemiş bir kavramdır.
"Ağaç yaş iken eğilir."
Eğitim ile ilgili tüm eksiklerimi ve daha detaylı testlerle ilerlememe yardımcı olan firmanın bilgilerini aşağıya bırakıyorum.
kaynak:https://kitapal.com/
"Bir millet eğitim ordusuna sahip olmadıkça, savaş meydanlarında ne kadar parlak zaferler elde ederse etsin, o zaferlerin kalıcı sonuçlar vermesi ancak eğitim ordusuyla mümkündür."

Mustafa Kemal Atatürk
"derin devlet özel vatandaşlari kendi yetiştiriyor,normal vatandaşlarida hiçbir şey öğrenmesin diye 12 yıl okula gönderiyor"

K.v.pusu 51. Bölümden bir sahne..
insanın kendine yapabileceği en iyi yatırımlardan biri. bir arkadaşımız türkiye'de olmayan demiş... türkiye'de olmayan şey eğitim değil, düzgün bir eğitim sistemi... eğitim yalnızca okulda gerçekleştirilen bir eylem değil. bilinçli bir insan kendi kendini eğitmeli her şeyden önce. biz türkiye'de kendimizi nasıl eğiteceğimizi öğrenemiyoruz o ayrı...