bugün

yüzde yüz katıldığımdır aksini iddia eden toptur.
her ne kadar insanın doğası böyle olsada, yobazların bu durumu dövmek, hor görmek, aşağılamak olarak görmesi sonucu ülkemizde vahim olaylar yaşanmaktadır. yanlıştır.
(bkz: kocasından dayak yiyen kadınlar)
erkek kızı ayarlar kız erkeğe sahip çıkar onun başka kızlara bakmaması kendisine ait olması için mücadele verir bundan daha normal bir şey yok. bu her zaman böyleydi bundan sonra da böyle olacak vesselam.
ilk özel mülkiyetin attan topraktan evden önce kadın olduğunu bilmenin verdiği ağırlıkla karşı çıkamayacağım önermedir.
Uyku saatini kaçırmış afacan vekil sözleri.
her kelimesi ile, ortaçağ arap yarım adası üslubdur... kadınlarımızı tenzih ederim bize köle olmaktan...
(bkz: ya ne olacağıdı)
(bkz: kadının içinde erkeğin kölesi olma isteği vardır)
Temsil ettigi kitlenin zihniyetini yansitan sozlerdir.

Simdi bu ucuz romantizm anlayisi bircok turk erkegine eevett hulaaghh dedirtiyor farkindayim. Fakat praatikte bunun imkansiz ve hic de insani olmadigi asikardir. Diyelim ki bu mantikla buyumus bir kadinin sahibi oldugunuzu saniyorsunuz dusuncesi olmayan fikri olmayan seni secenek hatta bir altarnetif olarak bile dusunmeden sadece kabullenmek icin kabullenmis bir kadin senin degildir.
aitlik ve sahiplik meselesi modern toplumlarda ve çağımızda geçerli olabilecek bir konu değildir. bu olsa olsa geri kalmış toplumlarda böyle olabilir.
klasik yobaz, varoş, maço, müslüman, türk erkeği düşüncesi. Yıl ise 2015...
ülkenin ne yöne gittiğini gösteren söz. bunu söyleyen bunu da söyledi:

"Her feministin gönlünde bir kocaya meftun olmak, onun kölesi olmak, onun bireyi olmak, ona ait olmak gibi bir hissiyat yoksa gelsin karşıma çıksın. Her kadının içinde fıtri olarak bu var. Bu yokmuş gibi hareket etmek fıtrata aykırı hareket etmektir ki onlar kesinlikle mutlu değiller. Ben o feministlerin mutlu olduğunu zannetmiyorum"
töremiz lan bu neyini inkar ediyorsunuz dedirtendir.
türk töresinden vazgeçmez türk ü türk yapan töreleridir!
cahillerin savunduğu görüştür.

Ne sahip olması lan?
Siz kimsiniz de bize sahip olabiliyorsunuz he?

hala var mıdır böyle cahilce bi düşünce allasen?

kadının sahibi erkek miymiş?
neyin kafasını yaşıyorsunuz lan siz?
ahaha yesinler

kadın izin vermediği sürece(ki bence hiç bi kadın birisinin mal gibi kendisini sahiplenmesini istemez); hiç bir adam o kadını sahiplenip kendi malıymış gibi, tapusu varmış gibi davranamaz!
tapu mu aldınız hayırdır ne ayak

Ayrıca bir kez daha tekrarlıyorum:

--spoiler--
Ben senin kaburga kemiğimden gelmedim,
Sen benim vajinamdan çıktın!
--spoiler--

Alın bakın bakalım kim kimin sahibiymiş. *
bu cümleyi eleştirenleri anlayamıyorum.
annenize babanıza sorun bakalım bundan farklı bir şey söyleyecekler mi?
ne ara törelerimize değerlerimize bu kadar düşman olduk?
bırakın ne ara biz bu kadar modern olduk bırakın bu işleri.

erkek kızı kovalar kızı ayarlar ilişkinin devam etmesi tamamen kızın yaptığı hareketlere bağlıdır erkek hiçbir zaman kıza bağlanmaz kızın erkeğini bağlaması lazım ulan bunun neresi yanlış bi siktirin gidin.
Ve erkeğin kadına sahip olduğu gibi, kadın da o erkeğe sahip olur.
Ait olmanın insanı obje statüsüne düşürmediği tek durum da bu karşılıklı olanıdır.
Birine ait olmak, ve onun da size ait olması zaten inanılmaz bir şey. Huzur kaynağı resmen.

Bunlar hep karşılıklı sıyın yızırlır.

Yani Sülüman'ın hareminde değiliz. Dolayısıyla da kimse köleniz değil, sahip olmak istiyorsan sen de ait olacaksın.
Tek taraflı olduğunu düşünmediğim erkeğinde aynı şekilde kadına ait olduğunu söyleyebileceğim yarı doğru yargı.
Ben mal değilim ve kimseye ait olmam. Ben bir bireyim. boş boş afkurmasınlar.
Bazen tam tersi de görülmektedir.
O kadın o erkeğe bir zıpladı mı görürüm patronu da kimin kime ait olduğunu da.
bir erkek olarak söylüyorum; neye sahip oluyorsun sen arkadaş ? malın mı o senin ? mal mülkün mü lan sevdiğindir o canındır. hayatını sürdürmek istediğin özelindir sikko.
bunu söyleyenin içinde gizli bir slave yatıyordur.sahibeler koşun!
sanırım bu insanın fıtratında var insanın aykırı bir durum olunca yürüyen doğru düzgün bir ilişki yok.

sahiplenmeyen erkek sevilmez aynı şekilde aitliği kabul etmeyen kadında sevilmez.

istisna olabilir ama geneli böyle.
Ya kadın sado mazo hayranı ise?
Hangi cagda olursak olalim degismeyecek bir gercek. Kadin otoriterleriyle bu durumu farklilastilabilir elbette ki ama gercek degismez.