bugün

erkek kadına sahip çıkar, kadın erkeğe kendini ait hisseder (o güveni, saygıyı sevgiyi verebilirsen)...

"erkek kadına sahip olur kadın erkeğe ait olur" ise tanrının yaratılış planıyla uzak yakın alakası bile yoktur aq.

şu ifadede erkek egosundan başka hiç bir şey yok... o kadar net.
erkek egemen toplumun eril zihniyetine sahip, kadınları aşağı gören, edilgen gören erkeklerin sıçtığı cümle.
bakın burada "ö" bile yok ki o özgürlüğün. düz sevsem olmuyor mu, baya kendi köşemde aşık falan olayım, şiir okuyayım, roman okuyayım, çok isterse yazayım, sevdiği yemekten yapayım hatta direkt sevdiği yemek olayım olmuyor mu öyle?
Yani ;

Annen babana sahip olur anan babana ait olur böylelikle baban anana hükmeder?
YAZIK KiMiN EVLADIYSA.
Uğur ışılak kralın gelecek yüzyıla damgasını vuracak sözü.
Ufff hadi öptüm bb.
Evlenmek iki insanın birbirine karşı "sahip oldukları duyguları" resmiyete dökme işidir.

Sahip veya ait olunan bir şey varsa o bir insan değil duygudur.
bunu diyen evlenince göt olur.
Eve, arabaya sahip olursunuz amk kadina sahip olmak nedir?

Kimse kimsenin malı değil bunu anlayın.
Kafa alev almak üzereyken duvara sürtmeden hemen önce yazılan başlık.
hakan peker der ki: "sen benim ol bende senin. yandım bittim gerisi senin, beni dinle seninim de, seviyorum ah seni delicesine..."
erkeğin kadından üstün olduğu tek yer yataktır feminist arkadaşlar kusura bakmasın totalde yine üstünüz.
O kadar gerizekalısınız ki birgün alev alacaksınız diye çok korkuyorum.
Hangi cagda olursak olalim degismeyecek bir gercek. Kadin otoriterleriyle bu durumu farklilastilabilir elbette ki ama gercek degismez.
Ya kadın sado mazo hayranı ise?
sanırım bu insanın fıtratında var insanın aykırı bir durum olunca yürüyen doğru düzgün bir ilişki yok.

sahiplenmeyen erkek sevilmez aynı şekilde aitliği kabul etmeyen kadında sevilmez.

istisna olabilir ama geneli böyle.
bunu söyleyenin içinde gizli bir slave yatıyordur.sahibeler koşun!
bir erkek olarak söylüyorum; neye sahip oluyorsun sen arkadaş ? malın mı o senin ? mal mülkün mü lan sevdiğindir o canındır. hayatını sürdürmek istediğin özelindir sikko.
O kadın o erkeğe bir zıpladı mı görürüm patronu da kimin kime ait olduğunu da.
Bazen tam tersi de görülmektedir.
Ben mal değilim ve kimseye ait olmam. Ben bir bireyim. boş boş afkurmasınlar.
Tek taraflı olduğunu düşünmediğim erkeğinde aynı şekilde kadına ait olduğunu söyleyebileceğim yarı doğru yargı.
Ve erkeğin kadına sahip olduğu gibi, kadın da o erkeğe sahip olur.
Ait olmanın insanı obje statüsüne düşürmediği tek durum da bu karşılıklı olanıdır.
Birine ait olmak, ve onun da size ait olması zaten inanılmaz bir şey. Huzur kaynağı resmen.

Bunlar hep karşılıklı sıyın yızırlır.

Yani Sülüman'ın hareminde değiliz. Dolayısıyla da kimse köleniz değil, sahip olmak istiyorsan sen de ait olacaksın.
bu cümleyi eleştirenleri anlayamıyorum.
annenize babanıza sorun bakalım bundan farklı bir şey söyleyecekler mi?
ne ara törelerimize değerlerimize bu kadar düşman olduk?
bırakın ne ara biz bu kadar modern olduk bırakın bu işleri.

erkek kızı kovalar kızı ayarlar ilişkinin devam etmesi tamamen kızın yaptığı hareketlere bağlıdır erkek hiçbir zaman kıza bağlanmaz kızın erkeğini bağlaması lazım ulan bunun neresi yanlış bi siktirin gidin.