bugün

entry'ler (113)

kemal sunal ın komedyen olduğu ülke

yav he he. hepinizin yüksek ulaşılmaz bir mizah anlayışı var bir benim yok. hepsini ezbere bildiğin repliklere bu kadar da bok atma istersen.

müslüm gürses şişirilmiş bir balondur

evde gizli köşelerde müslüm dinleyip ortamlarda 'yhaaa ben hep cazz blues pek türkçe müzik dinlemiyorum yhaaaaa' demeyi bir halt zanneden andaval beyanıdır.
'müslüm gürses sevmeyen birini öldürcez' mottolu bi tarikat var benden söylemesi.

on birinci nesillerin eğitim seviyesi

sosyoloji- yüksek lisanstır. yapraklarım.

intihar

Durkheim'e göre intihar 4 şekildedir:
*Egoist(bencil) intihar : Bireyin toplumsal çevresi ile bütünleşememesi sonucu oluşan intihardır.Bir anlamda bireyin toplumsal bağının zayıflaması ya da kopması, intihar eğilimini artırmaktadır.

*Altruist(elcil) intihar : Bu intihar türü egoist intiharın zıddıdır. Kişinin toplumla bağının çok güçlü olmasından kaynaklanır. Burada birey, grup kuralları ve normları gereği intihar etmektedir. Örneğin, Hint kastlarında dul kalan kadının,kendisini cenaze ateşinde yakmasının beklenildiği ifade edilir. Aynı zamanda 'Diğerkam' ve 'özgecil' intihar olarak da adlandırılır.

*Anomik(kuralsızlık) intiharı : Durkheim için anomik intihar, toplumdaki normların çözülmesinden kaynaklanan bir intihar türüdür. Özellikle ekonomik kriz dönemlerinde, toplumu bir arada tutan kurallar (normlar) çözülür. insanların davranışlarında kullanabilecekleri ölçüt bulmaları güçleşir.

*Fatalist (kaderci) intihar : Anomik intiharın zıddırdır; bireyin üzerinde baskı yapan kuralların katılığından kaynaklanır.Durkheim buna köleleri örnek verir.

asosyal olmak

Benim için yeni insanlarla tanismaktan korkma halidir. Toplum önündeki o sahnede oynayamamaktir. Herkes doğuştan yildiz olamıyor maalesef. Yoldan geçen adam olmayı sevmektir.

ilber ortaylı nın pek de bir numarasının olmaması

Bir cahil beyanidir.

düz kaşlı beyaz tenli kaslı mavi gözlü erkek

elftir.

nick altımı çok önemli biriymişim gibi doludurun

görsel

ilk buluşmaya moonwalk yaparak gelen erkek

Gayet de şirin sevilesi erkektir. Bu adamdan zarar gelmez eğlenceli bir ilişki yaşatır.

erkeklere kavanoz kapağı açtırmak

Erkeklerin misyonunun farkında olan biri tarafından gerçekleştirilen eylemdir.

kadınlar için para önemli midir

Kadınlar duygusal varlıklardir. insanlara ve nesnelere çok fazla değer verip çok fazla önemserler. Annelik iç güdüsüyle değer verdikleri her şeye sahip olmak korumak isterler. Bu bir çanta, bir ayakkabı bazen de bir elbise olabilir. Bu korumacı tavırlarını devam ettirebilmek için de paraya daha çok paraya en çok paraya ihtiyaçları vardır. Yani kadınlar parayı da sever ve sahiplenmek isterler. Ne var bunda?

ingilizce hayran olduğunuz kişiyi anlatmak

"My favourite singer is Justin Bieber" cümlesi en ideal olan anlatımdır.

hüseyin nihal atsız

Elinde mezurayla hayal ettiğim kafatasçı kişilik.

alf izlemiş efsane nesil

Müşfik Kenter sayesinde efsane olan dizidir. Müşfik Kenter hayranlığım taa o zamandandır.

kadınların son kullanım süresi

Menopoza girdiği anda raf ömrünü tamamlıyor demişti bir arkadaşım. Menopoza girdiğinde erkek sayılır diyenleri bile duydu bu kulaklar.

evlilik teklifini neden erkek eder

Dişi kendine gelen erkeklerden birini seçer. Erkek tüm dişileri dener hangisi kabul ederse onunla çiftleşir. Doğanın yansımasıdır ancak tektaşı kim çıkardı onu henüz bilemiyoruz.

ses tonuna sahip olunmak istenilen ünlüler

Müşfik Kenter
Rüştü Asyalı
Haluk Bilginer.
Bir kız olarak neden erkek sesine sahip olmak istediğimi bilmiyorum.
(bkz: anlatsana biraz)

mac izleyen erkek ibnedir

evinde lig tv paketi olmadığı gibi, maçı bir kafede izleyecek parası da olmayan erkek söylemi.

yazarların en sevdiği 1 şarkıcı 1 meyve ve 1 film

teoman, muz, star wars.

sigara içen kız

normal bi insandır. sigara içmek kadın erkek ayrımı yapmanın en saçma olduğu eylemlerden biridir. sağlığa zararlıdır amenna. ancak kadın ve erkeğe de aynı zararı verir. iğrenç ise her ikisinde de aynı derecede iğrençtir ki bence asla değil. hep savunduğum şey şudur ki sigara bazı insanların karakterlerini güçlendirir, anlattıklarını daha da etkili kılar. iki sözcük arasındaki bir nefeslik es nasıl da havalıdır. ayrıca sanat filmleri de sigara üstüne kuruludur.
(bkz: cahil cahil konuştum yine)
(bkz: efkarlandım bi sigara yakayım)