bugün

acaba nerden geldin de rönesanstan bahsediyorsun denilecek durumdur. çocukluğunda ekmek almaya gittiğinde ekmeğin ucundan kopararak yiyenler şimdi ekmek bıçağından, rönesanstan bahsediyor.

edit: bu arada başlık başıma kalmış. eksi almaktan bıkıp silmiş.. *
en adi duygunun insanıdır. oysaki ayağıyla koparmalıydı. biraz medeniyet.
ekmeği bıçakla kesip dilim haline getirdiğinde bile tek lokmada yenilemeyeceğini fark edememiş, ya da ekmeği çok küçük parçalar halinde kesmekle uğraşan takıntılı bir mösyö'nün serzenişi.
(bkz: maldanadamdan kültür dersleri cilt 1 bölüm 2=)
(bkz: bölüm 2= maldanadam ve yemek kültürü sayfa 215=)
(bkz: sayfa 215= maldanadam ve ekmekler)*

bölümünde yer alan 3 numaralı kültürsüzlükdür.

yazar yorumu:
(bkz: hadi ordan)*
öğrencilik yaşamadığı bellidir. hangi öğrenci ekmeği bıçak ile kestikten sonra ekmek sepetine koyarak servis eder ki? ya bırak bu artistlik işleri. (bkz: bsgçk). artık eğitimini tam olarak tamamlayamamış biri mi yoksa ekmeği eliyle kopararak yiyen mi kültürsüzdür karar sizlerin.
dimi. ben kültürsüzlerin allahıyım o halde.
bıçakla dilimlenip kesilen ekmekle koparılıp yenen ekmek sanki ağızda farklı bir hal alıyor...peh
bir de pilavı elle yiyen kültürsüzler var ki ne siz sorun ne ben söyleyeyim.
yiyecek ekmek buldukları için şükür ederler bir de bu kültürsüzler. yemeği de yerde yerler masa varken. yemek yeme kültürleri vardır bunların ama bildiğin kültürsüzdürler...
hayatında kaç insan vardır ki ekmeği eliyle koparmadan yememiş olsun.
(bkz: hadi ordan)
(bkz: ne diyem mahmut mu diyem)
dilimlense daha iyi olur tabi ama anormal bir şeyde değildir.
dünyada ekmeği bulamayan insanlar bile varken nasıl yenildiği o kadar da önemli olmamalı azizim.
o ekmeği sıcakken sokak ortasında eliyle koparıpta azıcık krem peynirle yememiş iğnsanlar bunu kültürsüzlük olarak algılıyor. tamam kabul ediyorum pek hoş bi olay değil ama *
ekmeği bulamayan insanlara değilde, ekmeğin nasıl yendiğinden kültür tahlilleri yapanlara mı yansak ?
buğday,çavdar fark etmez koparıp yerim, tasası başlığı açana düşer.
hayatının anlamını kavrayamamış görgüsüzler...

ha bunlara mutluluğun resmini çizebilir misin bahri dersin bir de bön bön bakarlar insanın suratına sureti biçimsizler...

ölsünler daha iyi.

o değil de bir simit gevrekliğindeki lakırdının tadını, sürme peyaz peynirle bozan totoşlar mı daha iyidir o da ayrı mevzu tabi...
evet kültürsüzüm, üstüne bir de bazen ekmeği kopardıktan sonra yemeğin suyuna banıyorum..
(bkz: Sakin ol şampiyon)

Bir maldanadam yakarışıdır. Büyük ihtimal çok yakın bir akrabası yada ebeveynleri bunu yapmaktadır ve acaba sadece bizimkiler mi yapıyor diye merak etmiştir. Bu başlığı açmıştır. Büyüksün maldanadam.
(bkz: nick i ile müsemma)
(bkz: gerçekten mi öyle yoksa imaj olarak mı kullanıyor)
deden anneanen veya bir nesil daha öncesi ancak mutlaka ve mutlaka akraban.
(bkz: her yiğidin bir yoğurt yiyişi vardır)
(img:#22844)
ne zamandan beridir bir şeyin zevkine varmak kültürsüzlük sayılıyor anlamadım. o sıcak ekmeği elinle koparıp arasına hiç mi tereyağı sürmedin be *adam.*
ekmeğe çatalla yiyerek kendini kültür yumağı zannedenlere göre bir level öndedir. en azından kendi kültürüne bağlı olması gerekeni yapandır. ya bi bırakın kültür kültür diye nedir kültür bileniniz var mı yahu? kültürü iki paçarvayla mı sağlarsın, bu topraklarda senelerdir devam eden olguları küçümsemek midir kültürlü olmak? ahh canım yazık yahu kültür mantarı olup bitivermişsin sen.
aynı kültürsüzler yemekte sadece 1 catal kullanırlar. oysa ki kültürlü her insan evinde en az 98478756753 çatal bıçak bulundurur yaaaaa.*